Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

LBBW Bank CZ pokračuje v podpoře asociace APLA i v roce 2013
Napsal uživatel Alena Sojkova   
Pondělí, 21 Leden 2013 14:42

TZ APLA_LBBWr. 2012 věnovala LBBW Bank CZ spolu se svými klienty asociaci APLA 391 518 Kč.


LBBW Bank CZ podpoří Asociaci pomáhající lidem s autismem (APLA) i v roce 2013. Banka bude nadále pokračovat v dlouhodobé spolupráci jak formou finanční podpory, tak pořádáním osvětových akcí a charitativních sbírek. V loňském roce banka přispěla asociaci částkou 300 000 Kč a díky charitativním sbírkám mezi klienty banky se částka navýšila na 391 518 Kč.

Foto: B. Čuchran, LBBW Bank CZ a M. Čáslavská, APLA Praha

Finanční podpora banky byla využita na specializované projekty sdružení APLA, tedy zejména na asistenční odlehčovací služby. Bylo tak možno zajistit více než 13 000 hodin osobní asistence pro 125 rodin v celé ČR a podařilo se zaměstnat 6 stálých asistentů a 98 asistentů na částečný úvazek. Část financí byla použita i na organizaci letních odlehčovacích táborů pro klienty s autismem. Konkrétně to bylo 17 turnusů, ve kterých se vystřídalo 136 klientů.

Vedle pořádání odlehčovacích táborů a poskytování asistenčních služeb, vydala APLA v roce 2012 publikaci „Nedávejte do hrobu motýla živého“, která získala Čestné uznání Vládního výboru pro zdravotně postižené z rukou předsedy vlády RNDr. Petra Nečase. Křest knihy proběhl v reprezentačních prostorách kopule LBBW Bank CZ na Václavském náměstí.

„Asociace APLA pomáhá dětem a mladistvýms poruchami autistického spektrazačlenit se mezi zdravé vrstevníky, účastnit se aktivit, které by bez pomoci asistenta nezvládli, a zaměřuje se i na sportovní a jiné volnočasové aktivity. Díky podpoře LBBW Bank CZ, které si velmi vážíme, můžeme zajistit služby pro více rodin,“ poděkovala za příspěvek a další podporu Magdalena Čáslavská, ředitelka asociace APLA Praha, Střední Čechy, o.s.

„Generálním partnerem se banka stala již před pěti lety a v roce 2013 tedy budeme asociaci podporovat šestým rokem. Věřím, že naše spolupráce bude i nadále přínosná a správně cílená. Pomoc lidem, kteří ji skutečně potřebují, a možnost vidět její výsledky je pro nás prioritní,“ dodal Boris Čuchran, člen představenstva LBBW Bank CZ.

_____________________________________

LBBW Bank CZ a.s. působí na českém trhu již od roku1991 aza tuto dobu si zde vybudovala pozici moderní a universální banky. Jejím 100% akcionářem je od 1. 9. 2008 Landesbank Baden-Württemberg (LBBW). LBBW Bank CZ a.s. poskytuje kvalitní služby v oblastech firemního, osobního, investičního a mezinárodního bankovnictví a také v oblasti aktivit na finančních trzích.

 V roce 2011 získala v soutěži Nejlepší banka 2011 kromě úspěšného umístění jednotlivých produktů třetí místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku 2011. V roce 2008 byla LBBW Bank odborníky vyhlášena jako třetí Nejdynamičtější banka roku v soutěži „Banka roku". 


  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
 
 

 

 
Share on Myspace