Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

LBBW Bank předala šek sdružení APLA
Napsal uživatel Magdalena Caslavska   
Čtvrtek, 19 Březen 2009 16:44

LBBW Bank předala sdružení APLA šek v hodnotě 300 000 Kč

Během slavnostního večera 12. 11. 2008 předal Markus Hermann, předseda představenstva LBBW Bank CZ a.s, sdružení APLA (Asociace pomáhající lidem s autismem) šek v hodnotě 300 000 Kč. Šek osobně převzaly paní Ing. Magdalena Čáslavská, ředitelka sdružení APLA) a paní PhDr. Kateřina Thorová, PhD., ředitelka metodického střediska.

„Finanční podporu projektu poskytování osobní asistence a odlehčovací služby lidem a zejména dětem s poruchami autistického spektra, žijícím na území celé České republiky, poskytujeme již druhým rokem," řekl při předání Markus Hermann. Zároveň dodal: „Tento projekt považujeme za nesmírně důležitý. Vysoce lidský a zároveň profesionální přístup pracovnic APLA nás přesvědčil o správnosti, vlastně až nutnosti poskytnout projektu naši podporu."

Projekt pomáhá nejen rodinám například s doprovodem dětí do a ze škol, do zájmových kroužků a podobně, ale zejména pomáhá dětem a mladistvým s poruchami autistického spektra začlenit se mezi zdravé vrstevníky, účastnit se aktivit, které by bez pomoci asistenta nezvládli a zaměřuje se i na sportovní či jiné volnočasové aktivity. Spadá sem i podpora letního rekondičního pobytu „Pro rodiče bez rodičů". Odlehčovací a asistenční služby využívá každoročně více než 100 rodin dětí s autismem.

Zleva: PhDr. Kateřina Thorová, PhD., ředitelka metodického centra,
Ing. Magdalena Čáslavská, ředitelka sdružení APLA a Markus Hermann,
předseda představenstva LBBW Bank CZ
 
Share on Myspace