Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

LBBW Bank bude finančně podporovat asociaci APLA i v roce 2012
Pátek, 02 Prosinec 2011 14:52
  LBBW Bank předala 22. listopadu 2011 v rámci
společenského setkání, které uspořádala pro své klienty a obchodní
partnery v restauraci Vikárka na Pražském hradě, Asociaci pomáhající lidem
s autismem symbolický šek v hodnotě 300 000 Kč.
 
 

APLA_LBBW

LBBW Bank CZ podporuje Asociaci pomáhající dětem s autismem (APLA) a jejich rodinám již pět let. Jako tradičně i letos předal na předvánočním setkání s klienty Juraj Černička, člen představenstva LBBW Bank, šek v hodnotě 300 000 Kč do rukou Magdaleny Čáslavské, výkonné ředitelky APLA Praha, Střední Čechy, o.s. Banka tak i v příštím roce podpoří specializované projekty tohoto sdružení věnující se dětem s autismem i jejich rodinám.

LBBW Bank speciálně financuje tzv. asistenční a odlehčovací služby pro rodiny, které pečují o lidi s poruchou autistického spektra a letní rekondiční pobyty pro klienty s autismem. Odlehčovací pobyty jsou určeny rodičům pečujícím o děti a dospělé s poruchami autistického spektra, nabízí jim několikadenní odpočinek k načerpání nových sil či vyřízení potřebných záležitostí.

„LBBW Bank je naším dlouholetým generálním partnerem. Velice si vážíme její finanční podpory, protože díky ní jsme mohli letos poskytnout více než 160 rodinám přes 7 300 hodin osobní asistence. Z peněz od LBBW Bank jsme také financovali celkem 13 turnusů letních rekondičních pobytů nazvaných „Pro rodiče bez rodičů“, kterých se zúčastnilo 112 klientů s autismem. Tyto pobyty pomáhají dětem a mladistvým s poruchami autistického spektra začlenit se zdravé vrstevníky a účastnit se aktivit, které by bez pomoci asistenta nezvládli,“ poděkovala za příspěvek Magdalena Čáslavská, ředitelka asociace APLA.

Juraj Černička, člen představenstva LBBW Bank, doplnil: „Jsem velice rád, že budeme sdružení APLA podporovat i v příštím roce, a to nejen finančně, ale i formou dalších osvětových akcí. APLA se letos zaměřila na zvýšení informovanosti o této problematice a podařilo se jí dostat autismus do povědomí širší veřejnosti. Těší mě, že je zde jednoznačně vidět pomoc lidem, kteří ji skutečně potřebují.“

 

 

Poznámka pro editory

LBBW Bank CZ a.s. působí na českém trhu již od roku 1991 a za tuto dobu si zde vybudovala pozici moderní a universální banky. Jejím 100% akcionářem je od 1. 9. 2008 Landesbank Baden-Württemberg (LBBW). LBBW Bank CZ a.s. poskytuje kvalitní služby v oblastech
firemního, osobního, investičního a mezinárodního bankovnictví a také v oblasti aktivit na finančních trzích.

V roce 2011 získala v soutěži Nejlepší banka 2011 kromě úspěšného umístění jednotlivých produktů třetí místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka roku 2011. V roce 2008 byla LBBW Bank odborníky vyhlášena jako třetí Nejdynamičtější banka roku v soutěži „Banka roku".

Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) je jak komerční bankou, tak centrální bankou spořitelen v Baden-Württembersku, Sasku a Porýní-Falcku. Podle bilanční sumy ve výši 374 mld. EUR a více než  13 000 zaměstnanci (údaj k 31.12.2010), je LBBW jednou z největších bank v Německu a její klíčový trh Baden-Württemberska je tím nejdůležitějším. Klíčovými aktivitami je poskytování služeb soukromým osobám, stejně tak i firemním klientům, zejména malým a středně velkým společnostem a spořitelnám. Dále se banka zaměřuje na financování nemovitostí, obchodování na kapitálových trzích s bankami, spořitelnami a institucionálními investory. Společně se svými regionálními bankami  Baden-Württembergische Bank (BW-Bank), Rheinland-Pfalz Bank a Sachsen Bank, obsluhuje LBBW více než jeden milión soukromých osob a 25 000 firemních klientů ve více než 200 pobočkách, přičemž již mnoho let byly hlavní bankou pro většinu těchto klientů. LBBW je jednou z největších bank v Německu. Centrála LBBW se nachází ve Stuttgartu, Karlsruhe, Mannheimu a v Mohuči.
 
Share on Myspace