Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Program podporovaného zaměstnávání

Komu je služba určena:

  • Služba je určena lidem s poruchou autistického spektra (PAS) žijícím na území Prahy a Středočeského kraje, kteří jsou starší patnácti let a mají zájem o podporu při uplatnění na trhu práce.
  • Zaměstnavatelům, kteří uvažují o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením či znevýhodněním, nebo již mají zaměstnance s PAS

Jak pracujeme v podporovaném zaměstnání NAUTIS:

Služby lidem s PAS:

  • Pomáháme lidem s poruchou autistického spektra (PAS), kteří chtějí pracovat na otevřeném pracovním trhu, uvědomit si své preference, reálné možnosti a motivaci pro práci.
  • Cvičíme s nimi praktické dovednosti (psaní životopisu, motivačního dopisu, vyhledávání pracovních nabídek, sebeprezentace u pracovního pohovoru, komunikace s kolegy na pracovišti…) sloužící k nalezení a udržení si vhodného zaměstnání.
  • Po nalezení vhodného pracovního místa můžeme pomoci našim klientům pomoci se zapracováním přímo na pracovišti tzv. pracovní asistencí.
  • Člověku, který potřebuje natolik specifické podmínky k výkonu práce, že pro něj není možné pracovat na otevřeném trhu můžeme pomoci nalézt místo na chráněném trhu práce (v chráněné dílně, místa pro OZP…).

Služby pro zaměstnavatele:

  • Zajišťujeme, aby zaměstnavatelé, kteří uvažují o zaměstnání člověka s PAS, nebo již takového člověka zaměstnávají, měli dostatek informací o PAS, o možnostech podpory ze strany státu, daňových i dalších výhodách zaměstnávání osob se zdravotním postižením (plnění povinného podílu, daňové úlevy na každého zaměstnance se zdravotním postižením…).
  • Poskytujeme zaměstnavatelům poradenství v oblasti legislativy zaměstnání osob se zdravotním postižením, pomáháme jim s organizací výběrových řízení, se získáním motivovaných pracovníků a nastavením vhodných podmínek pro začlenění člověka s PAS do pracovního kolektivu.
  • Při úspěšném získání zaměstnání zůstáváme i nadále nápomocni klientovi i zaměstnavateli při řešení vzniklých pracovních problémů.

 

 

Oddělení sociální rehabilitace a podporovaného zaměstnání

Na Truhlářce 24, 180 00 Praha 8

po – pá 9:00 až 17:00

Mgr. Štěpán Hejzlar, 777 857 433, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Ke stažení:

Informační balíček pro zaměstnavatele - ke staženípdfinovace.indd.pdf

Co je podporované zaměstnání - ke staženípdfpodporované_zaměstnání_v_Apla.pdf

 
 
Share on Myspace