Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Letní tábory 2012

 

Vážení a milí rodiče a klienti,

V tomto článku jsme pro Vás připravili souhrn těch nejdůležitějších informací k letošním táborům pro děti a dospělé s PAS.

V tomto roce jsme pro Vás, oproti letům minulým, připravili několik novinek.  Jedná se především o vyšší počet týdnů pro děti a dospělé s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem, ale i s dalšími poruchami autistického spektra. Znovu se vracíme k příměstským táborům, které budou jistě vítanou variantou pro ty, kdo by rádi smysluplně trávili o prázdninách čas, ale na celý týden odjet nechtějí nebo nemohou. Další změna je v organizaci. Letos budete mít možnost zvolit preferovaný termín nebo termíny, formu (týdenní/příměstský) a místo tábora.  O rozdělení dětí a dospělých do jednotlivých turnusů však na základě zkušeností z předchozích let, rozhodneme sami , a to podle jejich potřeb a schopností, pro zajištění bezproblémového a pohodového průběhu pobytu pro Vaše děti i pro personál.

Letos tedy tábory proběhnou na čtyřech různých místech.  Celkem osm týdnů je naplánovaných v Křížlicích, v krásném horském prostředí Krkonoš.  Pět týdnů proběhne stejně jako loni v Penzionu Ema v Lučanech nad Nisou v Jizerských horách. V Líchovech se pak, stejně jako v minulých dvou letech, bude konat týdenní intenzivní nácvik sociálních a pracovních dovedností a v Praze pak dva pětidenní příměstské tábory.

 Každý týden pobytu na táboře APLA Praha je vždy zajištěn minimálně jedním jejím zkušeným zaměstnancem a dostatečným počtem proškolených asistentů.

V ceně bude opět doprava, asistenti, plná penze, tak jako každý rok.

Po předchozí dohodě je v některých případech možné poslat spolu s dítětem na tábor i jeho osobního asistenta, kterého zná  a Vy jste přesvědčení, že s ním pobyt lépe zvládne.

Místa pobytu a termíny:

1.      Chalupa v Křížlicích  (Krkonoše) - tento tábor je určen převážně pro dospívající a dospělé s PAS

1. turnus: 7.7. – 14.7.

2. turnus: 14.7. – 21.7.

3. turnus: 21.7. – 28.7.

4. turnus: 28.7. – 4.8.

5. turnus: 4.8. – 11.8.

6. turnus: 11.8. – 18.8.

7. turnus: 18.8. – 25.8.

8. turnus: 25.8. – 1.9.

2. Penzion Ema v Lučanech nad Nisou  (Jizerské hory)

Bližší informace naleznete na:  http://www.ema-penzion.cz/

1. turnus:  8.7. – 15.7.  Turnus je určený dětem s PAS

2. turnus: 15.7. – 22.7. Turnus je určený dětem s Aspergerovým syndromem

3. turnus: 22.7. – 29.7. Turnus je určený především malým dětem s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem

4. turnus: 29.7. – 5.8. Turnus je určený dětem s Aspergerovým syndromem

5. turnus: 5.8. – 12.8. Turnus je určený dětem s PAS

 

3. Líchovy

Pobyt intenzivních pracovních a sociálních dovedností v Líchovech, se bude konat v termínu 11. - 18. srpna 2012, a je určen lidem s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem od 16ti let z celé republiky. Přednost budou mít ti ze zájemců, kteří pobyt neabsolvovali v minulých letech. Veškeré bližší informace k pobytu naleznete pod tímto článkem na: http://www.praha.apla.cz/sluzby-socialni-16.html

4. Příměstské tábory

Příměstské tábory budou probíhat ve dvou termínech: 9.7. – 13.7. a 20.8. – 24.8.2012, vždy od 8:00 do 17:00.

Na každém z nich budou tři klienti a dva asistenti, zázemí bude v našem diagnostickém a metodickém středisku v ulici Dolanská  na Praze 6 (http://www.praha.apla.cz/kontakty-4.html#dolanska).

V tomto roce můžete v předběžné přihlášce uvést, zda máte zájem o jeden či dva týdny tábora.  Dvoutýdenní pobyt však budeme schvalovat  přednostně rodinám  v těžké životní situaci (z  důvodu velmi těžkého problémového chování dítěte apod.).

Přihláška: Předběžná přihláška na tábor bude zveřejněna dne 13. 2. 2012 okolo 12.hodiny

 Pokud máte vážný zájem o pobyt Vašeho dítěte na táboře, vyplňte přihlášku, vypište si preferovaný termín pobytu  a odešlete emailem  na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   nebo na adresu APLA Praha, Střední Čechy,o.s. Chodská 23, Praha 2, 120 00 – na obálku, prosím,  připište „TÁBOR 2012“. Ze zkušenosti z minulých let doporučujeme zasílat přihlášky mailem. Dáváme přednost rychleji přihlášeným uchazečům a poštou zaslané přihlášky mohou dorazit až o několik dnů později.

Předběžné přihlášky se přijímají od 13. února do 16. března 2012

 

 V termínu 16. 4. - 7. 5.2012 Vám bude zaslána závazná přihláška, ve které bude uveden námi schválený termín tábora. Tuto přihlášku potvrdíte a zašlete zpět s kopií dokladu o zaplacení zálohy 2500,- Kč a vyplněným dotazníkem.

 

 Cena, placení zálohy: Výše zálohy je 2.500,- Kč za jeden týden tábora. Spolu s vyplněnou závaznou přihláškou je nutné poslat kopii dokladu o úhradě  zálohy a vyplněný dotazník dítěte (přihlášky bez dokladu o zaplacení  a dotazníku nebudou považovány za platné).

Celková cena mimopražského pobytu se bude pohybovat mezi 4.500, - 5.000,- Kč za jeden týden. Samozřejmě se budeme snažit udržet částku co nejníže, záleží to ovšem na výši dotací, které se nám podaří získat.

Cena za příměstský pobyt bude 2500 Kč.

 Vrácení zálohy, storno poplatky:

 V případě, že dítě odhlásíte z tábora z jakéhokoliv důvodu do konce května 2012, bude Vám vrácena záloha v plné výši.

 Přesná celková částka Vám bude oznámena po 14. 5. 2012. Bude tedy ještě čas rozmyslet se, zda dítě pošlete a případně se do konce května odhlásit.

 Doplatek tábora je nutno uhradit do 15. 6. 2012

 Storno poplatky: od 1. do 15. června - 30 % z ceny tábora od 16. do 30. června - 50 % z ceny tábora od 1. července - 100 % z ceny tábora

 V případě odhlášení z důvodu onemocnění dítěte, se vrací 90% ze zálohové částky nebo případně z celé, již doplacené částky. Je potřeba doložit potvrzení lékaře.

 

Pokud máte nějaké dotazy či potřebujete další informace, obracejte se na tento kontakt:

 Lenka Bittmannová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 774 241 511, tel.kontakt využívejte, prosím, v otázce letních táborů v pracovní dny od 8 do 12:00.

 Budeme se těšit na léto a na Vaše děti.

 Za APLA Praha a Střední Čechy, o.s.

 

 Lenka Bittmannová 

 
Share on Myspace