Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Sošky APLAUS 2016 jsou rozdány - první fotografie vítězů

Ceny APLAUS byly slavnostně předány již počtvrté, a to tradičně v předvečer Světového dne porozumění autismu, za laskavé podpory Magistrátu hl. města Prahy a Expobank CZ, a. s., generálního partnera Národního ústavu pro autismus. 

V kategorii Dospělí získala cenu APLAUS 2016 paní Alena Pavlištíková, spoluautorka knihy Struktura a strukturované úkoly pro děti s autismem, za svůj přínos nejen v oblasti strukturovaného učení dětí s autismem. V kategorii Instituce zvítězila za svou pomoc prostřednictvím výcviku asistenčních psů a následné péče o klienty, mezi něž patří i lidé s autismem, obecně prospěšná společnost Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. Vítězem kategorie Lidé s autismem se stal Martin Urbanec, patnáctiletý chlapec s Aspergerovým syndromem, který se neúnavně snaží, aby i ostatní mladí lidé s Aspergerovým syndromem žili aktivně, setkávali se, bavili se a předávali si své zkušenosti.

Vítězové obdrželi sošku APLAUS v novém tvaru obráceného A, které reflektuje nové logo a vizuální styl NAUTIS, jehož autorem je grafik Radomír Veselý.

Sošky APLAUS 2016 

Kategorie Dospělí vítěž Alena Pavlištíková  Kategorie Dospělí - Alena Pavlištíková

Kategorie Instituce vítěz Helppes Kategorie Instituce - Helppes

Kategorie Lidé s autismem vítěz Martin Urbanec Kategorie Lidé s autismem - Martin Urbanec

 
Share on Myspace