Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Ohlasy na letní tábory 2010 aj.

Děkujeme všem rodičům i účastníkům za ohlasy na služby APLA. Emaily rodičů a našich klientů nám vždycky udělají radost. Potěšte se spolu s námi.

Tým APLA Praha

Dobrý den, jestli jsem se dobře dívala, tak projekt č.28 získal nejvíce hlasů a sociální automobil se doufám stal skutečností. Máte na tom i velký podíl vy v Aple, že jste pomocí mailů oslovili velký počet vašich příznivců a že se "dílo podařilo". Moc blahopřeji a děkuji i za naší rodinu, protože sociální automobil můj vnuk využívá k víkendovým pobytům, na které se vždy moc těší, tak i k jízdě do školy. Ještě jednou blahopřeji a děkuji. Přeji Vám ve Vaší činnosti, pro naše děti, hodně pevné nervy a síly bojovat s překážkami a "úřednickým šimlem" vždy úspěšně.

Dobrý den, moc se omlouvám za vyrušení prázdnin, ale chtěla jsem se jenom zmínit a velice poděkovat za skvělý přístup a profesionalitu pana Pavlíčka - řidiče a asistenta v jednom. Poslední školní týden, byl u mého syna velice napjatý a už to špatně snášel, byl velice agresivní a nervózní. V tomto týdnu se jeden den odehrál incident ve škole, kdy zrovna šel vyzvednout pan Pavlíček Daniela do školy. A Daniela popadl amok a začal tam vše demolovat a pan Pavlíček jim u toho velmi pomohl a držel Daniela, který je opravdu už velký a má obrovskou sílu. Pak ho spolu z jedním učitelem společně naložili do auta a odvezli na domluvené místo, kde já čekám. Opravdu to bylo velice náročné, ale nebyl to jenom tento den, ale takových bylo více, kdy je Daniel velmi agresivní a nervózní. I když to tak na první pohled nevypadá, a každý si myslí,že je v pohodě, tak to tak není. Velice děkuji panu Pavlíčkovi za profesionální přístup a perfektně odvedenou práci, kterou vykonává, protože to opravdu není jednoduché a on to zvládá bravurně. Chtěla jsem se s Vámi podělit o tuto zkušenost a říct Vám, že máte ve Vašich řadách velmi schopného, lidského a hodného asistenta - řidiče, kterého si vážím. Děkuji Vám velice za Vaše služby a veliké poděkování Vám všem za lidský přístup a pochopení.

Milý Hynku! Nedá mi to a musím napsat....je mi vždycky líto, že je tak málo času na popovídání, ale je mi jasné, že při odjezdu i příjezdu na tábory je velký zmatek a jednoduše to nejde...proto alespoň dodatečně chci Vám i všem ostatním moc poděkovat za Vojtu...Přiznám se, že prožívám ten čas tábora v naprostém klidu, na Vojtíka si občas vzpomenu, ale nemám o něho strach a tak nějak mám čím dál tím silnější pocit, že je mu v "rukách Aply" lépe než doma....díky tomu je to úplný čas pohody. Vojta přijel vyladěný a spokojený.....Přeji Vám i všem kolegům a kolegyním hodně radosti z práce....

Vzhledem k náročnosti mého syna Jakuba a k fungování speciální školy, kterou navštěvuje, jsme měli velký problém umístit Kubíka do družiny, nebo mu zajistit nějakou volnočasovou aktivitu. Škola mi dala možnost, že může chodit cvičit do tělocvičny pouze s asistentem.Jedna z mála aktivit, která by mého syna mohla bavit. Požádala jsme Aplu o asistenta. Pan Puš /asistent/ se s Kubíkem nejdříve seznámil /což mě potěšilo/, upozornila jsem ho na všechny možné problémy, které mohou nastat, a poté vyrazili na cvičení.Když asistent viděl, jakým způsobem cvičení probíhá, aktivně nabídl, že by asi bylo lepší, kdyby chodili sami dva do Stromovky, na procházky. A tak místo cvičení, chodili ven na prolézačky, Kubík se vracel spokojený, unavený. Děkuji.

Prázdniny, jedno z nejnáročnějších období v roce - 2 měsíce s hyperaktivní dítětem s autismem.Opět mi pomohl pan Puš. Když měl čas, vzal si Kubíka na dlouhou procházku a já mohla jít aspoň na kafe s kamarádkou a ne jak poustevník trávit léto v lese./tam to má Kubík nejraději/. Děkuji.

Každé pololetí jezdíme na vyšetření k psychologovi. Kubík mívá období, kdy nesnáší metro.Je potom velký problém se tam dostat/vzhledem k mému řidičskému uměni si netroufám tam dojet/.Domluvím si cestu s dopravou od APLA. Je to v klidu, Kubík není ve stresu a já také ne. Děkuji.

K. se na táboře prý moc líbilo, hlásil to sám od sebe, aniž bychom mu pokládali jakékoliv sugestivní otázky.. Což se stává jen výjimečně, poslední dobou si stěžuje téměř na všechno, výškou hlasu asistentů počínaje a jídelníčkem konče.. Ale tentokrát to všechno prošlo :-))

Dobrý den, paní Straussová, Matyáš byl na táboře moc spokojený, a když mi ukazoval, co všechno si přivezl, jásala jsem - zvláště nad sešitem s fotkami a nad deníčkem, kde jsou psána pozitiva dne. Tím jste nás inspirovali, domluvili jsme se s manželem, že si taková pozitiva každého dne budeme společně říkat při večeři. Ten deníček má pro nás, rodiče, ještě jednu hodnotu, a to tu, že se díky němu můžeme s Matýskem o táboře bavit a dozvědět se o něm něco (tj. o tom táboře). Matýsek totiž o realitě moc nevypráví, spíše odpovídá na konkrétní otázky, a ty mu díky deníčku můžeme položit. A co se týká výrobků - konečně Matýska nikdo nenutil do kytiček :-) Moc Vám děkujeme!

Milí přátelé z APLY, chci Vám poděkovat za velmi hezký tábor, kde jsem zažila moc pěkných okamžiků. Kdysi jsem už byla na jednom úplně jiném táboře od jiné organizace, kde se mi vůbec nelíbilo, pak už jsem nechtěla na žádný pobyt jezdit. Tento tábor od APLY ale byl vynikající. Chtěla bych poděkovat především Romaně Straussové, která se o mě starala opravdu jako maminka. Pomáhala mi s obyčejnými každodenními věcmi, povídala si se mnou. Když se mi stala nepříjemnost, tak se mě zastala. Všichni asistenti a asistentky byli výborní, dalo se s nimi posedět a popovídat si. I když na táboře bylo plno chlapců, vůbec mi to nevadilo. Obvykle se s kluky nebavím a nevím, co si s nimi povídat, ale na táboře byli chlapci se stejnými zálibami. S dvěma z nich jsem se dokonce skamarádila a také jsem se s nimi hrála společenské hry a povídala si o životě, o historii, o duchovnu. Bylo tam plno dalších lidí, s kterými jsem se cítila dobře. Nikdo se mi neposmíval a neseděla jsem sama někde v koutě s knížkou, jako se mi to stává ve škole a jinde. Největším zážitkem byly výlety na zajímavá místa, které byly úžasné. Zaujaly mně hlavně památky, například skanzen Vysoký Chlumec, kde to vypadalo jako bychom se vrátili v čase a zdálo se, že lidé, kteří tam bydleli, jen na chvilku někam odešli. Zážitkem se stalo i Hornické muzeum v Příbrami a Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Z nich jsem si odnesla nové informace, letáčky, pohledy, turistická razítka. I když nemám ráda uzavřené prostory, překonala jsem tuto fobii ve vláčku a v tunelu, zvědavost mě popohnala a vyhrála jsem nad strachem.
S rodiči jezdíme na výlety hodně, ale na táboře to bylo něco jiného. Byla jsem tam s partou, cítila jsem se samostatnější. Také jsme měli na táboře každý den aktivity. Tam jsem se naučila novým dovednostem, líbil se mi Job klub o cestování, o chování se v restauracích, chování se v dopravě. Byly tam i dobré výtvarné aktivity. Vyrobila jsem pro maminku dárky (náušnice z korálků, zdobný květináček, figurky z keramiky), nabatikovala jsem si s pomocí vedoucí dílny tričko, které se všem líbí, a ráda ho teď nosím všude. Učili jsme se pantomimu s bezvadnou herečkou, které jsme mohli tykat. Zjistila jsem, že nejsem vůbec špatná v angličtině. Byla jsem pořád chválena, což mě povzbudilo. Každý den jsem se koupala v bazénu, kde jsem byla stále, ani jsem si nevšimla, že jsem se trochu spálila na sluníčku, ale Romana mě ošetřila. Na táboře bylo pořád co dělat, volala jsem mamince jenom večer před spaním, prostě jsem si nestíhala stýskat. Už se těším, že příští rok pojedu zase! Petra, 20 let, tábor Líchovy u Sedlčan

Milá paní ředitelko, vůbec není důvod děkovat. Přesto, je to od Vás milé, že máte čas při vytíženosti najít slůvko s pozdravem. Já děkuji Vám... APLA nám léta pomáhá a L. je u Vás tolik spokojen.Má rád dr. Lucii Bělohlávkovou, která umí být tolik empatickou a citlivou k L. potřebám. Já osobně si její profesionality velmi vážím, pracuje opravdu srdcem a vždy nám oběma naslouchá. Řeší, co je aktuální a okamžitě stojí s porozuměním a pomocí. Je krásné, že pracuje u Vás. Chápat naše zlatíčka v jejich světě, je tolik náročné i pro mne a vůbec tady nezáleží, že L. je šestnáctiletý hezký kluk a zdálo by se, že mu ve všem rozumím a nemůže mě jeho jinakost překvapit. Překvapuje! Proto je práce lidí v APLA posláním. Vnímám to silně...Jsem šťastná, že máme takovou skvělou Lucii.
Mí přátelé vědí, jak vnímám Vaši obětavost a co obnáší L. handicap. Jen chci zopakovat, ať se Vám daří dál jít nastolenou cestou a nenechat se nikým zlomit. V takových věcech, kde můžeme pomoct, že je to opravdu v našich silách,počítejte s námi vždy.Jsem ráda, že alespoň touto cestou Vám mohu sdělit, jak máte kvalitní lidi kolem sebe, kteří jsou dětem tolik oporou a povzbuzením, když si někdy myslí, že nikam nepatří. Přeji příjemné dny.

Děkujeme za odkaz s fotografiemi. Chtěla jsem vám tak jako tak napsat a velmi poděkovat za celou organizaci tábora. Prokop jet nechtěl, měl milion výhrad, musel odjezd dostat příkazem. Vrátil se spojený, nadšený, vypráví o kamarádovi i zážitcích, chce příští rok jet zase. Už jen fakt, že dokázal absolvovat tábor bez problémů, je skvělý. Ještě jednou díky.

 
Share on Myspace