Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

KPMG Česká republika podpoří děti s autismem
Napsal uživatel KPMG   
Pondělí, 01 Listopad 2010 23:57

Zaměstnanci společnosti KPMG Česká republika rozhodli v celofiremním hlasování o navázání roční spolupráce s neziskovou organizací APLA Praha, Střední Čechy, která pomáhá lidem s autismem (www.apla.cz).


Jedná se o druhý ročník jedinečného projektu podpory neziskového sektoru realizovaný právě společností KPMG Česká republika. V rámci tohoto projektu s názvem „ROK společně - KROK" dopředu školí její odborníci v průběhu půlročního vzdělávacího programu pracovníky vybraných neziskových organizací ve finanční a daňové problematice, interních procesech a prezentačních dovednostech. Na základě průběžného hodnocení a následných praktických úkolů vybere firma nejúspěšnější organizace do užšího výběru, ze kterých zvolí jednu vítěznou samotní zaměstnanci. S tou firma naváže roční spolupráci.

"Organizaci APLA podpořilo při celofiremním hlasování 37 procent našich zaměstnanců. Kromě odborného poradenství nabídneme APLA Praha další podporu na základě jejích konkrétních potřeb. Například umožníme jejím pracovníkům další vzdělávání, zajistíme navazující poradenství a poskytneme prostor pro prezentaci na našich interních i externích akcích. Na konkrétní projekty plánujeme přispět i finančně. Zároveň nabídneme našim zaměstnancům možnost aktivně se účastnit života této organizace," uvedla Klára Tichá, CSR koordinátorka ze společnosti KPMG Česká republika. Podle ní společnost naváže na úspěšný první ročník projektu hlavně využitím cenných zkušeností, které získala během spolupráce s organizací Klubíčko pečující o handicapované děti, která byla finalistou loňského ročníku. "Tato spolupráce byla po lidské stránce nesmírně příjemná a navíc pro obě strany užitečná. Měli jsme možnost sledovat vývoj organizace v návaznosti na naši spolupráci a pomoc, při dobrovolnických dnech jsme se zároveň seznámili s klienty, kterým Klubíčko nabízí své služby a pro které je mnohdy nepostradatelným partnerem. Myšlenku setkávání světa byznysu s neziskovou sférou jsme tak beze zbytku naplnili", dodala Tichá.

Partnerem projektu ROK společně - KROK dopředu je obecně prospěšná organizace Neziskovky.cz, jejíž pracovníci se mimo jiné podíleli na organizaci výběrového řízení na účastníky vzdělávacího programu.

Více informací o projektu lze získat na http://www.kpmg.cz/index.thtml/cz/about/csr/rok/index.html.O KPMG Česká republika


KPMG je celosvětová síť poradenských společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství. V jejích členských společnostech pracuje více než 137 000 pracovníků ve 144 zemích.
Společnost KPMG Česká republika zahájila svou činnost v roce 1990, kdy byla v Praze otevřena první kancelář. V současné době má 780 zaměstnanců a kanceláře v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci a Ostravě. KPMG Česká republika poskytuje služby v oblasti auditu, daní a poradenství. Z 638 odborných pracovníků je 29 partnerů, 28 statutárních auditorů, 99 certifikovaných účetních a 70 daňových poradců.
V KPMG Česká republika působí celkem 20 kvalifikovaných zahraničních odborníků.
informace naleznete na www.kpmg.cz.

 
Share on Myspace