Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Tréninková dílna APLA Praha aneb tradičně i netradičně na jarních trzích

9P3H9278V březnu a dubnu 2013 se tradičně uskutečnilo několik akcí, na kterých měla možnost již tradičně prodávat své výrobky tréninková dílna APLA Praha. Prodávali jsme na Velikonočních trzích našich tradičních partnerů (Městská část Praha 8, společnost T-Mobile, Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc), a to zejména výrobky z tréninkové dílny. Sortiment jsme tradičně doplnili propagačními předměty APLA Praha (trička, placky, magnetky apod).  Tradičně nám pomáhali naši zkušení dobrovolníci.  

Jarní trhy jsou prostě taková naše jarní tradiční aktivita, na kterou se každý rok těšíme. Utržili jsme celkem 5 742 Kč.

...to sice není málo, ale tradičně také ne moc.

Pokud se ptáte, co vlastně bylo na letošních trzích netradičního, vězte, že letos jsme: 

  •  nabídli netradiční nové druhy bižuterie - náramky a náhrdelníky, o které byl velký zájem
  • po delší době s námi prodávala klientka, tentokrát slečna Pavla. Pomohla nám  nejenom zvýšit tržbu. ale mohla si procvičit své sociální dovednosti.
  • při prodeji pomáhali kolegové z grantového a finančního oddělení APLA Praha. Ti se dali slyšet, že stát a prodávat na mrazivé Florenci je pro ně sice netradiční, zato ale vítanou změnou.
  • u našeho nového partnera, společnosti Boehringer Ingelheim netradičně převzali roli prodejců zaměstnanci. Dařilo se jim výborně. Pozvali naši paní ředitelku, která jim nejprve přednášela o autismu a poté zahájili prodej našich výrobků a sbírku. Podařilo se jim získat částku v celkové výši 7 210,- Kč. Peníze poputují na nákup chybějícího vybavení respitního centra APLA Praha (Vila APLA) v Bohnicích. Při této akci nám velmi pomohl také hezky a netradičně zpracovaný půdorys respitního centra. Ten pro nás zdarma nakreslila studentka architektury, sl. Tereza Hazdrová a centrum virutálně vybavila ve stylu "Vila APLA - respitní centrum splěných přání".

Všem, kdo se na zajištění jarních trhů podíleli, srdečně děkujeme a těšíme se na další, ať již tradiční, tak netradiční prodejní akce, které nás v tomto roce čekají. Nejbližší trh nás čeká 23.5. 2013 na náměstí Míru a prodávat s námi budou opět naši klienti. Přijďte se na nás podívat a nakoupit. Nebudete litovat.

Výrobky tréninkové dílny si můžete prohlédnout a ev. i nakoupit také na blížícícím se Veletrhu neziskovek (www.ngomarket.cz, 3.5. 2013).

OPPA investujeme

 

Fungování tréninkové dílny APLA Praha je podpořeno z programu OPPA "Společně to dokážeme", který je financován ze zdrojů EU a MHMP.

 Foto: Klienti v tréninkové dílně APLA Praha, autor: Jindřich Mynařík

A jak viděli jarní trhy naši tradiční prodejci?

.. Velikonoční prodej pro APLA nepřinesl oku dobrovolníka nijaké překvapení. Svátky jara ukázaly, že bylo zřejmě již dost půstu.  Na odbyt šly nejvíce fair trade kávy a dolské medoviny.

I tyto trhy však přinesly své jedinečné „neprodejní“ zážitky. Jedna ze zákaznic po dlouhém, zkoumavém pohledu na tmavě modré tričko autismus.cz s údaji o různých známých osobnostech a délce jejich života překvapila dobrovolníka nespokojeným dotazem, zda uvedení těchto osob na tričku znamená: "...že jako všichni tihle byli autisti????"Jelikož pod logem APLA Praha jsme všichni přívětiví a chápaví, tazatelce bylo poskytnuto přátelské odůvodnění, se kterým mlčky odešla. Nepřekvapena naopak zůstala jedna z dobrovolnic po dotazu jiné zákaznice, zda náhodou nezná nějakou vhodnou školu pro vnuka s PAS. Dobrovolnice briskně vyhověla, dokonce i co do preferované pražské čtvrti. Informaci dále bez mrknutí oka doplnila o příslušné kontakty. Co na tom, že šlo o náhodu, protože v oné škole byla nedávno na praxi. Někdy se dobro násobí ... a ohromovat zákazníky je prostě našim denním chlebem a hlavně maší dobrou tradicí:-)

Marek Leocha, dobrovlník APLA Praha

 
Share on Myspace