Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

MŠ Laudova hledá asistenty pedagogů
Čtvrtek, 29 Září 2016 09:18

MŠ Laudova se speciálními třídami v Praze 17 – Řepích hledá do speciální třídy pro děti s autismem asistenta pedagoga na 0,65 úvazku a do běžné třídy k integrovanému dítěti s autismem asistenta pedagoga na 0,5 úvazku (lze přidat ještě 0,5 úvazku školnictví).
V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Křest charitativního a osvětového kalendáře NAUTIS 2017
Úterý, 27 Září 2016 14:37

Charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017 je na světě! Slavnostní křest kalendáře se bude konat v pondělí 21. 11. 2016 od 18.00 v Českém centru Praha, Rytířská 539/31, Praha 1 - Staré Město.

Charitativní a osvětový kalendář vydáváme již 4. rokem v rámci naší kampaně POROZUMĚT AUTISMU. Tentokrát jsme se vydali cestou reportážní fotografie. Nahlédněte do světa autismu tak, jak do něj nahlédl mistr reportážní fotografie Jan Šibík na letních táborech v Křížlicích a Polubném.

Jan se fotil společně s Tomášem Kourkem do letošního kalendáře. No, a slovo dalo slovo a nápad na kalendář 2017 byl na světě. V kalendáři nenajdete žádné významné osobnosti české kultury, vědy a byznysu jako v předešlých kalendářích, ale osobnosti z řad našich klientů a asistentů. Kalendář je oslavou lidí s autismem a lidí kolem nich.

Jan Sibik krest 2016

Jan Šibík na křtu charitativního a osvětového kalendáře NAUTIS 2016
Foto: Jiří Diviš
 
TERAPEUTICKÝ POBYTOVÝ PROGRAM PRO RODINY DĚTÍ S PAS
Pátek, 23 Září 2016 14:34

POZVÁNKA NA TERAPEUTICKÝ POBYTOVÝ PROGRAM PRO RODINY DĚTÍ S PAS v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy: 16. – 21. 10. 2016

Kde: Penzion U Čápa, Příchovice 1, 468 48 Příchovice, www.ucapa.eu

Charakteristika pobytu: Komplexní pobytový program zaměřený na aktuální potřeby rozvoje dětí s PAS a obtíže provázející jejich rodiče a sourozence. Program vedou pracovníci Střediska včasné intervence NAUTIS za pomoci osobních asistentů. Ubytování a stravování zajišťuje ubytovací zařízení. Pokoje jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, k dispozici je restaurace a herna, parkování je možné před objektem. Rodiny si zajišťují vlastní dopravu.

Pro koho je určen: Rodinám dětí s PAS ve věku do 7 let, tj. oběma rodičům a dítěti s PAS, popř. jeho sourozencům.

Celý článek...
 
AUTISMUS V PRAXI – 2. ROČNÍK KAZUISTICKÉ KONFERENCE již 14. října 2016!
Čtvrtek, 22 Září 2016 21:50

„Autismus v praxi“ - odborná konference NAUTIS pořádaná v rámci osvětové kampaně Porozumět autismu 2016, u příležitosti Evropských dnů autismu, se koná již 14. října 2016.

Hotel DAP, Vítězné náměstí 4/684, Praha 6 – Dejvice

Konference Autismus v praxi je v pořadí již druhou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. 

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat. 

Celý článek...
 
ZŠ Antonína Čermáka, Praha 6 hledá asistenta/asistentku pedagoga pro žáka 6. třídy
Středa, 14 Září 2016 13:40

ZŠ Antonína Čermáka, Čermáková 1022/6, 160 00 Praha 6 hledá asistenta/asistentku pedagoga pro žáka 6. třídy s poruchou autistického spektra. Úvazek 0,75, tzn. 30 hodin týdně. Nástup možný ihned.

Kontakt: Edita Zemanová, zástupkyně ředitele, E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tel.: 296 233 000

 
Víkendový pobyt pro rodiče dětí a dospívajících s těžší symptomatikou autismu
Úterý, 06 Září 2016 12:29

Jestliže přemýšlíte nad tím, jak zvládnete podzimní víkendy v co největší pohodě, pak vám nabízíme možnost strávit jeden z říjnových víkendů v krásném prostředí Krkonoš. Kromě čerstvého horského vzduchu se budeme snažit osvěžit vás novými poznatky a informacemi, pomoct vám s řešením každodenních problémů vyplývajících z péče o dítě s autismem. 

Akce se koná v termínu 7. - 9. října 2016. Program bude přizpůsobený rodinám dětí a dospívajích s těžší formou autismu a mentálním handicapem. Podrobnější informace naleznete v pozvánce.

 

 
Vzdělávací pobyt pro rodiče
Úterý, 06 Září 2016 12:05

Přemýšlíte, jak budete trávit podzimní víkendy? Pokud byste se chtěli nadýchat čerstvého vzduchu a spojit příjemné s užitečným, pak máme pro vás pozvání na víkendový vzdělávací pobyt pro rodiče dětí s PAS.

Akce se koná v termínu 30.9. - 2.10. 2016, pro velký úspěch se již po několikáté vydáváme do krásného prostředí Janských Lázní. Program bude lektorsky přizpůsoben řešení problémů a omylům v myšlení vyplývajících z diagnózy Aspergerův syndrom a vysoce funkční autismus. 

Podrobnější informace naleznete v pozvánce.

 
Mateřská škola při Národním ústavu pro autismus přijímá děti do integrační třídy ZAJÍC
Středa, 24 Srpen 2016 09:16

A5zajic

 
Rozhovor s herečkou Simonou Postlerovou o výchově jejího syna s Aspergerovým syndromem.
Pátek, 19 Srpen 2016 09:41


krest 2Výchova mého syna je tenký led, po kterém chodím

Rozhovor s herečkou Simonou Postlerovou o výchově jejího syna s Aspergerovým syndromem. 

Magdalena Čáslavská, NAUTIS.cz

Herečka Simona Postlerová je kmotrou dvou knížek, které vydalo Nakladatelství Pasparta, sociální firma, jež zaměstnává lidi s autismem a jejímž zřizovatelem je Národní ústav pro autismus (NAUTIS). Své kmotrovství přijímá s hrdostí a sama říká, že vydávání podobných knížek a osvěta probouzí v lidech tolik potřebnou empatii, díky čemuž jsou vnímavější k starostem jiných lidí a tím pádem i mnohem tolerantnější. A to je i důvod, proč se rozhodla podělit se čtenáři našeho Zpravodaje o své zkušenosti s výchovou syna Damiána. V jejím případě to nezní jako klišé, když říká, že si v životě musela dojít k tomu, co je opravdu důležité, a že si pro svou rodinu přeje hlavně zdraví, štěstí a spokojený život. Ví totiž, o čem mluví. Její syn, dvaadvacetiletý Damián má poruchu autistického spektra a schizofrenii. Kromě syna pečuje i o vážně nemocného manžela.  A samozřejmě se věnuje své milované práci - divadlu.  

Celý článek...
 
Charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017
Úterý, 02 Srpen 2016 09:35

I letos jsme měli nelehký ale krásný úkol, a to vymyslet něco zcela jiného pro náš charitativní a osvětový kaledář pro rok 2017. Nakonec jsme se vydali cestou reportážní fotografie. Do světa autismu nahlédnete tak, jak do něj nahlédl mistr reportážní fotografie Jan Šibík na letních táborech v Křížlicích a Polubném.

V kalendáři nenajdete žádné významné osobnosti české kultury, vědy a byznysu jako v předešlých kalendářích, ale osobnosti z řad našich klientů a asistentů. Kalendář je oslavou lidí s autismem a lidí kolem nich.

07 NAUTIS

 
Autismus v praxi - 2. ročník kazuistické konference
Pondělí, 01 Srpen 2016 12:00

Konference Autismus v praxi je v pořadí již druhou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným
i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. 

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat. 

Záměrem konference tak není přednášet teorii ani sdělovat obecně známé informace, zajímají nás konkrétní příběhy, které nás v péči o lidi s autismem mohou inspirovat, poučit a hlavně posunout dál. 

Celý článek...
 
Pohybem ke zdraví celé rodiny. Zapojte se!
Úterý, 19 Červenec 2016 08:56

Nový projekt Národního ústavu pro autismus a Nadace Kooperativa pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS) a rodiny s dětmi bez PAS startuje v září 2016. ZAPOJTE SE!

CO NABÍZÍME

  • Pravidelné pohybové aktivity pro celé rodiny s dětmi
  • Odborné vedení volnočasových aktivit
  • Poznání nových sportovních odvětví

PROGRAM

  • Každý měsíc se uskuteční rodinný víkendový výlet spojený s pěší turistikou a geocachingem (termín a místo výletu bude znám vždy měsíc před datem konání)
  • Nabízené aktivity - cyklohrátky, orientační běh, cvičení v tělocvičně a lední bruslení - se budou konat vždy 1x za 14 dní, časová náročnost   1, 5 hodiny, termíny: neděle 16.30 – 18.00, pondělí 16.30 – 18.00
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 12
Share on Myspace