Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Už jste nominovali svého favorita na cenu APLAUS? Uzávěrka nominací je 6. 3. 2017!
Pondělí, 20 Únor 2017 22:54

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

Celý článek...
 
Letní pobyty 2017
Středa, 15 Únor 2017 19:56

I v letošním roce pořádá NAUTIS během července a srpna letní týdenní pobyty „Pro rodiče bez rodičů 2017“.

Rádi bychom poděkovali všem loňským účastníkům Letních pobytů, kteří vyplnili dotazník zpětné vazby. Všechny vaše postřehy, nápady i připomínky jsme projednali na schůzce, kde se sešli vedoucí jednotlivých pobytů, vedení NAUTIS a organizátorka pobytů.

Během dlouhých debat jsme hledali cesty, jak Letní pobyty vylepšit. Největší změnou je navýšení kapacity některých pobytů v Křížlicích a přidání jednoho pobytu pro děti s Aspergerovým syndromem. Dále, čas přijetí přihlášky je jedním z několika kritérií, ne však tím hlavním (více viz text níže).

Pevně věříme, že se nám podaří letošní pobyty zase o stupínek zlepšit a že si je jak účastníci, tak asistenti užijí.

Celý článek...
 
Rozhovor s Magdalena Čáslavskou, ředitelkou NAUTIS pro ATYP magazín
Pátek, 10 Únor 2017 15:00

Lidé s autismem dřív končili jako trosky

Národní ústav pro autismus řídí žena, o které málokdo něco ví, i když se média na ni vždy obrací, když potřebují nějaké vyjádření k problematice poruch autistického spektra. Magdalena Čáslavská stojí v čele NAUTIS (dříve APLA Praha) od roku 2007. Loni získala za rozhovor s herečkou Simonou Postlerovou o jejím synovi s PAS vládní ocenění. Povídaly jsme si přes hodinu o autismu z doby jejího dětství a o osobní zkušenosti z rodiny, ale také o směřování NAUTIS a péči o lidi na spektru a jejich rodiny.

Jak jste se vlastně dostala k autismu?

Celý článek...
 
NAUTIS vyhlašuje 5. ročník ceny "APLAUS"
Pondělí, 06 Únor 2017 00:00

Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

Soutěž se vyhlašuje ve 3 kategoriích:

* jednotlivci (děti a dospělí),
* organizace,
* lidé s autismem.

A jak můžete někoho nominovat?

Celý článek...
 
Zkušenosti rodičů se zdravotnickou péčí
Sobota, 04 Únor 2017 19:01

Vážení rodiče,

obracíme se na Vás s žádostí o účast ve výzkumu zaměřeném na zkušenosti rodičů s ošetřováním jejich dětí v rámci běžné zdravotnické péče.

Dotazník, jehož vyplnění trvá cca 10-15 minut, mohou vyplňovat jak rodiče dětí s PAS, tak i všichni ostatní rodiče. V rámci vyhodnocování budou zkušenosti rodičů z obou skupin srovnány a zahrnuty do bakalářské práce na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, dále poslouží jako podklad pro žádost o grant financující realizaci konkrétních kroků pro zlepšení lékařské péče o děti s PAS.

S některými z těchto kroků, které jsou navrhovány na základě zahraničních zkušeností, se seznámíte i v průběhu vyplňnování dotazníku. Dotazník naleznete na tomto odkazu

 

Celý článek...
 
PF 2017
Pátek, 30 Prosinec 2016 13:27

PF2017

 
Asistent pedagoga pro 3 leté dítě do MŠ
Středa, 21 Prosinec 2016 23:40

Pro tříletého syna s PAS hledáme asistentku pedagoga do soukromé školky. Asistence je nutná každý pracovní den, 8 - 12 h ve školce v Praze 10 - Petrovice. Jedná se o pracovní poměr na pracovní smlouvu.
Požadujeme: 4. nebo 5. ročník oboru speciální pedagogika, zájem o problematiku PAS.
Motivační dopis a životopis prosím zašlete na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Kontaktní telefon pro více informací: 702 103 177.

 
Krátký dotazník pro rodiče
Středa, 30 Listopad 2016 13:07

Vážení rodiče,

věříme, že v adventním čase nemáte času nazbyt, ale budeme rádi, pokud byste si našli 5-10 min. k vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník je zaměřen na zmapování vaších zkušeností a vaší cesty k diagnóze poruchy autistického spektra. Vaše dotazníky budou ve spolupráci s katedrou psychologie FF UK vyhodnoceny, o výsledcích tohoto krátkého výzkumu budete informováni prostřednictvím webových a facebookových stránek NAUTIS. Závěry tohoto dotazníkového šetření budou použity také při jednání s dalšími kompetentními osobami, které se snaží o zlepšení situace osob s PAS a jejich rodin v ČR. 

Dotazník naleznete zde

Děkujeme za součinnost a přejeme klidný adventní čas.

Veronika Šporclová

 
Charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017 je pokřtěn.
Středa, 23 Listopad 2016 22:00

VYKROČTE S NÁMI JEHO PROSTŘEDNICTVÍM DO ROKU 2017.

V pondělí 21. listopadu 2016 jsme ve večerních hodinách v Českém centru Praha v Rytířské ulici slavnostně pokřtili charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017. Kalendář s titulem „Autismus není volba, porozumění ano.“ oslavující lidi s autismem a lidi kolem nich vznikl ve spolupráci s vynikajícím reportážním fotografem Janem Šibíkem, který se spolu s další stovkou návštěvníků postaral o skvělou atmosféru celého večera.

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí, ale kalendář 2017 je už naším čtvrtým. Podobně jako v minulosti i tento rok jsme jej vydali v rámci osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU ve prospěch lidí s autismem. V tomto duchu jsou pojaty i fotografie v kalendáři, na kterých najdete osobnosti z řad našich klientů a asistentů a budete moci do světa autismu nahlédnout tak, jak do něj prostřednictvím objektivu nahlédl reportážní fotograf Jan Šibík na letních táborech v Křížlicích a Polubném pořádaných NAUTIS. Kalendář je oslavou lidí s autismem a lidí kolem nich.

Celý článek...
 
Připojte se k otevřenému dopisu manželů Třešňákových za lepší budoucnost lidí s autismem
Středa, 23 Listopad 2016 09:12

Petr Třešňák, novinář a táta dítěte s autismem právě začíná natáčet film o životě rodin s dětmi s autismem a těžkým problémovým chováním. Film bude součástí osvětové kampaně Naděje pro děti úplňku, na jejíž realizaci se podařilo vybrat dostatek peněz prostřednictvím portálu Hit hit (https://www.hithit.com/cs/project/2491/nadeje-pro-deti-uplnku). Chcete-li se zapojit do kampaně  za lepší život lidí s poruchou autistického spektra, zejména pak za vznik vhodných pobytových zařízení pro tyto lidi, a jste-li rodičem dítěte s autismem, můžete se připojit k aktivitě manželů Třešňákových. Více v dopise viz níže. 

 

Celý článek...
 
NAUTIS a Jan Šibík Vás srdečnou zvou na křest charitativního a osvětového kalendáře pro rok 2017
Středa, 02 Listopad 2016 09:39

pozvanka kalendar 2017

 
Pozvánka na víkendový kurz pro rodiče dětí a dospívajích se závažnější formou autismu
Úterý, 01 Listopad 2016 17:44

VÍKENDOVÝ KURZ PRO RODIČE DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH SE ZÁVAŽNĚJŠÍ FORMOU AUTISMU S MENTÁLNÍM HANDICAPEM

v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy:    26. - 27. 11. 2016

Kde:    Budova ředitelství NAUTIS, Na Truhlářce 24, Praha 8 (v blízkosti metra Nádraží Holešovice)

Charakteristika kurzu: program zaměřený na poradenství pro rodiče pečující o děti a dospívající s poruchou autistického spektra. Odborný vzdělávací program pro rodiče (rodičovské skupiny) zajišťuje Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D. (psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky) a Mgr. Kateřina Šulcová (ředitelka Domova se zvláštním režimem). Konkrétní probíraná témata a program budou upřesněny na místě na základě dohodnuté zakázky s rodiči. Cílem tohoto kurzu je jednak pomoc a podpora rodičů při řešení náročných situací plynoucí z diagnózy PAS, výměna zkušeností a získání nových podnětů v rámci rodičovských skupin.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 12
Share on Myspace