Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Jak se objednat do NAUTIS - kontakty

Vážení přátelé,

máme nové webové stránky www.nautis.cz/cz.

Tento web (www.praha.apla.cz) není již aktualizován. Naši IT kolegové momentálně připravují uspání tohoto webu. 

Děkujeme za pochopení.

Tým NAUTIS

 

Jak se objednat na diagnostické vyšetření (středisko odborného poradenství a diagnostiky)

  1. Pro objednání na diagnostické vyšetření, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 606 729 672.
  2. Do e-mailu nám napiště všechny potřebné údaje (jméno a příjmení dítěte, datum narození, přesnou adresu trvalého bydliště včetně PSČ a kraje, telefonní a e-mailové spojení alespoň na jednoho z rodičů). Prosím sdělte také stručně důvody, které Vás vedou k objednání na vyšetření (např. doporučení ošetřujícího lékaře, znepokojení rodičů, případně zda-li jste už v NAUTIS byli a potřebujete jen kontrolní vyšetření).
  3. Přijetí e-mailu a zapsání dítěte do pořadníku a přibližný termín, kdy přijdete na řadu Vám paní asistentka potvrdí obratem. V současné době se čekací lhůty na vyšetření pohybují okolo 14 až 15 měsíců. Asi několik týdnů před termínem vyšetření vám zavoláme a objednáme vás na konkrétní datum. V rámci první návštěvy obvykle absolvujete anamnestický rozhovor. Do přibližně jednoho až dvou měsíců poté následuje vlastní diagnostické vyšetření.

Poznámka: Pokud se během čekací doby rozhodnete absolvovat vyšetření na jiném pracovišti nebo z jakéhokoliv důvodu nebudete už vyšetření potřebovat, stačí k nám zavolat nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , abychom Vás vyřadili z pořadníku. Vyšetření je částečně hrazeno rodiči, bližší informace naleznete v platném sazebníku zde . Podrobnosti o diagnostickém vyšetření naleznete v odkazu Psychologické služby - Diagnostika

Jak si objednat službu včasné intervence (středisko včasné intervence)

V případě, že Vaše dítě již má stanovenu diagnózu z oblasti poruch autistického spektra a zajímáte se o možnosti následné péče, můžete využít služby včasné intervence. Kontaktujte asistentku střediska včasné intervence Martinu Stránskou buď telefonicky 775 241 515, nebo e-mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Paní asistentka Vám odpoví na všechny otázky a na základě Vaší poptávky Vám doporučí, jak dále postupovat. S paní asistentkou si můžete  dohodnout termín první schůzky s poradcem včasné intervence. Podrobnosti o průběhu služby naleznete na tomto odkaze:
http://www.nautis.cz/cat/cz/vcasna-intervence-do-7-let

Telefonického kontaktu využívejte:
pondělí a úterý 13.00 - 17.00
čtvrtek a pátek 8.00 - 12.00


Jak se objednat do Speciálně pedagogického centra při NAUTIS

Máte-li zájem o využití služeb Speciálně pedagogického centra při Národním ústavu pro autismus, kontaktujte sociální pracovnici Mgr. Petru Slanou, na telefonním čísle 774 723 785 nebo e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Více o službách SPC najdete na tomto odkaze: http://www.nautis.cz/cat/cz/specialne-pedagogicke-centrum

Telefonického kontaktu využívejte:
pondělí–čtvrtek 9.00–12.00
pátek 9.00–10.00


Jak se objednat na terapii nebo si objednat službu podporovaného zaměstnávání
(Středisko terapeutických a sociálně rehabilitačních služeb)

Tel.: 777 703 417 (volejte po–pá 9.00–13.00)
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Jak se objednat na terapii či služby SPC do pobočky NAUTIS v Jablonci nad Nisou.

Při zájmu o terapeutické služby (individuální terapie, individuální nácviky soc. dovedností, skupiny, rodičovské skupiny a skupiny pro sourozence) na pobočce NAUTIS v Jablonci nad Nisou (Pivovarská 1590/26) kontaktujte Mgr. Juliuse Bittmanna, po–pá 9.00–18.00, tel. 774 824 410 (v případě nedovolání se, volá zpět), Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Služby SPC - objednání konzultace probíhá přes paní asistentku Mgr. Petru Slanou, tel. 774 723 785 (objednávací hodiny po–st 9.00–12.30, čt 9.00–14.00).

Při zájmu o speciálně pedagogické poradenství Mgr. Lenky Bittmannové na pobočce NAUTIS v Jablonci nad Nisou (Pivovarská 1590/26).