Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Zasedání správní rady Autism Europe v Lyonu, Francie
 

aeurope.jpg

U příležitostí Evropských dnů autismu 2012 se APLA Praha letos zúčastnila zasedání správní rady (Council of Aministration) mezinárodní asociace Autism Europe  v Lyonu ve Francii.

Během tří dnů od 5.10. do 7.10. jsme absolvovaly náročný program , který zahrnoval následující události:
 
• konference o autismu a stárnutí,
• studijní návštěva v pobytovém středisku poskytujím péči  o starší lidi s autismem;
• setkání s lidmi s Aspergerovým syndromem;
• zasedání správní rady Autism Europe, kde byl předložen mimo jiné návrh prohlášení Autism Europe o problematice autismu a stárnutí.
 
V rámci setkání s představiteli evropských organizací jsme představily náš nový mezinárodní projekt Together  we can manage - Společně to zvládneme, předaly materiály, informace a pozvánky do vznikající tematické sítě zaměřené na problematiku zaměstnávání a možností integrace do společnosti pro lidí s PAS.
 
 
Letošní akce byla organizována mezinárodní asociací Autism Europe ve spolupráci s hostitelskou organizací z Francie Sezame Autisme a kanadskou organizací TED Sans Frontières. Události se rovněž uskutečnily v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a solidarity mezi generacemi 2012.

Za APLA Praha
Ellina Horalíková, členka správní rady Autism Europe
Andrea Králová, manažerka vzdlávacích projektů
 
 
 
 
 
 
Aktivita byla podpořena v rámci projektu TWCM - Together we cam manage - Společně to zvládneme.
Projekt je v souladu s cíli OP Lidské zdroje a zaměstnanost. Svými aktivitami přispívá k sociálnímu začleňování sociálně vyloučených osob a osob ohrožených sociálním vyloučením. Partnerem projektu je mezinárodní asociace Autism Europe.
 
bez_nzvu.jpg
 
Share on Myspace