Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Cena APLAUS
6. ročník ceny APLAUS je tady!

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

1. Napište krátký „příběh“ člověka nebo organizace, o němž/níž si myslíte, že si zaslouží být nominován/a (osoba nebo organizace, která se pozitivním způsobem zasadila o pomoc lidem s PAS; osoby s PAS, které přes svoji diagnózu překonávají překážky a věnují se něčemu smysluplnému, pomáhají ostatním apod.).

2. Nezapomeňte připsat, do které kategorie nominovaní patří a důvod, proč je nominujete. Přidejte kontakt na ně i na Vás.

3. Je potřeba, abyste nominované seznámili s tím, že jste je do soutěže přihlásili. Po udělení souhlasu ze strany nominovaných, budou příběhy zveřejněny na webu NAUTIS.

Pošlete nám vše e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na adresu Jana Sirotková, Národní ústav pro autismus, z.ú., V Holešovičkách 593/1a, 182 00 Praha 8.

Uzávěrka nominací: 6. 3. 2018

Celý článek...
 
Ceny APLAUS byly slavnostně předány již popáté

V průběhu slavnostního večera v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR byly 3. 4. vyhlášeni vítězové již 5. ročníku ceny APLAUS, kterou pořádá NAUTIS v rámci své osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Cena APLAUS je určena pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří ve svém osobním či profesním životě usilují o to, aby se lidem s autismem žilo lépe.  APLAUS se vyhlašuje ve třech kategoriích – Jednotlivci, Organizace a Lidé s autismem.

Celkem jsme obdrželi 28 nominací, 14 nominací v kategorii Jednotlivci, 10 nominací v kategorii Organizace a 4 nominace v kategorii Lidé s autismem.

Celý článek...
 
Už jste nominovali svého favorita na cenu APLAUS? Uzávěrka nominací je 6. 3. 2017!

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

Celý článek...
 
Sošky APLAUS 2016 jsou rozdány - první fotografie vítězů

Ceny APLAUS byly slavnostně předány již počtvrté, a to tradičně v předvečer Světového dne porozumění autismu, za laskavé podpory Magistrátu hl. města Prahy a Expobank CZ, a. s., generálního partnera Národního ústavu pro autismus. 

V kategorii Dospělí získala cenu APLAUS 2016 paní Alena Pavlištíková, spoluautorka knihy Struktura a strukturované úkoly pro děti s autismem, za svůj přínos nejen v oblasti strukturovaného učení dětí s autismem. V kategorii Instituce zvítězila za svou pomoc prostřednictvím výcviku asistenčních psů a následné péče o klienty, mezi něž patří i lidé s autismem, obecně prospěšná společnost Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. Vítězem kategorie Lidé s autismem se stal Martin Urbanec, patnáctiletý chlapec s Aspergerovým syndromem, který se neúnavně snaží, aby i ostatní mladí lidé s Aspergerovým syndromem žili aktivně, setkávali se, bavili se a předávali si své zkušenosti.

Vítězové obdrželi sošku APLAUS v novém tvaru obráceného A, které reflektuje nové logo a vizuální styl NAUTIS, jehož autorem je grafik Radomír Veselý.

Sošky APLAUS 2016 

Kategorie Dospělí vítěž Alena Pavlištíková  Kategorie Dospělí - Alena Pavlištíková

Kategorie Instituce vítěz Helppes Kategorie Instituce - Helppes

Kategorie Lidé s autismem vítěz Martin Urbanec Kategorie Lidé s autismem - Martin Urbanec

 
Co je APLAUS a kdo ho může získat?

Soutěž APLAUS je určena pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří ve svém osobním či profesním životě usilují o to, aby se lidem s autismem žilo lépe. Soutěží každoročně zahajujeme naši osvětovou kampaň POROZUMĚT AUTISMU. Nominovat jednotlivce nebo instituci může každý. Porota složená z odborníků a zástupců rodičů a širší veřejnosti následně vybere nominace, které postoupí do užšího výběru. Vyhlášení vítězů soutěže probíhá na počátku dubna, u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Vítězové obdrží sošku APLAUS, jejich medailonky jsou zveřejněny na webu NAUTIS.

Soutěž se vyhlašuje v kategoriích děti, dospělí, lidé s autismem a instituce.

 
APLAUS pro všechny nominované na cenu APLAUS 2015

Sošky APLAUS 2015 jsou rozdány

3. ročník soutěže pro lidi a instituce, pro které je autismus výzvou, nikoliv přítěží, je za námi. Vyhlášení vítězů proběhlo tento rok 1. 4., v předvečer Světového dne porozumění autismu, v prostorách generálního partnera APLA Praha, Expobank CZ.

IMG 7759

Celý článek...
 
Příběhy 2014, které si APLAUS rozhodně zaslouží

učitelka

2. ročník soutěže pro lidí a instituce, pro které není autismus jen slovo, ale životní poslání, je za námi. Sošky APLAUS 2014 jsou rozdány. Příběhy lidí, kteří si APLAUS zaslouží však pokračují. Nejde ani tak o hrdinské činy, ale spíše o každodenní mravenčí práci. Výsledky dostavují v malých krůčcích, pro okolí mohou být skoro nepostřehnutelné.

 

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží APLAUS 2013 - výběr z nominací

 

9P3H1014Díky vyhlášení soutěže APLA APLAUS jsme měli možnost seznámit se s řadou příběhů, které spojuje téma: autismus jako životní výzva.

Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 2.4. 2013 v prostorách hlavního partnera APLA Praha, LBBW Bank, a.s. v den, který OSN vyhlásila Světovým dnem porozumění autismu. Rádi bychom i Vám představili nominované, kteří postoupili do užšího kola soutěže. Věříme, že jejich příběhy pro Vás budou stejně silné a inspirujicí, jako byly pro nás.

DĚTI

Magdalena Roubalová - držitelka APLA APLAUS 2013 - nominace

 

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží aplaus, aneb APLA opět vyhlašuje ceny "APLAUS"

23Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

„APLAUS“ je soutěžně - edukativní projekt,  který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s., a jehož 2. ročník právě startuje. 

Celý článek...
 
APLA vyhlašuje ceny „APLAUS“ - nominovat můžete i vy!

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

„APLAUS“ je soutěžně - edukativní projekt,  který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s., a jehož 1. ročník právě startuje. 

 

Celý článek...