Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Letní tábor Pro rodiče bez rodičů 2004

V létě 2004 proběhl již potřetí letní tábor pro děti s autismem s názvem "Pro rodiče bez rodičů". Letos se konal v rekreačním objektu Věšín a Nesvačily blízko Rožmitálu pod Třemšínem.

Jako každým rokem se tábora zúčastnilo okolo třiceti dvou dětí a dvaceti asistentů, v průběhu čtyř týdnů. Prvnímu běhu tábora, který se konal na začátku července ve Věšíně, nám počasí moc nepřálo, trápil nás déšť, věčně mokré boty a oblečení. Děti ale byly statečné a tábora si užívaly i přes nepřízeň počasí. Nejvíce si užívaly kaluží po dešti, odkud jsme je stále lovili, aby alespoň holínky zůstaly suché a při veselém skotačení do nich nenateklo vrchem, čemuž jsme se stejně mnohdy neubránili.

Druhý týden se již nesl ve znamení slunce a stále modré oblohy. Kromě procházek v lese a hraní si na hřišti se tak děti mohly dostatečně vyřádit v bazénu.
Srpnový turnus se přestěhoval do rekreačního střediska v Nesvačilech, kde jsme měli k dispozici vlastní hřiště na oplocené zahradě, a okolí nabízelo, tak jako ve Věšíně, mnoho krásných cest k procházkám lesem.
Děti byly výborné, užili jsme spoustu legrace, nachodili mnoho kilometrů a budeme se těšit na letní tábor 2005.

Za asistenty,

Lucie Jirků.

 
Share on Myspace