Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Vyléčí biomodulační léčba mé dítě z autismu?

Dobrý den, máme chlapce s autismem, kterému jsou tři roky, diagnóza středně funkční dětský autismus. Jak  nahlížíte na alternativní biomodulační léčbu MUDr. Šuly + k tomu potřebné vyšetření genetické příčiny nemoci prof. Seemanovou + k tomu detoxifikace pod dohledem RNDr. Joe Šmardy? Máte o tomto způsobu léčby nějaké informace, popř. jsou známy nějaké výsledky? Naším jediným cílem je mu maximálně pomoci, ale zbytečně neublížit.

 

Vážení rodiče, v tomto ohledu bych rozhodne dala na doporuceni Ministerstva zdravotnictví a České lékařské komory a biomodulační léčbu bych s dítětem nepodstoupila. Vim, ze je to pro Vás jako rodiče těžká, když vám klasická medicína nedokáže vyléčit dítě, ale toto je přesně situace, kdy rodiče vkládají naděje a nemalé finanční prostředky do metod, které nejsou schopny přes veškeré sliby dokázat svou účinnost.

Genetické vyšetření bych Vam doporučovala absolvovat u MUDr. Havlovicové ve FN v Motole, vše ohledně genetiky vám tam vysvětlí. Co nejvíce prokazatelně funguje je speciálně pedagogická práce s dítětem. Většina dětí s autismem se také lepší jen prostým vývojem. Biomodulační léčba patrně dítěti neublíží, ale utratíte desítky až stovky tisíc korun za vymodlenou chiméru pozitivních účinků. V péči máme děti, které biomodulační léčbu podstoupily a škála jejich zlepšení je naprosto totožná s dětmi, které ji neabsolvovaly. Účinnost léčby lze prokázat výzkumem, ale to se v případě biomodulační léčby nezdařilo.


PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.

 
Share on Myspace