Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

OPVK Klíč k rozvoji rovných příležitostí

OPVK hor_zakladni_logolink_RGB_cz
Projekt je zaměřen na rozvoj rovných podmínek pro vzdělávání dětí a žáků s poruchami autistického spektra (PAS). Vzhledem ke specifice postižení do tohoto procesu musí být zapojeno celé jejich okolí, které je odpovídajícím způsobem podpoří.

Cílem projektu je zajistit jednotný přístup k dětem a žáků s PAS od mateřské školy, přes školu základní po školu střední.  Zapojíme nejméně 50 dětí/žáků s PAS integrovaných do škol všech stupňů. Projekt  bude realizován po celém Středočeském kraji  pomocí  vzdělávání 110 pedagogických,  vedoucích a poradenských  pracovníků školských zařízení v oblasti speciálních metod práce se žáky s SPV. Ve spolupráci se školami bude šířena informovanost v oblasti problematiky autismu mezi žáky  ve Středočeském kraji s cílem předcházet šikaně a násilnému chování formou interaktivních přednášek. Bude uskutečněno vzdělávání i pro rodiče dětí s PAS, což posílí jejich rodičovské kompetence.

(číslo projektu CZ.1.07/1.2.33/02.0059)

Projekt je realizován od 1.4.2013 do 31.12.2014Neváhejte a přihlašujte se na konferenci APLA Praha 9.- 10.10. 2014. Počet míst je omezený.

Konference, na kterou Vás srdečně zve tým APLA Praha, spojuje ústřední téma:

Autismus - závažný společenský problém nebo módní záležitost?

Termín: 9. - 10. 10. 2014

Místo konání: Na Marjánce, Bělohorská 35/262, Praha 6

Program a možnost přihlašování najdete na www.vzdelavani.apla.cz. 

 
Integrace žáků a studentů s autismem do škol - nabídka vzdělávání pro pedagogy

Integruje vaše škola nově žáky či studenty s autismem? Potřebovali byste se zorientovat v tom, co od těchto žáků očekávat, jaké podmínky jim vytvářet a jaká legislativní opatření v této oblasti existují?

Nabízíme volná místa na kurzu, který je zaměřen na problematiku integrace žáků s poruchami autistického spektra do škol.

Pro pedagogy ze Středočeského kraje je účast na kurzu zdarma.

Termín: 3. 11. 2014

Kde: školicí středisko APLA Praha, Dolanská 23, Praha 6

Více informací o kurzu naleznete zde.

Pro bezplatnou účast napište na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
Šikana u dětí s Aspergerovým syndromem

Proč jsou žáci s Aspergerovým syndromem často ve školách terčem šikany? S jakými projevy šikany se tito žáci nejčastěji setkávají? Jak mohou šikaně čelit? A jak mohou pedagogové pomoci šikaně předcházet?

Nabízíme poslední volná místa na vzdělávacím kurzu, zaměřeném na prevenci šikany. Společně s lektory budeme probírat modelové situace a podílet se na jejich efektivním řešení. Kurz je vhodný pro rodiče i odborníky.

Pro pedagogy ze Středočeského kraje je účast na kurzu zdarma.

Termín: 21. 10. 2014

Kde: školicí středisko APLA Praha, Dolanská 23, Praha 6

Více informací o kurzu naleznete zde.

Pro bezplatnou účast napište na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
Skupinové nácviky sociálních a komunikačních dovedností

Pro mnohé z nás je kamarádství, práce s emocemi nebo zvládání vzteku naprosto běžnou součástí života. Děti s autismem se to musí učit a skupinové nácviky jim v tom pomáhají. A nejen to. Na nácvicích si také zažívají skupinovou spolupráci, pocit bezpečí mezi ostatními a vzájemné přijetí. Hezké články na toto téma napsali kolegové Martin Svoboda a Julius Bittmann ve Zpravodaji APLA č. 2/2014.

 
Děti s autismem mezi spolužáky

Osobnost učitele může velmi výrazně ovlivnit, jak se budou spolužáci chovat k dítěti s PAS a obecně k dítěti s jakýmkoliv zněvýhodněním. I proto jsme do nabídky vzdělávacích akcí zařadili kurz Kateřiny Šrahůlkové s názvem Podpora zapojení dětí s AS do kolektivu školní třídy". Cílem je pedagogy motivovat i vzdělávat a předcházet tak situacím, kdy se žák s PAS cítí izolovaný, případně je předmětem šikany. Termín kurzu a další podrobnosti naleznete na webu vzdělávání.

 
Aktivity projektu, které můžete využít

Pokud jste rodič nebo pedagog ze Středočeského kraje a zaujala Vás náplň projektu, můžete se zapojit. Stačí kontaktovat některé ze středisek APLA a dohodnout se na podrobnostech.

Leták projektu Klíč

 
Tematická setkání a pobytové kurzy

V projektu Klíč rozjíždíme další dvě aktivity - Tematická setkání rodičů malých dětí s PAS, která se budou konat ve středisku APLA. A pobytové kurzy pro rodiče malých dětí s PAS. O aktivitám se dozvíte více na webu vzdělávání včetně informace, jak se přihlásit.

 
Přístup k principům strukturalizace a vizualizace bez předsudků

Jan Kouřil, vedoucí střediska rané péče APLA Praha, reagoval na časté dotazy rodičů a pedagogů článkem, který si můžete přečíst zde. A pokud Vám článek přijde ezajímavý, můžete se těšit i na jeho pokračování, které zveřejníme v průběhu léta 2014.

 
O přímočarých, autentických a hyperlogických lidech

Vedoucí psycholožka oddělení diagnostiky a odborného poradenství asociace APLA, Mgr. Veronika Šporclová, popisuje v rozhovoru pro časopis Agora svou práci s dětmi a dospívajícími, kteří trpí poruchou autistického spektra.

Celý článek najdete zde.

 
Vzdělávací akce

Vzdělávací aktivity pro rodiče, pedagogické pracovníky i zdravé spolužáky dětí s PAS ze Středočeského kraje pokračují. Úplnou nabídku kurzů naleznete na našem webu vzdělávání.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2