Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

T-Mobile Czech Republic a.s věnoval finanční dar na realizaci letních rekondičních pobytů
Napsal uživatel Magdalena Caslavska   
Středa, 15 Červenec 2009 20:01
T - Mobile Czech Republic a.s. věnoval v rámci 4.grantového kola Fondu T-Mobile APLA Praha finanční dar ve výši 50 000 Kč na realizaci projektu Letní rekondiční pobyty "Pro rodiče bez rodičů ". Letní rekondiční pobyty s vypovídajícím názvem  „Pro rodiče bez rodičů"  pořádá APLA Praha  již od roku 2000. Pobytu se může zúčastnit kterékoliv dítě či dospělý člověk s poruchou autistického spektra bez ohledu na závažnost handicapu či míru problémového chování. Osoby s těžkým problémovým chováním (agrese, sebepoškozování, úzkosti ...) jsou na tábory přijímány přednostně, protože pro jejich rodiče je to často jediný týden v roce, kdy mohou odjet sami na dovolenou, dlouhodoběji si odpočinout a načerpat nové síly či se více věnovat zdravému sourozenci.
Děti s autismem stráví část letních prázdnin v příjemném prostředí, kde se jim věnují osobní asistenti pod vedením specialistů (terapeutů, speciálních pedagogů...) a snaží se vždy přizpůsobit jejich potřebám a momentální náladě, aby se cítily bezpečně a předcházelo se tak jejich problémovému chování. Individuálním přístupem a respektováním potřeb lidí s autismem se často během pobytu na táboře  podaří jejich problémové chování omezit a přenést si nové návyky také domů a do školského zařízení, které navštěvují.
Letní rehabilitační pobyty začínají a končí v sobotu a jedna osoba se může zúčastnit max. na 14 dnů. O tuto službu je velký zájem, proto letní respitní pobyty pořádáme celý červenec a srpen na třech místech v ČR. Děti a dospělé osoby s PAS se snažíme do jednotlivých turnusů rozdělit podle věku, závažnosti handicapu a míry jejich problémového chování. V roce 2009 se bude  konat druhý ročník tábora určeného dětem a dospívajícím lidem s Aspergerovým syndromem a pro ně se i zcela poprvé konají 2 týdny příměstského tábora v Praze.

Celkem se na letních rehabilitačních pobytech vystřídá v jednotlivých turnusech 50 - 60 osobních asistentů a kolem 80 dětí a dospělých s PAS.

Děkujeme Fondu T-Mobile za finanční podporu tohoto projektu a zaměstnancům společnosti T-Mobile, že projektu vyslovili záštitu.

 

 
Share on Myspace