Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Materiální podpora

Vážení přátelé,

máme nové webové stránky www.nautis.cz/cz.

Tento web (www.praha.apla.cz) není již aktualizován. Naši IT kolegové momentálně připravují uspání tohoto webu. 

Děkujeme za pochopení.

Tým NAUTIS

 

NAUTIS pomáhá překonávat překážky. Pomozte stavět k nim schůdnější stezky!

Cílem Národního ústavu pro autismus, z.ú. (ve zkratce NAUTIS) je smysluplně pomáhat nejen všem dětem a dospělým s poruchami autistického spektra, ale podat pomocnou ruku i všem těm, kteří o ně pečují nebo jim poskytují své služby - rodinám, institucím i odborné veřejnosti. Pro jejich naplnění získává organizace finanční podporu především ze zdrojů státní správy a samosprávy, od nadací, firem i individuálních dárců.

Chcete-li podpořit naši činnost, pomáhejte s námi! Můžete nám pomoci nejen financemi, ale též materiální podporou.

Neodmítneme:

  1. Zachovalý automobil pro středisko osobní asistence (služba svozu), dětské autosedačky.
  2. Technika: DVD, CD nosiče; kamera a přenosný DVD přehrávač na pobyty rané péče, iPad nebo tablet do respitního centra, CD  a DVD s pohádkami a písničkami.
  3. Kreslící potřeby: pastelky, tužky, ořezávátka, barvy (vodovky, tempery, na sklo...), bloky.
  4. Rehabilitační pomůcky: míče, gym bally, polohovací vaky, senzorické relaxační a stimulační pomůcky.
  5. Hračky a didaktické pomůcky: nejlépe dřevěné skládačky, vkládačky, stavebnice, dřevěné krabice na strukturované úkoly, puzzle, dětské trampolíny do interiéru.
  6. Potraviny: nápoje, sladkosti a slané pečivo pro děti na respitní víkendy a letní pobyty.
  7.  Lůžkoviny (zapínání na zip), elastická a pogumovaná (nepropustná) prostěradla,  nádobí všeho druhu  (i plastové), encyklopedie a naučné publikace (nejlépe na téma HORY a zeměpis), sportovní a pohodlné oblečení vel. L a XL (může být i starší, ale zachovalé a neroztrhané).
  8. Pro tréninkové pracoviště pro dospělé klienty s AS v současné době sháníme i starší ale plně funkční profi skartovačku a  pracovní notebooky, A3 tiskárnu.
  9. Funkční šicí stroj na opravy oblečení a lůžkovin.
  10. Zachovalý nábytek, spíše masivnější - sedací souprava, jídelní stoly, židle.

Pro dílnu a zahradu:                                                                   

Konev na zalévání, zahradnické nůžky, materiál na výrobu kompostéru, venkovní prodlužovačka 25 – 50 m (role), pájka, sada šroubováků, lazurovací štětce, štětce na akryl. barvy, základní spojovací materiál, drátěný kartáč, truhlářské svorky, odvíječ pásky, vodováha, metr svinovací, metr skládací, AKU  šroubovák, vrtačka příklepová,bruska, sada kleští,sada klíčů, pilka (na dřevo i kov), dláta, pilníky, sponkovačka, tavné pistole.                                                      

Chcete-li nás podpořit finančně a stát se naším dárcem (sponzorem), příznivcem, klikněte prosím zde.

Můžete rovněž kontaktovat Janu Sirotkovou, ředitelku pro rozvoj a vnější vztahy, která Vám ráda odpoví na všechny Vaše dotazy. Kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 774 723 185. Máte-li zájem přispět finančně a zůstat v anonymitě, můžete přispět do naší veřejné sbírky.

 
 
Knihy co pomáhají pomáhat

IMG 3816 3Zaměstnanci APLA Praha při své práci nepotřebují jen pracovní nadšení a empatii, ale i možnost podívat se do knih moudrých a získat odborné a aktuální informace.

Přívítali jsme proto nabíku Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, která nám nabídla část publikací. Publikace získala darem od Nakladatelství LINDE. Děkujeme jak kolegům z neziskového sektoru, tak nakladatelství.

 

 
Když se spojí lidé z Hewlett Packard a Komerční banky, tak je tablet pro APLA na světě.

hpkbapla2Yuri Křepelková, držitelka APLA APLAUS 2014 v kategorii "Lidé s autismem", zaměstnankyně Nakladatelství PASPARTA, členka klubu sebeobhájců, zpěvačka nové APLA skupiny a žena spousty dalších zájmů a profesí, má nový tablet. Mohou za to lidé z IT branže, konkrétně ze společnosti Hewlett Packard a útvaru IT technologií Komerční banky. První společnost darovala lidém ze společnosti druhé tablet za vyřešení miliontého servisního požadavku. A obdarovaní dostali nápad, že by mohli obdarovat někoho dalšího. Spojili se proto s kolegy z jejich nadace, aby jim poradili, komu udělat darovaným tabletem radost. A  lidé z Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota, si vzpomněli na APLA Praha. No a nás lidi z APLA zase napadla Yuri, protože ta tablet využije nejen pro sebe, ale i na klubu sebeobhájců, v práci v našem nakladatelství i na zájmových aktivitách, které APLA Praha nabízí dospělým lidem s autismem. 

 

Celý článek...