Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

OPPA Zajíc - zřízení dětské skupiny

3_loga_velikost_50.jpg

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

 

ZAJÍC - zřízení dětské skupiny pro děti s poruchami autistického spektra a zdravé děti předškolního věku

Projekt je zaměřen na podporu souladu pracovního a rodinného života znevýhodněných osob, především rodičů (mužů a žen) pečujících o děti s poruchami autistického spektra (PAS), které se chtějí vrátit na trh práce a nalézt si odpovídající zaměstnání, které umožní spojit vlastní rozvoj rodičů s celoživotním údělem péče o dítě se zdravotním postižením. Další cílovou skupinou budou rodiče na mateřské/rodičovské dovolené nebo vrácející se po mateřské/ rodičovské dovolené do práce (do dvou let od ukončení mateřské/rodičovské dovolené) nebo rodiče samoživitelé.

Cílem aktivit projektu je umožnit rodičům pečujícím o dítě s PAS návrat na pracovní trh. V rámci projektu bude zřízena dětská skupina, zařízení služeb péče o děti od 2 let do zahájení školní docházky. Provoz  dětské skupiny poběží v souladu s potřebami a pracovními úvazky rodičů.

Do projektu bude celkem zapojeno 50 pražských rodin, 30 z nich z důvodu návratu na trh práce bude pravidelně využívat služeb dětské skupiny. Pro děti bude vypracován individuální plán rozvoje, budou zapojeny do výchovného programu pod vedením zkušených pedagogů, případně se zúčastní též odpoledních aktivit. Očekáváme, že se rodiče zapojí do ověřovacích a hodnotících aktivit a do dotazníkového šetření zaměřeného na pilotní ověřování efektivity daného typu zařízení pro integraci dětí s autismem do předškolních zařízení.

Projekt je realizován od 1.2.2013 do 31.12.2014

Kontakt: Mgr. Dana Cejpková - vedoucí dětské skupiny. email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScriptVýstupy projektu

Projekt skončil, ale ZAJÍC pokračuje. Dětská skupina se transformovala na mateřskou školu a dále přijímá děti s diagnózou PAS i bez ní. Abychom pomohli i ostatním zařizením s integrací dětí s PAS, zveřejňujeme zde výstupy projektu v podobě Vzdělávacího programu a Provozního řádu DS. V případě, že potřebujete s integrací dětí s PAS poradit, obraťte se prosím na naše středisko Rané péče.

Celý článek...
 
Malí umělci vystoupili na Adventním zastavení

V APLA jsme se vánočně ladili již s předstihem, v kostele sv. Vojtěcha letos vystoupilo 21 malých a mladých umělců na podporu dětí s PAS. Podívejte se s námi na fotografie pořízené Jindřichem Mynaříkem, kterému za ně děkujeme :)

Fotografie

 
Fotografie pro Ministerstvo pro místní rozvoj

V prosinci nás v ZAJÍCi navštívil pan Michal Novotný, který pro Ministerstvo pro místní rozvoj pořídil krásné fotografie. Prohlédnout si je můžete zde.

 
Když Zajíc se Sokolem kamarádí

Ač v přírodě je to možná těžko představitelné, u nás se to podařilo! :-)

Zájmové integrační centrum ZAJÍC a Sokol Libeň spojili své síly a můžeme Vás tak pozvat na slavnostní otevření prostor nového hřiště u libeňské sokolovny (Zenklova 37, Praha 8). Otevření proběhne 1.10.2014 od 16:30 do 18:30 a připraven je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na vystoupení Pidibandu, připraveno bude sladké i zdravé občerstvení a samozřejmě stanoviště plná zábavných úkolů pro děti.  

Nové hřiště bude sloužit malým i velkým sportovcům ze Sokolovny i ze ZAJÍCe, zároveň bude určeno dětem dětské skupiny ZAJÍC. Velký dík patří všem dárcům, kteří na realizaci hřiště přispěli!

Těšíme se na setkání s Vámi!

 
Zájmové aktivity od září 2014

Od září 2014 opět otevíráme zájmové aktivity. Kromě již osvědčených se jedná např. o angličtinu nebo grafomotoriku. Bližší informace poskytne Dana Cejpková na mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo je najdete na webu APLA Praha.

 
Zápis do dětské skupiny ZAJÍC pro školní rok 2014/2015

Deti v bazenku 4

Ve dnech 16.4. a 23.4. 2014 v čase 9:00 – 11:00 a 15:00 – 17:00 proběhne zápis dětí do dětské skupiny ZAJÍC pro školní rok 2014/2015.

Konkrétní čas si rezervujte u Mgr. Dany Cejpkové na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Celý článek...
 
ZAJÍC vyrazil na olympiádu

Sochi1Těšili jsme se na zimní radovánky ve sněhu, divoké sjíždění na bobech a umělecké stavení sněhuláků. Paní zima nám však nepřála a moc zimních a sněhových dní nenadělila. Vydali jsme se tedy se ZAJÍCem na Letnou, kde byl v rámci Zimních Olympijských her v Soči vybudovan olympijský park. Konečně jsme měli možnost vidět nejenom sníh, ale také sněhové dělo a rolbu, o kterých jsme si v ZAJÍCi povídali, a na živo sledovat různé zimní sporty. Viděli jsme skoky na lyžích, biatlon, bruslení a snowboarding.

Celý článek...
 
Děti ze ZAJÍCe navštívily botanickou zahradu na Albertově

Návštěva botanické zahrady 1V dubnu jsme v rámci probíraného tématu „Jaro plné květin“ navštívili botanickou zahradu na Albertově. V zahradách bylo mnoho krásných květin. Nás však zajímali především tulipány a narcisy, které již umíme poznat podle obrázku. Na narcisy jsme bohužel nenarazili, ale tulipány jsme viděli hned ve třech barvách (bílé, žluté a růžové).

 

Celý článek...
 
ZAJÍC v České televizi

ČT24 odvysílala 2.4.2014 reportáž z naší dětské skupiny ZAJÍC. Podívat se nan í můžete zde. Reportáž začíná na minutě 18:44.

 
ZAJÍC chroupe nejraději mrkev

Zajímá Vás jak slavnostní otevření ZAJÍCe dopadlo? Samozřejmě skvěle :-) Více informací včetně odkazu na fotografie nelznete v článku zde.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2