Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Kde mohu získat piktogramy pro denní režim?

Piktogramy pro denní režim a nejen pro něj můžete získat několika způsoby:
Objednat si speciální počítačový program, ve kterém si sami naleznete piktogramy dle vaší potřeby a vytisknete je - můžete si zde vybrat černobílé nebo barevné obrázky a piktogramy, u některých slov i fotografie:

V APLA Praha máme zkušenosti s programy Boardmaker a Altík.

Boardmaker je program s ovládáním v angličtině, ve kterém si můžete vytisknout piktogramy s českými popisky - obsahuje přibližně 4000 symbolů. Cena je 9500,- a více informací o něm získáte ve Speciálně pedagogickém centru se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o,Tyršova 13, 120 00 Praha 2, tel. 222 51 99 26. Na jejich webových stránkách www.alternativnikomunikace.cz si můžete o programu přečíst další informace nebo ho i objednat. Na stránkách výrobce tohoto programu www.mayer-johnson.com, si můžete zdarma stáhnout třicetidenní testovací verzi. Kliknete nahoře na modré Downloads, pak na druhý řádek Demos and Trials, pak na šipku vpravo od *Boardmaker v6 Software Family Windows.Otevře se formulář, který je nutné vyplnit, uvedete své jméno, mailovou adresu atd. a jakmile vyplníte, odešlete, tak můžete stahovat. Po nainstalování na počítač funguje SW přesně 30 dní. Během této doby si můžete vytisknout mnoho piktogramů do zásoby.
Altík je český program od firmy Petit s.r.o. Obsahuje přibližně 2000 obrázků a stojí 3900,- pro instituce a 1950,- pro rodiny. Na stránkách www.petit-os.cz si o programu přečtete další informace a můžete ho i objednat.

Některé obrázky a piktogramy můžete zdarma stáhnout také na www.usevisualstrategies.com nebo www.dotolearn.com.

Mgr. Ivana Mátlová, poradkyně rané péče APLA

 
Share on Myspace