Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

POZVÁNKA na kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS

Ve dnech 2. - 8. 9. 2013 pořádá APLA Praha týdenní pobytový kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS starší 18ti let. Během týdenního pobytu se účastníci zapojí do řady aktivit, v rámci nichž si budou osvojovat dovednosti potřebné k nalezení a udržení si zaměstnání, případně posílí své pracovní návky. Na pobytu se bude pracovat ve skupině. Používat budeme různé techniky, jako např. modelové přehrávání, vyplňování pracovních listů, apod. O víkendu proběhne řada zájmových, výtvarných a sportovních aktivit. V plánu je také návštěva Botanické zahrady či výstavy podle zájmu účastníků.

Přehled aktivit:

  • na JOB klubu se budeme bavit o tom jak si např. hledat práci, jak si vytvořit svůj vlastní životopis, jak napsat motivační dopis, jak se správně připravit na pracovní pohovor, apod.
  • na SOCIÁLNÍCH dovednostech si probereme jaký je rozdíl mezi verbální a neverbální komunikací, jak se správně zapojit do hovoru, jak zvládat svůj vztek, apod.
  • na PRAKTICKÝCH dovednostech se podíváme na to, jak např. vyplnit formulář, co na kterém úřadě můžeme vyřídit, jak pečovat nejen o domácnost, ale i sami o sebe, apod.
  • na KURZU cestování se zaměříme na orientaci ve městě, na bezpečnost při cestování, na zvládání krizových situací během cesty, na plánování trasy, apod.
  • na KURZU hospodaření si řekne, jak se peníze získávají, jak je ušetřit, jaké jsou možnosti platby, jak nakupovat, jak se chovat v restauraci, apod.

Lektorkami budou:

  • Mgr. Kateřina Šrahůlková, Ph.D.
  • Mgr. Lucie Prokopičová
  • Lucie Bouchalová, DiS.

Cena za stravu a program je: 500,-Kč pro účastníky bez ubytování.

Cena za stravu, ubytování a program je: 1000,-Kč pro účastníky s ubytováním

Účastníci si sami hradí a zajišťují: dopravu na místo a zpět. Možnost individuálně domluvit doprovod ze zastávky MHD k vile.

Místo konání: PN Bohnice, vila APLA Praha, Ústavní 102, 181 00 Praha 8

Pro více informací a přihlášení na pobyt kontaktujte: Lucii Bouchalovou ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 777 403 528).

Hlásit se můžete do: 26. 8. 2013.

 
Share on Myspace