Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Slavnostní otevření knihovny v modrém

 

9P3H6758Tak už je to tady – knihovna APLA je otevřena. Slavnostní den zahájení jsme stanovili
na 3. dubna 2014 v rámci oslav Světového dne porozumění autismu. Počasí vypadalo
jako v létě, nádherně svítilo sluníčko. Celou knihovnu jsme vyzdobili do modra, abychom
se připojili k osvětové akci „Rozsviťme se modře“.

 

Modré balonky od našeho sponzora LBBW BANK, fotografie z akcí APLA v modrém upozorňovaly, že knihovna je věnována problematice autismu. Fotograf pan Mynařík měl na sobě vlajku modrou Evropské unie a to mi připomnělo, že na moje místo knihovnice 9P3H6809finančně přispěla také EU v projektu podporovaného zaměstnání pro lidi s PAS.

Před otevřením jsem byla nervózní a cítila jsem se jako u maturitní zkoušky. Ale když do knihovny vešli lidé s laskavými úsměvy na tvářích, uklidnila jsem se, najednou ze mě nervozita opadla. Za vzdělávací středisko jsme v knihovně uvítaly paní ředitelku Magdalenu Čáslavskou, pana předsedu Hynka Jůna, vedoucí a zaměstnance ze všech středisek APLA Praha.  Nechyběl ani hřeb slavnostního otevření krásný dort ve tvaru knihy s logem APLA, který byl také jak jinak modrý.

Budu si dlouho pamatovat jak jsme slavnostně spolu s paní ředitelkou přestřihly modrou stuhu a všichni nám tleskali.  Paní ředitelka ve svém proslovu uvítala knihovnu a popřála, aby se nám dařilo. Překonala jsem trému a také pronesla proslov, ve kterém jsem poděkovala všem, kdo mi s budováním knihovny pomáhal, a představila jsem, co všechno si čtenáři v knihovně najdou. V současném katalogu vedeme už 431 svazků a přibývají další, máme tady nejen odbornou literaturu, ale i pohádky pro nejmenší, hry a didaktické pomůcky pro práci s dětmi s autismem.

9P3H6796Oslava pokračovala na rozkvetlé zahradě, kde jsme s paní ředitelkou nakrájely dort a připíjelo se  šampaňským a šťávou.  Těším se na příští rok, až oslaví knihovna své první narozeniny s modrým dortem a jednou svíčkou.

Těšíme se na Vás v knihovně!

Vaše knihovnice

Petra Horalíková

 

 OPLZZ pasek logo APLA www

 
Share on Myspace