Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Nevědomost ubližuje

OPVK hor_zakladni_logolink_RGB_cz

Záměrem projektu je zkvalitnit odborné a obecné kompetence rodičů pečujících o děti s poruchami autistického spektra (PAS) v oblasti autismu a výchovy dětí s handicapem. Chceme především zvýšit motivaci a posílit aktivní postoj rodičů k dalšímu vzdělávání, aby sami mohli být kompetentní oporou svým dětem se zdravotním postižením a úspěšně zvládat svůj celoživotní úděl. Cílem vzdělávání je vzájemně se učit při zvládání a řešení problémů v souvislosti se soužitím či komunikací s dítětem s PAS.  Vytvoříme ucelený systém vzdělávání rodičů dětí s PAS, připravíme studijní materiály a publikace. Zároveň budeme rozvíjet nové metody a techniky videotréninku, koučinku. Součástí projektu je i osvětová kampaň.Závěrečná konference projektu Nevědomost ubližuje v Samechově

Závěrečná konference a doprovodný program proběhly 18. - 10. 10. 2013 v Samechově u Chocerad.

Více o průběhu konference se dočtete zde:

Videozáznam ke shlédnutí zde:

Celý článek...
 
2+5 dní s rodiči a dětmi v Jizerských horách

 

20130215 041221IMG_2043Pro víkendové vzdělávací pobyty APLA Praha, které se konají v Jizerských horách, začíná pomalu, ale jistě platit, že ať se děje, co se děje, vždycky se vydaří. Upřímně řečeno, nevíme přesně, čím to je, ale v Jizerkách panuje pohoda. Program běží jako na drátkách, užíváme si společně chvíle volna, poznáváme nové lidi a přijíždíme domů se spoustou nápadů do budoucna.  K tomu nám vždycky přeje počasí. Že by to měla na svědomí nějaká dobře utajená jizerská APLA lobby? V každém případě jsme rádi, že náš červencový „jizerský dvojboj“ tento příznivý trend potvrdil. Možná se nám dokonce podařilo posunout laťku ještě o trochu výše….

 

Celý článek...
 
Vzdělávací program APLA Praha pro rodiče dětí s PAS se úspěšně přehoupnul do druhé poloviny

DSC 0115APLA Praha v srpnu 2012 zahájila ve spolupráci s Ministerstvem mládeže a tělovýchovy projekt „Nevědomost ubližuje, znalost pomáhá“.  Je realizován a financován ze zdrojů EU v rámci Operačního programu Vzdělání a konkurenceschopnost. Jeho cílem je zvýšit teoretické i praktické znalosti rodičů dětí s PAS o problematice autismu a možných způsobech řešení životních situací vč. nácviku krizových scénářů.

Je potěšující, že na jednotlivých setkáních se zatím vždy podařilo vytvořit přátelské a bezpečné prostředí, ve kterém mohou rodiče bez obav vyjadřovat svoje názory, ale třeba i svěřit se se svými  problémy, obavami z budoucnosti apod. Přispívá k tomu také příjemné prostředí zvolených výukových i ubytovacích zařízení.

V r. 2013 se vedle pravidelných kratších vzdělávacích akcí uskutečnily dva víkendové pobyty pro rodiče starších dětí s  PAS. Ve dnech 8. -10.2. 2013 proběhl kurz poprvé v Hartmanicích na Vysočině a v dubnu (5. – 7. 4. 2013) v již osvědčeném penzionu U čápa na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Celý článek...
 
Zpráva z pobytu rané péče

Ve dnech 12. - 17. 5. 2013 proběhl pobyt rané péče APLA pro rodiny s malými dětmi s PAS. Zúčastnilo se šest rodin ze Středočeského kraje.

Celý článek...
 
Pobytové kurzy pro mimopražské rodiče malých dětí s PAS

V rámci projektu Nevědomost ubližuje chystá Raná péče APLA Praha pobytové kurzy pro mimopražské rodiče malých dětí s PAS.

Pěti denní pobytový kurz nabízí široký program přednášek, workshopů a dalších aktivit, které přináší rodičům možnost získat inspiraci pro další práci se svým dítěte. Přínosem pobytů je mimo jiné také nabídnout rodičům prostor pro vzájemné seznámení a sdílení zkušeností.

Celý článek...
 
VÍKENDOVÝ POBYTOVÝ KURZ PRO MIMOPRAŽSKÉ RODIČE STARŠÍCH DĚTÍ A MLÁDEŽE S PAS

 

APLA Praha pořádá další vzdělávací a relaxační víkend pro mimopražské rodiče starších dětí s PAS ve dnech 12. – 14. 7. 2013 v penzionu U Čápa v Příchovicích v Jizerských horách (www.ucapa.eu).

Celý článek...
 
Zpráva o zahájení projektu Nevědomost ubližuje, znalost pomáhá

Zpráva o zahájení projektu Nevědomost ubližuje, znalost pomáhá (další vzdělávání pro rodiče pečující o děti s poruchami autistického spektra)

Projekt „Nevědomost ubližuje, znalost pomáhá“ je dalším projektem APLA Praha, Střední Čechy, který byl schválen k financování v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK) Evropského sociálního fondu ČR.

Projekt probíhá od 1.8.2012 do 30.10.2012 a je určen pro klienty všech krajů ČR vyjma hl. města Prahy.

Celý článek...
 
Víkend na Vysočině a nové termíny víkendových pobytů

 

Vysočina 2013_031O víkendu proběhl již 3. edukačně relaxační pobyt pro rodiče starších dětí s PAS v rámci projektu „Nevědomost ubližuje“.

14 mimopražských rodičů spolu se svými dětmi či bez nich s námi vyrazilo do Hartmanic na Vysočinu.

Nosným tématem víkendu byla Psychoterapeutická podpora rodičů dětí s Aspergerovým syndromem (AS). Odborný program zajišťovali Mgr. Roman Pešek a Mgr. Veronika Šporclová. Mezi diskutovaná témata spojená s praktickými nácviky patřilo např. uvědomování si vlastních emocí, empatie k prožívání dětí s AS, zkušenosti s užíváním psychofarmak dětmi, terapeutická práce s vlastními přesvědčeními a představami a vliv na emoce, proběhla jedna bálintovská skupina zaměřená na společné řešení vybraného konkrétního problémového chování dítěte s AS aj.  

Celý článek...
 
Vzdělávací aktivity pro rodiče malých dětí s PAS

Pro mimopražské rodiče malých dětí s PAS (tj. dětí do nástupu školní docházky) jsou v rámci projektu podporovány následující aktivity:

Celý článek...
 
APLA vyhlašuje ceny „APLAUS“ - nominovat můžete i vy!

 

9P3H1014Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Zúčastnit se soutěže je velmi jednoduché. Napište krátký „životního příběh“ člověka nebo zařízení, o němž si myslíte, že si zaslouží být nominován/o a pošlete nám tyto údaje na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo poštou na: APLA Praha, S. Votyová, Na Truhlářce 24, 18200 Praha 8. Nezapomeňte připsat, do které kategorie osoba či zařízení patří a důvod, proč ho nominujete. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2