Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

LBBW Bank CZ a APLA se připojí k osvětovým akcím na podporu povědomí o autismu
Napsal uživatel Simona Votyová   
Pondělí, 21 Březen 2011 13:18

lbbw_barevne_logo_na_bile_pozadi.gifOSN přijala 2. duben jako Světový den autismu a jako uznání tohoto dne bychom rádi podpořili osvětu autismu i u nás. Jedním z projektů je mezinárodní kampaň s názvem Light It Up Blue,která se ve světě stala již tradicí", říká Simona Votyová, PR manažerka APLA Praha. Z 1. na 2. dubna osvěcují firmy a společnosti svoje budovy modrým světlem a tím dávají najevo, že jim problematika autismu není lhostejná. Modré světlo tak pomáhá zaměřit pozornost na autismus, poruchu, která ovlivňuje přibližně 67 000 000 lidí na celém světě a s touto diagnózou se rodí každé 110. dítě, což jsou obrovská čísla, která znepokojují představitele státu v  řadě zemí.

K akci ,,Blue Ligt It Up" se připojily více než dvě stovky staveb po celém světě, které se 1. a 2. dubna rozzáří modře. (např. magistrát a Národní koncertní síň v irském Dublinu, radnice obce Nikósie na Kypru, Empire State Building a 30 Rockefeller Center v New Yorku, Willis Tower v Chicagu, CN Tower v Torontu, zvonice v Austrálii, a stovky dalších, kteří se budou podílet na světle modré kampani). V Čechách jsme oslovili s touto kampaní velký počet firem a společností, dokonce mezinárodní organizace Autism Europe oslovovala Pražský Hrad, ale vypadá to, že se k této kampani připojí pouze firma LBBW Bank CZ, která modře osvítí kopuli na Václavském náměstí. Modré nasvícení bude trvat přibližně od 20 do 22 hod dne 1. 4. Několik dalších firem se připojí tím, že 1. 4. přijdou zaměstnanci v modrých tričkách.

Další aktivitou ve prospěch osvěty autismu, kterou APLA Praha pořádá, je charitativní zumba, která se koná 2. 4. v Paláci Charitas, Karlovo nám. 5, Praha 2 od 10 do 13 hod. Účastníci akce v čele s patronem organizace APLA Markem Ztraceným přijdou zatančit v modrých tričkách, výtěžek ze vstupného poputuje organizaci.

Jelikož představu o tom, co obnáší život s autismem či Aspergerovým syndromem má každý občan v Americe, ale v ČR je to stále velká neznámá, je zvýšení obecného povědomí o této problematice u nás, jedním ze strategických cílů organizace APLA. Z tohoto důvodu každá akce, která na problematiku upozorní, je bezesporu velmi důležitá a prospěšná.

 

Tímto srdečně zveme média na tiskovou konferenci, která se koná 1. 4. od 10 hod. v kopuli LBBW Bank (která bude večer osvícena), Václavské nám. 40, Praha 1. Na konferenci budete mít možnost dozvědět se o problematice autismu a dalších aktivitách asociace pomáhající lidem s autismem (APLA), dále o samotném Dni autismu a charitativních projektech.

Bližsí informace:
Simona Votyová
mediální koordinátorka, PR manažerka
Asociace pomáhající lidem s autismem-APLA Praha,Střední Čechy,o.s.
V Holešovičkách 1A/593
182 00 Praha 8
tel.: 777557401
www.praha.apla.cz, www.autismus.cz

 
Share on Myspace