Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Kateřina Thorová reprezentuje APLA Praha v mezinárodním sdružení Ashoka

ashoka-logo-300dpiŘeditelka metodických a diagnostických programů APLA Praha, střední Čechy, PhDr. Kateřina Thorová, PhD., se v listopadu 2012 zařadila s projektem „APLA“ mezi partnery (fellows) mezinárodní neziskové organizace Ashoka. Tato organizace vznikla v 60. letech v USA a v průběhu dalších let se její působnost rozšířila do více než 70-ti zemí světa.

Hlavním posláním Ashoky  je vyhledávat výjimečné osobnosti, které mají nejen nadání nacházet nové způsoby řešení společenských problémů v různých oblastech života (diskriminace, sociální péče apod.), ale zejména odvahu své plány realizovat. Takovým jedincům a jejich konkrétním projektům následně Ashoka poskytuje finanční podporu, převážně formou stipendia.

Je proto velmi potěšující, že se Kateřině Thorové a společně s ní i asociaci APLA Praha, střední Čechy,o.s., podařilo zařadit se do tohoto společenství výjimečných osobností a výjimečných projektů. Nejednalo se přitom o cestu nikterak jednoduchou. Posouzení způsobilosti kandidáta stát se partnerem Ashoka  probíhá na třech úrovních -  nejprve na národní, poté s účastí zahraničního posuzovatele a v konečné fázi na úrovni výkonné rady Ashoka.  Jelikož všemi těmito fázemi prošla Kateřina úspěšně, nezbývá než doufat, že se jí podaří co nejdříve získat přislíbenou finanční podporu. Ta bude využita pro projekt dalšího rozvoje diagnostických a metodických programů APLA.

Více informací o organizaci Ashoka naleznete zde . Zde také již brzy najdete Kateřinu Thorovou v seznamu Ashoka Fellows.

 
Share on Myspace