Přihlásit se
Registrace - Login

O nás

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Případ pro ombudsmana natáčený v APLA Praha
Kdo by mohl pomoci? Spis. zn. VOP 5284/2008

O marné snaze matky Martina  umístit svého syna do vhodného pobytového zařízení.
Režie M. Rychlíková


Poté, co Martina vyloučili ze speciální školy z důvodu problémového chování, objevila se u něj cukrovka a incidenty se objevovaly stále častěji a ve větší intenzitě, rozhodla se jeho matka z důvodu velkého fyzického a psychického vyčerpání umístit syna v celoročním pobytovém zařízení. Její snaha najít zařízení, které by mu zajistilo kvalitní a spokojený život byla marná. 

Případ Martina se řešil několik dlouhých měsíců na poli státní správy i samosprávy, APLA Praha vyjednávala spolu s matkou umístění Martina u řady poskytovatelů pobytových zařízení sociálních služeb. Martinova matka se obrátila i na veřejného  ochránce práv. Česká televize pak o kauze natočila další z případů pro ombudsmana nazvaný Kdo by mohl pomoci.

Tento díl natáčený před prázdninami nyní vysílá Česká televize. Jsme rádi, že můžeme příběh Martina uzavřít štastným koncem. Martin se stal prvním klientem Domova Libčice. Už si vybral pokoj a se svým osobním asistentem Martinem Švrčinou se jezdí dívat, jak pokračují rekonstrukční práce. Těší se a my spolu s ním věříme, že konečně nalezne zázemí, které by mohl nazývat svým domovem. 

Děkujeme za podporu Ministerstvu práce a sociálních věcí , které finančně vznik pobytového zařízení pod hlavičkou APLA Praha podpořilo.


Případ pro ombudsmana byl vysílán v pátek 18.9.2009

Reprízu uvádí Česká televize na ČT 2 v pondělí 21.9.2009 ve 12.25.

Na internetu ČT je ke stažení zde.

Více o projektu Domov Libčice naleznete v sekci Projekty/Domov Libčice.

Pozvánka na den otevřených dveří v Domově Libčice.

Pro Domov Libčice soutěžíme v projektu Vaše pomoc o sociální automobil. Hlasujte a podpořte nás svým hlasem - více o projektu a podmínkách soutěže zde.

 

img_4152_resize.jpg

img_4138_resize.jpgimg_4165_resize.jpg

 
Share on Myspace