Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Skupinové aktivity
Co to je a pro koho: 
  • Jedná se o bezplatné a placené skupinové psychoterapeutické aktivity vedené převážně v přístupu kognitivně behaviorání terapie (KBT) zaměřené na práci se skupinovou dynamikou, na analýzu a změnu myšlení a jeho vlivu na emoce, na nácvik komunikačních dovedností a zvládání různého problémového chování.
  • Skupiny jsou určeny pro děti, dospívající a dospělé klienty s potvrzenou diagnózou PAS bez mentální retardace. Klienti musí být starší 6ti let, se započatou školní docházkou. Navíc poskytujeme rodičovské skupiny s psychoterapeutickými prvky, které jsou určeny rodičům a partnerům klientů s PAS s/bez mentání retardace.   
Adresa místa, kde skupinové aktivity probíhají:
Národní ústav pro autismus, z.ú. (NAUTIS)
Terapeutické a sociálně rehabilitační středisko                         
Na Truhlářce 24 - Praha 8 nebo Libocká 40 - Praha 6. 
 

Aktuálně:

Skupinová KBT pro děti (7 - 12 let)

Clanek_Skupinova KBT pro deti s AS_K_Sedlarova.docx

Další blok skupin poběží od září 2018. Skupiny se budou konat jednou týdně (v úterý nebo ve čtvrtek) v délce 60 minut v bloku 10 skupinových setkání. Cena je 300 Kč za jedno skupinové setkání, tj. 3000 Kč za celý běh. Celou částku 3000 Kč je třeba uhradit v hotovosti při prvním setkání. V případě Vašeho zájmu o účast na těchto skupinách kontaktujte koordinátorku Mgr. Kateřinu Sedlářovou, e-mail:   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Místo: NAUTIS Praha, Na Truhlářce 24, Praha 8

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skupinová KBT pro dospívající (13 - 17 let)

Clanek_skupiny_pro_dospivajici_M_Gregorova.docx

Další blok skupin poběží od září 2018. Skupiny se budou konat jednou týdně (v pondělí) v délce 60 minut v bloku 10 skupinových setkání. Cena je 300 Kč za jedno skupinové setkání, tj. 3000 Kč za celý běh. Celou částku 3000 Kč je třeba uhradit v hotovosti při prvním setkání. V případě Vašeho zájmu o účast na těchto skupinách kontaktujte koordinátorku Mgr. Kateřinu Sedlářovou, e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Místo: NAUTIS Praha, Na Truhlářce 24, Praha 8. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podpůrná skupina pro dospívající (12 - 17 let)

Clanek_Podpurna skupina_M_Gregorova.docx

Podpůrná skupina pro dospívající pokračuje i v roce 2018. Nově od února vede skupiny Mgr. Martina Roblová. První skupina v únoru proběhne 21.2.2018 od 16:30 do 17:30 hod, dále pak v intervalu 1x14 dní (tedy 7.3., 21.3., 4.4., 18.4., 2.5., 16.5., 30.5.,...). Skupina je i nadále otevřená novým zájemcům. V případě zájmu o účast na podpůrné skupině, napište e-mail Mgr. Martině Roblové:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo volejte 778 727 790. Vždy v pondělí před konáním skupiny potvrďte, prosím, svoji účast SMS/e-mailem. Aktuální informace o podpůrné skupině pro dospívající jsou k dispozici v tematizovaném článku (viz výše) nebo přímo u Mgr. Martiny Roblové.

Místo: NAUTIS Praha, Na Truhlářce 24, Praha 8, 180 00.

____________________________________________________________________________

Skupinový kurs asertivních a komunikačních dovedností pro dospívající a dospělé (15+)

Další cyklus kurzu asertivních a komunikačních dovedností, s názvem "Asertivně do života", začne od září 2017. Jedná se o 10 setkání, v úterý 17,15 až 18,45, vždy v intervalu 14 dní. Kurz je zdarma. Kontakt na koordinátora kurzu - Mgr. Štěpán Hejzlar, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Místo: NAUTIS Praha, Na Truhlářce 24, Praha 8, 180 00.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podpůrná skupina pro dospělé osoby 

Podpůrná skupina je určena pro dospělé klienty s různými specifickými problémy. Dospělí klienti musí před vstupem do skupiny absolvovat první kontakt. Skupinu vede Mgr. Martina Salamonová.

Kdy: Skupiny se konají ve čtvrtek 1x14 dní v čase 17:00 - 18:15 hod.

         1/3, 15/3, 29/3, 12/4, 26/4, 10/5, 7/6, 21/6

Potvrzení účasti: Nově, prosíme, v případě zájmu o účast na Podpůrné skupině, napište na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pokud jste nový zájemce o skupinu (na Podpůrné skupině jste ještě nebyl), je třeba nejprve absolvovat první kontakt s pracovníkem našeho střediska.

Skupina je zdarma.

Aktuální informace o podpůrné skupině jsou k dispozici u Mgr. Kateřiny Sedlářové, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Místo: Středisko odborného poradenství a diagnostiky NAUTIS, Libocká 40, Praha 6, 162 00.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rodičovské skupiny 

Rodičovské skupiny jsou určené pro rodiče a blízké osoby dětí s autismem, kteří chtějí konzultovat nebo sdílet problémové chování svých dětí a/nebo vlastní osobní potíže. Nově od března skupinu povedou PhDr. Hynek Jůn, PhD. a Mgr. Julius Bittmann.

Kdy: Skupina se koná v úterý 1x14 dní v čase 16:15 – 17:15 hod.

         13/3, 27/3, 10/4, 24/4, 22/5, 5/6 a 19/6

Potvrzení účasti: Prosím potvrďte svoji účast minimálně den předem na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Děkujeme. V případě naplněné kapacity Vám bude nabídnut termín další rodičovské skupiny.

Cena: Účast na rodičovské skupině je hrazená částkou 200 Kč na osobu (vezměte si s sebou prosím přesnou částku). Platba se uskutečňuje na místě před začátkem skupiny.

Aktuální informace o rodičovské skupině jsou k dispozici u PhDr. Hynka Jůna, PhD., e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
Místo: Středisko odborného poradenství a diagnostiky NAUTIS, Libocká 40, Praha 6, 162 00.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více informací o všech výše uvedných skupinových aktivitách na: 

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo telefon: 777 703 417, po 9:00 až 15:30, út - čt 9:00 až 11:30 hod.

 

 
Share on Myspace