Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Do práce bez bariér
Metodika vaření
Středisko sociální rehabilitace připravilo metodiku vaření, která je určena účastníkům kurzu vaření i dalším zájemcům.  
Metodiku naleznete ke stažení v sekci O nás/Dokumenty/Metodiky
 
Metodika plánování aktivit

 

Středisko sociální rehabilitace připravilo metodiku plánování aktivit, která je určena účastníkům kurzu  i dalším zájemcům. 
Metodiku naleznete ke stažení zde, po otevření následujícího odkazu: metodiky.
 
Informační balíček pro zaměstnávání osob s PAS

 

Středisko sociální rehabilitace připravilo Informační balíček o zaměstnávání osob s poruchou autistického spektra. Balíček je určen především potenciálním zaměstnavatelům, kteří by měli zájem zaměstnat osoby s Aspergerovým syndromem či vysoko funkčním autismem.

Brožuru naleznete ke stažení v sekci O nás/Dokumenty/Metodiky

 
Vyšla metodika práce u lidí s AS - Rozvoj sociálních dovedností

rozvoj_socialnich_dovednostiV rámci projektu Do práce bez bariér byla vydána nová publikace s názvem Rozvoj sociálních dovedností.

Autorkou knihy je PhDr. Lucie Bělohlávková, vedoucí terapeutického střediska APLA a KBT terapeut. 
Publikace je zpracovaná jako metodika práce u lidí s Aspergerovým syndromem, která obsahuje pracovní listy zařazené do 4 tématických celků - emoce, neverbální a verbální komunikace, vztahy s druhými lidmi. Jedná se o čtyři základní oblasti, ve kterých mají lidé s AS nejčastěji potiže. Ke každé oblasti je k dispozici několik pracovních listů, které autorka využívá během své praxe při práci s lidmi s AS. Pracovní listy lze využívat při individiuální práci s dítětem i ve skupině. Na každém pracovními listu je stručný teoretický základ k danému tématu. Při práci s těmito listy je vhodné dále témata rozšiřovat, tzn. navázat na téma a rozvinout je.

 

Celý článek...
 
Do práce bez bariér OPPA 2010 - 2012

3_loga_velikost_50.jpg

Evropský sociální fond: Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

  
Projekt vznikl v rámci Operačního programu Praha Adaptabilita (OPPA), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem. Všechny služby v rámci tohoto projektu jsou poskytovány zdarma. Projekt je realizován v Praze, zájemci musí mít trvalé bydliště v hl. m. Praze anebo se zde více než polovinu roku zdržovat.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2