Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Cena APLAUS
Máme nové webové stránky www.nautis.cz/cz

Vážení přátelé,

máme nové webové stránky www.nautis.cz/cz.

Tento web (www.praha.apla.cz) není již aktualizován. Naši IT kolegové momentálně připravují uspání tohoto webu. 

Děkujeme za pochopení.

Tým NAUTIS

 
6. ročník ceny APLAUS je tady!

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

1. Napište krátký „příběh“ člověka nebo organizace, o němž/níž si myslíte, že si zaslouží být nominován/a (osoba nebo organizace, která se pozitivním způsobem zasadila o pomoc lidem s PAS; osoby s PAS, které přes svoji diagnózu překonávají překážky a věnují se něčemu smysluplnému, pomáhají ostatním apod.).

2. Nezapomeňte připsat, do které kategorie nominovaní patří a důvod, proč je nominujete. Přidejte kontakt na ně i na Vás.

3. Je potřeba, abyste nominované seznámili s tím, že jste je do soutěže přihlásili. Po udělení souhlasu ze strany nominovaných, budou příběhy zveřejněny na webu NAUTIS.

Pošlete nám vše e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na adresu Jana Sirotková, Národní ústav pro autismus, z.ú., V Holešovičkách 593/1a, 182 00 Praha 8.

Uzávěrka nominací: 6. 3. 2018

Celý článek...
 
Ceny APLAUS byly slavnostně předány již popáté

V průběhu slavnostního večera v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR byly 3. 4. vyhlášeni vítězové již 5. ročníku ceny APLAUS, kterou pořádá NAUTIS v rámci své osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Cena APLAUS je určena pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří ve svém osobním či profesním životě usilují o to, aby se lidem s autismem žilo lépe.  APLAUS se vyhlašuje ve třech kategoriích – Jednotlivci, Organizace a Lidé s autismem.

Celkem jsme obdrželi 28 nominací, 14 nominací v kategorii Jednotlivci, 10 nominací v kategorii Organizace a 4 nominace v kategorii Lidé s autismem.

Celý článek...
 
Už jste nominovali svého favorita na cenu APLAUS? Uzávěrka nominací je 6. 3. 2017!

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

Celý článek...
 
Sošky APLAUS 2016 jsou rozdány - první fotografie vítězů

Ceny APLAUS byly slavnostně předány již počtvrté, a to tradičně v předvečer Světového dne porozumění autismu, za laskavé podpory Magistrátu hl. města Prahy a Expobank CZ, a. s., generálního partnera Národního ústavu pro autismus. 

V kategorii Dospělí získala cenu APLAUS 2016 paní Alena Pavlištíková, spoluautorka knihy Struktura a strukturované úkoly pro děti s autismem, za svůj přínos nejen v oblasti strukturovaného učení dětí s autismem. V kategorii Instituce zvítězila za svou pomoc prostřednictvím výcviku asistenčních psů a následné péče o klienty, mezi něž patří i lidé s autismem, obecně prospěšná společnost Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. Vítězem kategorie Lidé s autismem se stal Martin Urbanec, patnáctiletý chlapec s Aspergerovým syndromem, který se neúnavně snaží, aby i ostatní mladí lidé s Aspergerovým syndromem žili aktivně, setkávali se, bavili se a předávali si své zkušenosti.

Vítězové obdrželi sošku APLAUS v novém tvaru obráceného A, které reflektuje nové logo a vizuální styl NAUTIS, jehož autorem je grafik Radomír Veselý.

Sošky APLAUS 2016 

Kategorie Dospělí vítěž Alena Pavlištíková  Kategorie Dospělí - Alena Pavlištíková

Kategorie Instituce vítěz Helppes Kategorie Instituce - Helppes

Kategorie Lidé s autismem vítěz Martin Urbanec Kategorie Lidé s autismem - Martin Urbanec

 
Co je APLAUS a kdo ho může získat?

Soutěž APLAUS je určena pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří ve svém osobním či profesním životě usilují o to, aby se lidem s autismem žilo lépe. Soutěží každoročně zahajujeme naši osvětovou kampaň POROZUMĚT AUTISMU. Nominovat jednotlivce nebo instituci může každý. Porota složená z odborníků a zástupců rodičů a širší veřejnosti následně vybere nominace, které postoupí do užšího výběru. Vyhlášení vítězů soutěže probíhá na počátku dubna, u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Vítězové obdrží sošku APLAUS, jejich medailonky jsou zveřejněny na webu NAUTIS.

Soutěž se vyhlašuje v kategoriích děti, dospělí, lidé s autismem a instituce.

 
APLAUS pro všechny nominované na cenu APLAUS 2015

Sošky APLAUS 2015 jsou rozdány

3. ročník soutěže pro lidi a instituce, pro které je autismus výzvou, nikoliv přítěží, je za námi. Vyhlášení vítězů proběhlo tento rok 1. 4., v předvečer Světového dne porozumění autismu, v prostorách generálního partnera APLA Praha, Expobank CZ.

IMG 7759

Celý článek...
 
Příběhy 2014, které si APLAUS rozhodně zaslouží

učitelka

2. ročník soutěže pro lidí a instituce, pro které není autismus jen slovo, ale životní poslání, je za námi. Sošky APLAUS 2014 jsou rozdány. Příběhy lidí, kteří si APLAUS zaslouží však pokračují. Nejde ani tak o hrdinské činy, ale spíše o každodenní mravenčí práci. Výsledky dostavují v malých krůčcích, pro okolí mohou být skoro nepostřehnutelné.

 

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží APLAUS 2013 - výběr z nominací

 

9P3H1014Díky vyhlášení soutěže APLA APLAUS jsme měli možnost seznámit se s řadou příběhů, které spojuje téma: autismus jako životní výzva.

Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 2.4. 2013 v prostorách hlavního partnera APLA Praha, LBBW Bank, a.s. v den, který OSN vyhlásila Světovým dnem porozumění autismu. Rádi bychom i Vám představili nominované, kteří postoupili do užšího kola soutěže. Věříme, že jejich příběhy pro Vás budou stejně silné a inspirujicí, jako byly pro nás.

DĚTI

Magdalena Roubalová - držitelka APLA APLAUS 2013 - nominace

 

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží aplaus, aneb APLA opět vyhlašuje ceny "APLAUS"

23Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

„APLAUS“ je soutěžně - edukativní projekt,  který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s., a jehož 2. ročník právě startuje. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2