Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Individuální a skupinové nácviky sociálních dovedností

Odstraňování bariér v přístupu ke vzdělání - individuální a skupinové nácviky sociálních dovedností

Cílová skupina: děti/žáci s PAS Pro umožnění integrace žáků s PAS do běžných tříd je nezbytné zajistit rozvoj jejich dovedností.

Do projektu jsou zařazeny individuální a skupinové nácviky, které pomohou dětem a žákům ke zvládání běžných situací.

A. Individuální nácviky

Individuální nácviky jsou zaměřeny na činnosti běžného dne. Mezi nejčastější patří používání MHD k cestě do školy a bezpečnost při pohybu po městě, nákup jídla v rychlých občerstveních, drobné nákupy (např. papírnictví, potraviny), nácviky her, orientace v prostoru, nácvik telefonování, nácvik chování v krizových situacích (např. ztracení se) apod.

B. Skupinové nácviky sociálních dovedností

Skupinové nácviky jsou určeny především žákům s Aspergerovým syndromem ve věku od 7 let. Skupiny jsou tvořeny vždy 3 až 6 žáky podobného věku a konají se dvakrát týdně po dobu 60 minut. Celý blok trvá celkem šest týdnů. Náplň je upravována dle požadavků a věku. Nejčastěji se nácviky týkají komunikace se spolužáky, seznamování se, nácviku komunikace s učiteli a rodiči, rozpoznávání emocí druhých lidí, orientace v neverbální komunikaci.

KONTAKT: PhDr. Lucie Bělohlávková, telefon: 774 201 311, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Share on Myspace