Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Listopadový víkend pro rodiče starších dětí a nové termíny pro rok 2013

IMG 0035

Na konci listopadu 2012 proběhl první víkendový pobyt pro rodiče starších dětí s PAS v rámci projektu „Nevědomost ubližuje“.
Poslední listopadový víkend s námi strávilo 16 mimopražských rodičů, někteří i v doprovodu svých dětí, na relaxačně edukačním pobytu v Jizerských horách.

V pátek celý víkendový program započal Roman Pešek úvodní terapeutickou skupinou. Sobotní dopoledne věnoval Roman Pešek nosnému tématu celého víkendu - terapeutické podpoře rodičů. Po odpoledním odpočinku, kdy se většina z nás vyrazila na procházku po okolí a užívala si relaxaci v sauně či vířivce penzionu, následovala večerní přednáška Hynka Jůna o úloze rodičů při terapii dítěte s Aspergerovým syndromem, které snahy okolí o změnu svého chování odmítá. Přednáška se velmi rychle změnila v podnětnou diskuzi rodičů a jejich vlastních zkušeností s terapií nespolupracujícího dítěte. V neděli dopoledne navázal Hynek Jůn na předchozí téma workshopem o tzv. "empatické nedůslednosti" coby jedné z cest ve výchově dítěte, které odmítá spolupracovat s rodiči a pedagogy. Roman Pešek probral s rodiči téma zvládání zlosti.

V průběhu vzdělávání trávily děti čas s našimi šikovnými asistenty.

IMG 0037

 

Víkendový program přinesl nejen užitečné informace rodičům, ale i lektorům a organizačnímu týmu projektu. Díky novým podnětům za strany rodičů můžeme dále zlepšovat služby APLA.

Víkendových seminářů pro rodiče starších dětí s PAS se bude v roce 2013 konat ještě několik.

Nejbližší víkendový pobyt je naplánovaný na 8. – 10. 2. 2013 v penzionu Na Vysočině v Hartmanicích u Svitavy (http://navysocine.penzion.com/).

Pokud jste mimopražští rodiče a máte o víkendový pobyt zájem, napište mi na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do pátku 12. 1. 2013
a upřesněte mi počet osob, které by se víkendu zúčastnily.

Pobyt je určen maximálně osmi rodinám.

 
Share on Myspace