Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Letní pobyty APLA v r. 2014 se opět vydařily

obrázek 1 31

 

 

Během července a srpna proběhl již 12. ročník našich letních odlehčovacích pobytů pro děti a dospělé s autismem. Letos se pobyty konaly na třech místech: tradičně v Křížlicích a Líchovech, nově pak ve Smržovce v Jizerských horách a zúčastnilo se jich celkem 87 dětí a dospělých s diagnózou PAS.

 

 

 

Hlavní náplní byly výlety a procházky. V rámci výletů jsme se podívali do liberecké ZOO, do Safari ve Dvoře Králové nad Labem, na rozhlednu Žalý, Ještěd, Bramberk, Štěpánku, Černou Studnici a Slovanku, navštívili jsme Kozí farmu v Pěnčíně, zajeli jsme se vyřádit do Aquaparku Babylon v Liberci nebo do Aquaparku v Jablonci nad Nisou nebo ve Špindlerově mlýně. Někteří vyzkoušeli Bobovou dráhu v Janově nad Nisou nebo minigolf v Tanvaldu, někdo šel na Sněžku, jiný do IQ parku nebo Dino Parku v Liberci. Koupali jsme se na Souši nebo Josefodolské a Jablonecké přehradě. Viděli jsme Mumlavské vodopády a Dolomitové jeskyně v Bozkově. A když pršelo, tak jsme jeli do kina v Jablonci na Jak vycvičit draka 2.Prošli jsme spoustu hezkých míst – Rezek, Mísečky, Benecko, Rokytnici, Dvoračky, Rovinku, Labskou louku – pramen Labe, Smržovku, Špindlerův Mlýn…

Když jsme nebyli na výletě nebo na procházce, tak jsme opékali buřty, hráli stopovanou, pořádali maškarní. Sbírali jsme borůvky na koláče a houby do polévky a celkově si léto pořádně užili.

RÁDI BYCHOM NA TOMTO MÍSTĚ PODĚKOVALI VŠEM VEDOUCÍM, ASISTENTŮM A STÁŽISTŮM, KTEŘÍ SE NA CHODU LETNÍCH POBYTŮ V TOMTO ROCE PODÍLELI A BEZ JEJICHŽ PRÁCE BY SI TÁBORNÍCI NEUŽILI TOLIK LEGRACE!

 

DSC 0221                                  trojlogo2013ctverec

Letní pohoda v Křížlicích ( z letních pobytů APLA 2014, Foto: Renata Němcová)

 

 
Share on Myspace