Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017

POZVÁNKA na kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS
Pátek, 16 Srpen 2013 14:26

Ve dnech 2. - 8. 9. 2013 pořádá APLA Praha týdenní pobytový kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS starší 18ti let. Během týdenního pobytu se účastníci zapojí do řady aktivit, v rámci nichž si budou osvojovat dovednosti potřebné k nalezení a udržení si zaměstnání, případně posílí své pracovní návky. Na pobytu se bude pracovat ve skupině. Používat budeme různé techniky, jako např. modelové přehrávání, vyplňování pracovních listů, apod. O víkendu proběhne řada zájmových, výtvarných a sportovních aktivit. V plánu je také návštěva Botanické zahrady či výstavy podle zájmu účastníků.

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží APLAUS 2013 - výběr z nominací
Středa, 03 Duben 2013 18:22

 

9P3H1014Díky vyhlášení soutěže APLA APLAUS jsme měli možnost seznámit se s řadou příběhů, které spojuje téma: autismus jako životní výzva.

Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 2.4. 2013 v prostorách hlavního partnera APLA Praha, LBBW Bank, a.s. v den, který OSN vyhlásila Světovým dnem porozumění autismu. Rádi bychom i Vám představili nominované, kteří postoupili do užšího kola soutěže. Věříme, že jejich příběhy pro Vás budou stejně silné a inspirujicí, jako byly pro nás.

DĚTI

Magdalena Roubalová - držitelka APLA APLAUS 2013 - nominace

 

Celý článek...
 
Materiální podpora
Úterý, 27 Květen 2008 16:16

NAUTIS pomáhá překonávat překážky. Pomozte stavět k nim schůdnější stezky!

Cílem Národního ústavu pro autismus, z.ú. (ve zkratce NAUTIS) je smysluplně pomáhat nejen všem dětem a dospělým s poruchami autistického spektra, ale podat pomocnou ruku i všem těm, kteří o ně pečují nebo jim poskytují své služby - rodinám, institucím i odborné veřejnosti. Pro jejich naplnění získává organizace finanční podporu především ze zdrojů státní správy a samosprávy, od nadací, firem i individuálních dárců.

Chcete-li podpořit naši činnost, pomáhejte s námi! Můžete nám pomoci nejen financemi, ale též materiální podporou.

Neodmítneme:

  1. Zachovalý automobil pro středisko osobní asistence (služba svozu), dětské autosedačky.
  2. Technika: DVD, CD nosiče; kamera a přenosný DVD přehrávač na pobyty rané péče, iPad nebo tablet do respitního centra, CD  a DVD s pohádkami a písničkami.
  3. Kreslící potřeby: pastelky, tužky, ořezávátka, barvy (vodovky, tempery, na sklo...), bloky.
  4. Rehabilitační pomůcky: míče, gym bally, polohovací vaky, senzorické relaxační a stimulační pomůcky.
  5. Hračky a didaktické pomůcky: nejlépe dřevěné skládačky, vkládačky, stavebnice, dřevěné krabice na strukturované úkoly, puzzle, dětské trampolíny do interiéru.
  6. Potraviny: nápoje, sladkosti a slané pečivo pro děti na respitní víkendy a letní pobyty.
  7.  Lůžkoviny (zapínání na zip), elastická a pogumovaná (nepropustná) prostěradla,  nádobí všeho druhu  (i plastové), encyklopedie a naučné publikace (nejlépe na téma HORY a zeměpis), sportovní a pohodlné oblečení vel. L a XL (může být i starší, ale zachovalé a neroztrhané).
  8. Pro tréninkové pracoviště pro dospělé klienty s AS v současné době sháníme i starší ale plně funkční profi skartovačku a  pracovní notebooky, A3 tiskárnu.
  9. Funkční šicí stroj na opravy oblečení a lůžkovin.
  10. Zachovalý nábytek, spíše masivnější - sedací souprava, jídelní stoly, židle.

Pro dílnu a zahradu:                                                                   

Konev na zalévání, zahradnické nůžky, materiál na výrobu kompostéru, venkovní prodlužovačka 25 – 50 m (role), pájka, sada šroubováků, lazurovací štětce, štětce na akryl. barvy, základní spojovací materiál, drátěný kartáč, truhlářské svorky, odvíječ pásky, vodováha, metr svinovací, metr skládací, AKU  šroubovák, vrtačka příklepová,bruska, sada kleští,sada klíčů, pilka (na dřevo i kov), dláta, pilníky, sponkovačka, tavné pistole.                                                      

Chcete-li nás podpořit finančně a stát se naším dárcem (sponzorem), příznivcem, klikněte prosím zde.

Můžete rovněž kontaktovat Janu Sirotkovou, ředitelku pro rozvoj a vnější vztahy, která Vám ráda odpoví na všechny Vaše dotazy. Kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 774 723 185. Máte-li zájem přispět finančně a zůstat v anonymitě, můžete přispět do naší veřejné sbírky.

 
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 Další > Konec >>

Strana 13 z 13
Share on Myspace