Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Národní ústav pro autismus vyhlašuje veřejnou soutěž na grafické zpracování logotypu organizace
Středa, 20 Leden 2016 11:27

Národní ústav pro autismus, z.ú. vyhlašuje dne 20. 1. 2016 veřejnou soutěž na grafické zpracování logotypu a základní koncepce vizuálu organizace
 

KDO JSME?

Národní ústav pro autismus, z.ú. (ve zkratce NAUTIS) je nestátní nezisková veřejně prospěšná organizace, která vznikla transformací Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha na novou právní formu - ústav. V souladu s platnou legislativou dle nového občanského zákoníku jsme hledali novou právní formu, která by lépe vystihovala naši činnost a pozici největšího poskytovatele služeb pro lidi s poruchou autistického spektra (PAS) a jejich rodiny v České republice. Se změnou právní formy jsme přistoupili i ke změně názvu. Chceme dát tímto veřejnosti najevo, že vstupujeme do nové etapy našeho fungování, že nejen naší prací, ale i názvem, se chceme prezentovat jako profesionální instituce, která zastává pozici lídra systémových změn v péči o lidi s autismem v České republice, že jsme realizátorem komplexního modelu péče o lidi s autismem, největším poskytovatelem sociálních služeb pro tuto cílovou skupinu, výcvikovým pracovištěm řady univerzit a špičkovým školicím centrem pro laickou i odbornou veřejnost, že naši pracovníci vykazují bohatou publikační činnost, přednáší na fakultách, významných tuzemských i mezinárodních konferencích a jsou uznávanými odborníky ve svém oboru.

Celý článek...
 
Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy nabízí volné místo v chráněném bydlení
Pondělí, 18 Leden 2016 10:01

V chráněném bydlení Můj 1 + 0 pro osoby s postižením Přeštice (Diakonie ČCE) se uvolnil jednolůžkový pokoj v tříčlenné domácnosti.

Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy proto hledá člověka s mentálním znevýhodněním nebo s lehčí formou autismu, který chce žít samostatněji, ale vzhledem ke sníženým schopnostem v základních životních dovednostech k tomu potřebuje bydlení s asistencí. Asistenti poskytují podporu a pomoc od 7.00 do 20.00 hodin každý den v týdnu a to především v oblastech péče o domácnost, při řešení osobních záležitostí a udržování a navazování sociálních vztahů.     

Celý článek...
 
Pobyt na horách pro rodiny s dětmi s PAS
Pátek, 15 Leden 2016 12:14
 
Vážení rodiče,
 
 
rádi bychom Vám nabídli "Pobyt na horách pro rodiny s dětmi s PAS" s Národním ústavem pro autismus, z.ú.
 
 
Kdy:
Pobyt bude probíhat v termínu jarních prázdnin 7. - 13. 3. 2016.
Příjezd do penzionu je 7. 3. odpoledne, odjezd 13. 3. dopoledne.
 
 
Celý článek...
 
Autismus není volba, porozumění ano_reakce na článek Václava Klause ml.
Úterý, 05 Leden 2016 21:10

Další pracovní den s dětmi, s rodiči a jejich unikátními osudy. Příběhy, obavy, trápení a naděje, které mi dnes vstoupily do života, mají společného jmenovatele - autismus. Většina dětí má ještě další přidružené potíže, ať už jde o postižení intelektu, hyperaktivitu, emoční labilitu, poruchu pozornosti, vývojovou poruchu řeči nebo motoriky. Starší děti a dospívající často trpí pocity osamělosti, úzkostmi a depresemi. Řada z nich v dospělosti nedokáže bez nadstandardní podpory pracovat, ve stavu, do jakého se chronickým stresem dostali, by je stejně nikdo nezaměstnal. Ani zdraví rodičů nezůstává ušetřeno: „Nechala jsem si napsat antidepresiva, už jsem nemohla dál.“, omluvně říká maminka sedmiletého Vojtěcha. Rodina má za sebou martýrium žádostí o příspěvek na péči, podle posudkových lékařů má komunikaci v pořádku. Sice mluví, nikdo už ale nezohlednil, že předškolák má vyjadřovací schopnosti na úrovni tříletého dítěte, na většinu otázek neodpoví, a s hlavou odvrácenou ode mě si vede dokola svou o rybách na stromě a dědovi, co skočil do sekačky. Natočila jsem ho na video, ať máme zdokumentováno, jak vypadá dítě, které nemá obtíže v komunikaci.  Rodina vzhlíží do budoucna optimisticky, Vojta v září nastupuje do speciální třídy na ZŠ. Bude mít asistenta. Paní učitelka je zkušená a s dětmi to umí, i s těmi s autismem. I ve školce paní učitelky Vojtovi a jeho rodině hodně pomáhaly, každá rodina ale takové štěstí nemá. 

Celý článek...
 
Nabídka vzdělávacích kurzů v novém pololetí
Úterý, 05 Leden 2016 15:47

9P3H8979

I v novém roce 2016 vám přinášíme širokou nabídku vzdělávacích aktivit. Připraveny máme kurzy pro pedagogy, psychology, pracovníky v sociálních službách i rodiče dětí s poruchami autistického spektra.

KATALOG všech kurzů na jaro 2016 naleznete zde.

V lednu bychom vás rádi pozvali na tyto kurzy:

Proč jsou žáci s Aspergerovým syndromem často terčem šikany? Jak rozpoznat šikanu v třídním kolektivu? Jak se jí bránit a jak jí předcházet? Témata, kterými se v kurzu na téma prevence šikany u dětí a dospívajících s Aspergerovým syndromem zabývají lektoři Julius a Lenka Bittmannovi.

19.1. Prevence šikany a její řešení u dětí a dospívajících s Aspergerovým syndromem (více informací zde)

Jak předcházet agresivnímu chování dětí s Aspergerovým syndromem, jak řešit incidenty? Musíme být vždy důslední? Jaká je naše úloha při výskytu verbální agrese?  Těmto a dalším tématům se bude v dvoudenním kurzu věnovat terapeut Hynek Jůn, náš přední odborník v oblasti zvládání problémového chování.

27. - 28.1. Zvládání agrese a autoagrese u osob s PAS bez mentální retardace (více informací zde)

Stále máme volná místa, přijďte, těšíme se na vás.

 
PF 2016
Středa, 30 Prosinec 2015 10:53
Rok 2015 pomalu končí. Poslední rok s logem a názvem APLA. Někteří z nás nenesou změnu lehce, s těžkým srdcem se loučí se značkou, na kterou byli pyšní, a se kterou se za ta léta práce identifikovali, kterou pomáhali budovat a za dobrým jménem APLA stála i jejich práce a nasazení. Je to pochopitelné, ale pořád je to jen název. Naše práce se příliš nemění a měnit nebude, stále jsme tu pro lidi s autismem a budeme tady i v novém roce 2016. To, co nás v práci motivuje nejvíc, je pozitivní zpětná vazba lidí, kteří využívají naše služby. Ceníme si i slov podpory našich klientů, partnerů a přátel, když se věci nedaří tak, jak bychom si přáli. Jsme vděčni za konstruktivní kritiku, za rady a doporučení lidí zvenčí, kteří ochotně věnují svůj čas na to, aby nám poradili, jak věci dělat lépe a efektivněji. 
Děkujeme Vám za to, že jste s námi byli a doufáme, že s námi budete i v novém roce 2016. 
Jsme tady pro Vás a přejeme Vám, ať se Vám v novém roce daří tak, jak byste si sami přáli.

za Národní ústav pro autismus, z.ú. a Nakladatelství PASPARTA, o.p.s.

Magdalena Čáslavská 

pf2016

 

 
Denní centrum NAUTIS
Pondělí, 30 Listopad 2015 14:21

Dobrý den,

Rádi bychom Vás informovali o možnostech využití nového Denního centra (v prostorách bývalé Tréninkové dílny v areálu Bohnické nemocnice), které skloubilo program Tréninkové dílny a volnočasových aktivit pro dospělé s PAS.

Od 2.prosince tohoto roku bude Denní centrum fungovat v ověřovacím provozu 1x týdně a to každou středu pod vedením pracovních konzultantů, vedoucího volnočasových aktivit a dalších lektorů.

Jednotlivé aktivity jsou zpoplatněné. K dispozici však máte zdarma drobné občerstvení (káva, čaj…), v případě dílny pomůcky a materiály. Při zakoupení Klubové karty (vždy na 1 měsíc) budete mít možnost čerpat slevu na jednotlivé aktivity.

Program:

1. TRÉNINKOVÁ DÍLNA – nácviky pracovních dovedností (stříhání, laminování, lepení, skartace…)

Možnost konzultace a nácviků dle individuálních potřeb s pracovními konzultanty

2. VOLNOČASOVÉ AKTIVITY pro dospělé s PAS

(deskové hry, jazykové kurzy, jóga, tanec, filmový klub,…)

! Kurz angličtiny je časově omezen prosinec – únor !                                          

Aktivita ČAS - Středa Činnost Cena. Cena za měsíc
Tréninková dílna

12:00 – 15:00

Při zakoupení Klubové karty

Nácviky pracovních dovedností

cena za celé odpoledne v TD (3hod.)

30 Kč za 1 hod.

(90 Kč za den)

360kč

300 Kč za měsíc

Volnočasové aktivity

15:00-16:00

16:00-17:00

 

17:00-18:00

18:00-19:00

15:00 - 19:00

Při zakoupení Klubové karty

18:00-…(dle délky filmu)

Deskové hry…1x týdně

Angličtina…….1x14 dní

Tanec …………..1x14 dní

Jóga………………1x týdně

Diskusní klub…1x14 dní

 STŘEDA ODPOLEDNE

 cena za celé odpoledne Volnočas. Aktivit (4 hod)

 Filmový klub …1x měsíc

50 Kč/1 hod.

50/50 Kč za 1 hod.

50 Kč za 1 hod.

 

50 Kč za 1 hod.

200 Kč za odpoledne

150Kč za odpoledne

 

50 Kč

200Kč

100Kč

100Kč

200Kč

100Kč

700 Kč za měsíc

550Kč za měsíc

 

50 Kč


Protože počet míst na jednotlivých aktivitách je omezen, prosím přihlaste se do 1.12.2015

1. Pokud máte zájem o návštěvu tréninkové dílny:

Lence Sadilové

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 775 553 776

2. Pokud máte zájem o účast na volnočasových aktivitách

Tadeáši Trusinovi:

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 774 723 186

Místo konání: Tréninková dílna - Ústavní 91/7, 181 00 Praha 8 

https://goo.gl/maps/AMVxsdnFNDR2

 
Známé osobnosti netradičně pokřtily charitativní kalendář NAUTIS 2016 pro lidi s autismem
Úterý, 24 Listopad 2015 19:00

TISKOVÁ ZPRÁVA


Známé osobnosti netradičně pokřtily charitativní kalendář NAUTIS 2016 pro lidi s autismem

 

Praha, 24. listopadu 2015 - V prostorách Era světa na Jungmannově náměstí bylo v pondělí 23. listopadu živo. Od 18 hodin se tu slavnostně křtil charitativní kalendář, který každoročně vydává Národní ústav pro autismus. I letos projekt podpořila řada známých osobností, mimo jiné umělec Bořek Šípek, herečka Aňa Geislerová, spisovatel Michal Viewegh, houslista Pavel Šporcl či olympijský vítěz a pětibojař David Svoboda.

Celý článek...
 
Spolek APLA Praha mění právní formu a název na Národní ústav pro autismus, z.ú.
Pátek, 13 Listopad 2015 16:57

Spolek APLA Praha mění právní formu a název na Národní ústav pro autismus, z.ú. 

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vás informovali o velké změně, která provází transformaci našeho občanského sdružení (spolku) na novou právní formu – ústav. Protože našim hlavním posláním už řadu let není jen  sdružování občanů a klasická spolková činnost, nastal čas v souladu s platnou legislativou dle nového občanského zákoníku vybrat si novou právní formu, která bude lépe vystihovat naší činnost a pozici největšího poskytovatele služeb pro lidi s autismem v České republice.

Celý článek...
 
Změny v SPC APLA
Úterý, 03 Listopad 2015 10:01
Celý článek...
 
Pozvánka pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem na poslední víkendový pobyt v tomto roce
Úterý, 13 Říjen 2015 14:38

Zájem o víkendové pobyty pro rodiče dětí s PAS je velký, proto jsme se rozhodli uspořádat další, v tomto roce již poslední pobyt, a to v termínu 23. - 25. 10. 2015. Zveme tedy mimopražské rodiče dětí s Aspergerovým syndromem do Janských Lázní v Krkonoších, kde se víkendový pobyt uskuteční v milém prostředí hotelu Večernice.

Foto Večernice

Celý článek...
 
Informace ke změnám ve Středisku rané péče
Čtvrtek, 08 Říjen 2015 08:27

Středisko rané péče APLA je úspěšně přestěhované na novou adresu, kterou sdílíme společně se Speciálně pedagogickým centrem APLA.

Naleznete nás na adrese Českolipská 621/26, Praha 9 - Prosek, areál MŠ Kašpárek, 1. patro.

Odkaz na mapu: http://mapy.cz/zakladni?x=14.4990492&y=50.1244373&z=17&source=addr&id=11016190

V souvislosti s tím proběhly změny ve struktuře střediska. Nyní budeme souběžně poskytovat jak sociální službu raná péče, tak další aktivity, které pod sociální službu nespadají a nejsou tedy spolufinancované ze státní dotace.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 12
Share on Myspace