Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Sbírka pro Erika: důkaz lidské solidarity

Příběh Erika - kluka s autismem a jeho nemocné maminky doslova obletěl celou Českou republiku. Vyvolal nebývalou vlnu lidské solidarity. Paní Marcela bohužel boj s nemocí prohrála. Z našeho světa ale odešla smířená a s vědomím, že o jejího syna Erika bude dobře postaráno. Tak nám to i potvrdila skupina jejich nebližších přátel. Smrt se přelstít nedá, ačkoliv bychom to všichni Marcele moc přáli. I tak pro nás, co tu zbyli, zvítězila. Bojovala prakticky celý život, nejen za sebe a Erika, ale i za ostatní rodiny dětí s autismem. Všichni na ni budou vzpomínat jako na človeka sršícího optimismem, energického, usměvavého. Člověka, který dokázal podržet druhé a dodat naději i odvahu. Člověka, který to nevzdal.

 APLA Praha měla tu čest ujmout se sbírkové akce na zajištění služeb pro Erika a jeho rodinu. Finanční příspěvky shromažďujeme na sbírkovém účtu APLA Praha č. 5111440802/4000 pod heslem Erik či variabilním symbolem 777.  Do konce října 2014 se na tomto účtu pro Erika nashromáždila úctyhodná suma ve výši 1 167 834 Kč. Tato částka nepotřebuje další komentář.  

Touto cestou bychom chtěli všem dárcům velmi poděkovat za projevenou podporu. Na účet dochází jak stokorunové částky, tak i mnohem vyšší sumy. I díky vydatné podpoře médií se tak již nyní podařilo nashromáždit takovou finanční částku, že by měla Erikovi vystačit na úhradu služeb na několik let, podle intenzity čerpání možná až do jeho dospělosti. Velký dík patří i kamarádkám Marcely, které stojí za tím, že se příběh Erika dostal k takovému množství lidí. 

Pro Erika byla smrt mámy velmi těžkou životní zkušeností. V první fázi musel péči o něj plně převzít jeho tatínek - nikoho jiného u sebe doma Erik nesnesl. Situace se však naštěstí postupně zlepšuje. Asistenti, kteří se v minulosti o Erika starali, s ním postupně začínají navazovat kontakt. Pevně věříme, že služba osobní asistence a pobyty Erika v našem odlehčovacím centru budou probíhat tak, jak jsme společně s jeho rodinou naplánovali. Všechno chce svůj čas a v případě dětí s autismem to platí dvojnásob. Peníze z účtu se budou uvolňovat postupně, podle toho, jaké budou Erikovy aktuální potřeby. Vzhledem k tomu, že sbírku APLA schválil MHMP na dobu neurčitou, nejsme omezeni žádnými termíny a peníze mohou čekat na Erika tak, jak jsme slíbili jeho dárcům.

Ještě jednou velké díky všem, kteří podpořili Erika a jeho rodinu. Místo vzletných slov na závěr si dovolíme ocitovat několik vzkazů, které dárci poslali společně s platebním příkazem v kolonce "Poznámka pro příjemce". Naši paní účetní Janu věty od srdce poslané přes bankovní systém opravdu dojaly. Nám v APLA, ať již v přímé péči, tak u počítače v kanceláři, to dokazuje, že naše práce má smysl. Děkujeme.

 

Erik - držíme palce

Pro Erika a Marcelku od Jany a Boženky z ČeskéTřebové.

PRO ERIKA A JÁJU

Držíme palce! Hodně štěstí a sil. Danka a Tereza Vodičkovy

Erik. Dobrý den, držíme Vám oběma palce. Neexistuje nic silnějšího, než Vaše vůle. Ondřej a Tereza

ERIK, kéž bych mohla poslat trochu času.

Erik pro Erika, pro maminku málo peněz a hodne přání, zázraků, prostě čehokoliv, co pomůže.

Pro Erika a jeho statečnou maminku.

ERIK moc bych si přála poslat víc, hodně štěstí.

 

Prosíme touto cestou všechny zájemce o vystavení potvrzení o přijetí daru, aby nás kontaktovali na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

IMG 7015

 

I takto probíhala sbírka na Erika. Foto z prodejny Ceremony Kids v Praze Čestlicích, kde se na zač. října  uskutečnila sbírka mezi zákazníky. Vybraná suma činila 5 191 Kč.

Foto: Jindřich Mynařík, APLA Praha

 
Share on Myspace