Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017

Pozvánka na víkendový kurz pro rodiče dětí a dospívajích se závažnější formou autismu
Úterý, 01 Listopad 2016 17:44

VÍKENDOVÝ KURZ PRO RODIČE DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH SE ZÁVAŽNĚJŠÍ FORMOU AUTISMU S MENTÁLNÍM HANDICAPEM

v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy:    26. - 27. 11. 2016

Kde:    Budova ředitelství NAUTIS, Na Truhlářce 24, Praha 8 (v blízkosti metra Nádraží Holešovice)

Charakteristika kurzu: program zaměřený na poradenství pro rodiče pečující o děti a dospívající s poruchou autistického spektra. Odborný vzdělávací program pro rodiče (rodičovské skupiny) zajišťuje Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D. (psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky) a Mgr. Kateřina Šulcová (ředitelka Domova se zvláštním režimem). Konkrétní probíraná témata a program budou upřesněny na místě na základě dohodnuté zakázky s rodiči. Cílem tohoto kurzu je jednak pomoc a podpora rodičů při řešení náročných situací plynoucí z diagnózy PAS, výměna zkušeností a získání nových podnětů v rámci rodičovských skupin.

Celý článek...
 
Pozvánka na víkendový kurz pro rodiče dětí a dospívajících s mírnější formou autismu
Úterý, 01 Listopad 2016 06:51

VÍKENDOVÝ KURZ PRO RODIČE DĚTÍ A DOSPÍVAJÍCÍCH S MÍRNĚJŠÍ FORMOU AUTISMU BEZ MENTÁLNÍHO HANDICAPU

v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy:    19. - 20. 11. 2016

Kde:    Budova ředitelství NAUTIS, Na Truhlářce 24, Praha 8 (v blízkosti metra Nádraží Holešovice)    

Charakteristika kurzu: program zaměřený na poradenství pro rodiče pečující o děti a dospívající s poruchou autistického spektra (PAS). Odborný vzdělávací program pro rodiče (rodičovské skupiny) zajišťuje Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D. (psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky NAUTIS) a Bc. Kateřina Slabá (speciální pedagožka, vedení anamnestických pohovorů s rodiči, vedení skupinových nácviků sociálních dovedností). Konkrétní probíraná témata a program budou upřesněny na místě na základě dohodnuté zakázky s rodiči. Cílem tohoto kurzu je jednak pomoc a podpora rodičů při řešení náročných situací plynoucí z diagnózy PAS, výměna zkušeností a získání nových podnětů v rámci rodičovských skupin.

Celý článek...
 
Volná místa na víkendovém pobytu pro rodiny
Čtvrtek, 27 Říjen 2016 08:31

Rádi bychom Vám nabídli poslední volná místa na pobytu pro rodiny s dětmi se zaměřením na rozvoj komunikačních dovedností u nemluvících dětí s PAS do 7 let.

Kdy:       11. – 13. 11. 2016 (příjezd v pátek na oběd, odjezd v neděli po obědě)

Kde:      Hotel Večernice, Modrokamenná 150, Janské Lázně. www.vecernice.com

Celý článek...
 
Rodiče hledají asistenta pedagoga do soukromé MŠ
Středa, 26 Říjen 2016 14:17

Hledáme asistenta pedagoga do soukromé školky v Kladně. Jedná se o práci každý všední den v rozsahu cca 4 hodin dopoledne.

Celý článek...
 
Mateřská škola v Praze 8 hledá asistenta pedagoga
Středa, 26 Říjen 2016 14:15

Mateřská škola, Praha 8, Krynická 2 hledá do svého kolektivu asistenta pedagoga.

Celý článek...
 
NAUTIS se stal neziskovým partnerem Asociace starožitníků, z.s.
Pondělí, 17 Říjen 2016 16:08

24. – 27. listopadu 2016 se v Novoměstské radnici na Praze 2 koná již tradiční Veletrh Antique pořádaný Asociace starožitníků, z.s., která již 25 let působí v oblasti obchodu s uměním, jeho podpory, kultivace a osvěty. NAUTIS se stal jeho letošním neziskovým partnerem.

Ke spolupráci s NAUTIS řekl Jan Neumann, prezident Asociace starožitníků: „V průběhu podzimního veletrhu Asociace starožitníků tradičně podporuje vybranou neziskovou organizaci formou sbírky mezi vystavovateli a návštěvníky veletrhu a také propagací činnosti neziskového partnera. Tato nezištná pomoc je výrazem našeho uznání vůči roli, kterou neziskový sektor ve společnosti hraje. Spolupráci s Národním ústavem pro autismus jsme si v minulosti již k oboustranné spokojenosti vyzkoušeli a jsem rád, že na ni můžeme letos navázat.“

Celý článek...
 
Speciálně pedagogické centrum při NAUTIS přijme sociálního pracovníka / sociální pracovníci
Středa, 05 Říjen 2016 09:00
Celý článek...
 
Gymnázium Nad Alejí přijme asistenta/ku pedagoga pro žáka sekundy
Středa, 05 Říjen 2016 07:25

 

Gymnázium Nad Alejí, Praha 6, přijme asistenta/ku pedagoga pro žáka sekundy s poruchou autistického spektra. Úvazek 0,9. Nástup možný ihned.

Celý článek...
 
MŠ Laudova hledá asistenty pedagogů
Čtvrtek, 29 Září 2016 09:18

MŠ Laudova se speciálními třídami v Praze 17 – Řepích hledá do speciální třídy pro děti s autismem asistenta pedagoga na 0,65 úvazku a do běžné třídy k integrovanému dítěti s autismem asistenta pedagoga na 0,5 úvazku (lze přidat ještě 0,5 úvazku školnictví).
V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Křest charitativního a osvětového kalendáře NAUTIS 2017
Úterý, 27 Září 2016 14:37

Charitativní a osvětový kalendář NAUTIS 2017 je na světě! Slavnostní křest kalendáře se bude konat v pondělí 21. 11. 2016 od 18.00 v Českém centru Praha, Rytířská 539/31, Praha 1 - Staré Město.

Charitativní a osvětový kalendář vydáváme již 4. rokem v rámci naší kampaně POROZUMĚT AUTISMU. Tentokrát jsme se vydali cestou reportážní fotografie. Nahlédněte do světa autismu tak, jak do něj nahlédl mistr reportážní fotografie Jan Šibík na letních táborech v Křížlicích a Polubném.

Jan se fotil společně s Tomášem Kourkem do letošního kalendáře. No, a slovo dalo slovo a nápad na kalendář 2017 byl na světě. V kalendáři nenajdete žádné významné osobnosti české kultury, vědy a byznysu jako v předešlých kalendářích, ale osobnosti z řad našich klientů a asistentů. Kalendář je oslavou lidí s autismem a lidí kolem nich.

Jan Sibik krest 2016

Jan Šibík na křtu charitativního a osvětového kalendáře NAUTIS 2016
Foto: Jiří Diviš
 
TERAPEUTICKÝ POBYTOVÝ PROGRAM PRO RODINY DĚTÍ S PAS
Pátek, 23 Září 2016 14:34

POZVÁNKA NA TERAPEUTICKÝ POBYTOVÝ PROGRAM PRO RODINY DĚTÍ S PAS v rámci projektu MPSV Rodina

Kdy: 16. – 21. 10. 2016

Kde: Penzion U Čápa, Příchovice 1, 468 48 Příchovice, www.ucapa.eu

Charakteristika pobytu: Komplexní pobytový program zaměřený na aktuální potřeby rozvoje dětí s PAS a obtíže provázející jejich rodiče a sourozence. Program vedou pracovníci Střediska včasné intervence NAUTIS za pomoci osobních asistentů. Ubytování a stravování zajišťuje ubytovací zařízení. Pokoje jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, k dispozici je restaurace a herna, parkování je možné před objektem. Rodiny si zajišťují vlastní dopravu.

Pro koho je určen: Rodinám dětí s PAS ve věku do 7 let, tj. oběma rodičům a dítěti s PAS, popř. jeho sourozencům.

Celý článek...
 
AUTISMUS V PRAXI – 2. ROČNÍK KAZUISTICKÉ KONFERENCE již 14. října 2016!
Čtvrtek, 22 Září 2016 21:50

„Autismus v praxi“ - odborná konference NAUTIS pořádaná v rámci osvětové kampaně Porozumět autismu 2016, u příležitosti Evropských dnů autismu, se koná již 14. října 2016.

Hotel DAP, Vítězné náměstí 4/684, Praha 6 – Dejvice

Konference Autismus v praxi je v pořadí již druhou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. 

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 12
Share on Myspace