Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

NAUTIS vyhlašuje 5. ročník ceny "APLAUS"
Pondělí, 06 Únor 2017 00:00

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

Celý článek...
 
Zkušenosti rodičů se zdravotnickou péčí
Sobota, 04 Únor 2017 19:01

Vážení rodiče,

obracíme se na Vás s žádostí o účast ve výzkumu zaměřeném na zkušenosti rodičů s ošetřováním jejich dětí v rámci běžné zdravotnické péče.

Dotazník, jehož vyplnění trvá cca 10-15 minut, mohou vyplňovat jak rodiče dětí s PAS, tak i všichni ostatní rodiče. V rámci vyhodnocování budou zkušenosti rodičů z obou skupin srovnány a zahrnuty do bakalářské práce na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, dále poslouží jako podklad pro žádost o grant financující realizaci konkrétních kroků pro zlepšení lékařské péče o děti s PAS.

S některými z těchto kroků, které jsou navrhovány na základě zahraničních zkušeností, se seznámíte i v průběhu vyplňnování dotazníku. Dotazník naleznete na tomto odkazu

 

Celý článek...
 
PF 2017
Pátek, 30 Prosinec 2016 13:27

PF2017

 
Asistent pedagoga pro 3 leté dítě do MŠ
Středa, 21 Prosinec 2016 23:40

Pro tříletého syna s PAS hledáme asistentku pedagoga do soukromé školky. Asistence je nutná každý pracovní den, 8 - 12 h ve školce v Praze 10 - Petrovice. Jedná se o pracovní poměr na pracovní smlouvu.
Požadujeme: 4. nebo 5. ročník oboru speciální pedagogika, zájem o problematiku PAS.
Motivační dopis a životopis prosím zašlete na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Kontaktní telefon pro více informací: 702 103 177.

 
Krátký dotazník pro rodiče
Středa, 30 Listopad 2016 13:07

Vážení rodiče,

věříme, že v adventním čase nemáte času nazbyt, ale budeme rádi, pokud byste si našli 5-10 min. k vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník je zaměřen na zmapování vaších zkušeností a vaší cesty k diagnóze poruchy autistického spektra. Vaše dotazníky budou ve spolupráci s katedrou psychologie FF UK vyhodnoceny, o výsledcích tohoto krátkého výzkumu budete informováni prostřednictvím webových a facebookových stránek NAUTIS. Závěry tohoto dotazníkového šetření budou použity také při jednání s dalšími kompetentními osobami, které se snaží o zlepšení situace osob s PAS a jejich rodin v ČR. 

Dotazník naleznete zde

Děkujeme za součinnost a přejeme klidný adventní čas.

Veronika Šporclová

 
Charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017 je pokřtěn.
Středa, 23 Listopad 2016 22:00

VYKROČTE S NÁMI JEHO PROSTŘEDNICTVÍM DO ROKU 2017.

V pondělí 21. listopadu 2016 jsme ve večerních hodinách v Českém centru Praha v Rytířské ulici slavnostně pokřtili charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017. Kalendář s titulem „Autismus není volba, porozumění ano.“ oslavující lidi s autismem a lidi kolem nich vznikl ve spolupráci s vynikajícím reportážním fotografem Janem Šibíkem, který se spolu s další stovkou návštěvníků postaral o skvělou atmosféru celého večera.

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí, ale kalendář 2017 je už naším čtvrtým. Podobně jako v minulosti i tento rok jsme jej vydali v rámci osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU ve prospěch lidí s autismem. V tomto duchu jsou pojaty i fotografie v kalendáři, na kterých najdete osobnosti z řad našich klientů a asistentů a budete moci do světa autismu nahlédnout tak, jak do něj prostřednictvím objektivu nahlédl reportážní fotograf Jan Šibík na letních táborech v Křížlicích a Polubném pořádaných NAUTIS. Kalendář je oslavou lidí s autismem a lidí kolem nich.

Celý článek...
 
Připojte se k otevřenému dopisu manželů Třešňákových za lepší budoucnost lidí s autismem
Středa, 23 Listopad 2016 09:12

Petr Třešňák, novinář a táta dítěte s autismem právě začíná natáčet film o životě rodin s dětmi s autismem a těžkým problémovým chováním. Film bude součástí osvětové kampaně Naděje pro děti úplňku, na jejíž realizaci se podařilo vybrat dostatek peněz prostřednictvím portálu Hit hit (https://www.hithit.com/cs/project/2491/nadeje-pro-deti-uplnku). Chcete-li se zapojit do kampaně  za lepší život lidí s poruchou autistického spektra, zejména pak za vznik vhodných pobytových zařízení pro tyto lidi, a jste-li rodičem dítěte s autismem, můžete se připojit k aktivitě manželů Třešňákových. Více v dopise viz níže. 

 

Celý článek...
 
NAUTIS a Jan Šibík Vás srdečnou zvou na křest charitativního a osvětového kalendáře pro rok 2017
Středa, 02 Listopad 2016 09:39

pozvanka kalendar 2017

 
Pozvánka na víkendový kurz pro rodiče dětí a dospívajích se závažnější formou autismu
Úterý, 01 Listopad 2016 17:44

VÍKENDOVÝ KURZ PRO RODIČE DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH SE ZÁVAŽNĚJŠÍ FORMOU AUTISMU S MENTÁLNÍM HANDICAPEM

v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy:    26. - 27. 11. 2016

Kde:    Budova ředitelství NAUTIS, Na Truhlářce 24, Praha 8 (v blízkosti metra Nádraží Holešovice)

Charakteristika kurzu: program zaměřený na poradenství pro rodiče pečující o děti a dospívající s poruchou autistického spektra. Odborný vzdělávací program pro rodiče (rodičovské skupiny) zajišťuje Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D. (psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky) a Mgr. Kateřina Šulcová (ředitelka Domova se zvláštním režimem). Konkrétní probíraná témata a program budou upřesněny na místě na základě dohodnuté zakázky s rodiči. Cílem tohoto kurzu je jednak pomoc a podpora rodičů při řešení náročných situací plynoucí z diagnózy PAS, výměna zkušeností a získání nových podnětů v rámci rodičovských skupin.

Celý článek...
 
Pozvánka na víkendový kurz pro rodiče dětí a dospívajících s mírnější formou autismu
Úterý, 01 Listopad 2016 06:51

VÍKENDOVÝ KURZ PRO RODIČE DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH S MÍRNĚJŠÍ FORMOU AUTISMU BEZ MENTÁLNÍHO HANDICAPU

v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy:    19. - 20. 11. 2016

Kde:    Budova ředitelství NAUTIS, Na Truhlářce 24, Praha 8 (v blízkosti metra Nádraží Holešovice)    

Charakteristika kurzu: program zaměřený na poradenství pro rodiče pečující o děti a dospívající s poruchou autistického spektra (PAS). Odborný vzdělávací program pro rodiče (rodičovské skupiny) zajišťuje Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D. (psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky NAUTIS) a Bc. Kateřina Slabá (speciální pedagožka, vedení anamnestických pohovorů s rodiči, vedení skupinových nácviků sociálních dovedností). Konkrétní probíraná témata a program budou upřesněny na místě na základě dohodnuté zakázky s rodiči. Cílem tohoto kurzu je jednak pomoc a podpora rodičů při řešení náročných situací plynoucí z diagnózy PAS, výměna zkušeností a získání nových podnětů v rámci rodičovských skupin.

Celý článek...
 
Volná místa na víkendovém pobytu pro rodiny
Čtvrtek, 27 Říjen 2016 08:31

Rádi bychom Vám nabídli poslední volná místa na pobytu pro rodiny s dětmi se zaměřením na rozvoj komunikačních dovedností u nemluvících dětí s PAS do 7 let.

Kdy:       11. – 13. 11. 2016 (příjezd v pátek na oběd, odjezd v neděli po obědě)

Kde:      Hotel Večernice, Modrokamenná 150, Janské Lázně. www.vecernice.com

Celý článek...
 
NAUTIS se stal neziskovým partnerem Asociace starožitníků, z.s.
Pondělí, 17 Říjen 2016 16:08

24. – 27. listopadu 2016 se v Novoměstské radnici na Praze 2 koná již tradiční Veletrh Antique pořádaný Asociace starožitníků, z.s., která již 25 let působí v oblasti obchodu s uměním, jeho podpory, kultivace a osvěty. NAUTIS se stal jeho letošním neziskovým partnerem.

Ke spolupráci s NAUTIS řekl Jan Neumann, prezident Asociace starožitníků: „V průběhu podzimního veletrhu Asociace starožitníků tradičně podporuje vybranou neziskovou organizaci formou sbírky mezi vystavovateli a návštěvníky veletrhu a také propagací činnosti neziskového partnera. Tato nezištná pomoc je výrazem našeho uznání vůči roli, kterou neziskový sektor ve společnosti hraje. Spolupráci s Národním ústavem pro autismus jsme si v minulosti již k oboustranné spokojenosti vyzkoušeli a jsem rád, že na ni můžeme letos navázat.“

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 12
Share on Myspace