Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Jednání u kulatého stolu na téma podporované zaměstnávání přineslo řadu podnětů pro účastníky
Pátek, 08 Listopad 2013 12:57

APLA Praha pozvala u příležitosti Evropských dnů autismu ke kulatému stolu zástupce Úřadu práce ČR, lidi s poruchou autistického spektra a neziskové organizace z ČR i zahraničí

Kulatý stůl proběhl dne 25. 10. 2013 v příjemném prostřední pražského Klubu HUB. Pozvání přijali zástupci Generálního ředitelství Úřadu práce ČR, kolegové z neziskových organizací a lidé s autismem z Polska, Slovenska a Itálie a samozřejmě také zaměstnanci APLA Praha a lidé s autismem z České republiky.

Celý článek...
 
Rok 2014 se blíží! Připravte se na něj s diářem APLA
Úterý, 29 Říjen 2013 22:06

APLA Praha připravila pro Vás a Vaše blízké diář, který Vám bude dělat radost opravdu po celý rok. Jedná se o kvalitně zpracovaný a ručně vázaný kalendář, ve kterém naleznete měsíce v roce zobrazené vždy po jednotlivých týdnech, s dostatečným prostorem pro zápisky a poznámky. Praktická je i papírová kapsa na vizitky v zadní části diáře.

Jistě Vás zaujmou i hravé ilustrace, které namalovaly děti s poruchou autistického spektra. Můžete si vybrat ze dvou barevných variant – stříbrné a růžové, které jsou doplněny o gumičky různých barev.

Cena tohoto ručně zpracovávaného diáře je 295 Kč a Vás jistě bude – vedle každodenního pohledu na něj – těšit i fakt, že peníze získané z jeho prodeje jsou určeny na rozvoj rané péče APLA Praha.

Neváhejte a ihned si jej objednejte, počet diářů je omezený!

 
Nenechte si ujít! Novinky z produkce nakladatelství PASPARTA
Neděle, 20 Říjen 2013 21:23

 

Nakladatelství PASPARTA v minulém týdnu vydalo dvě publikace, které by neměly uniknout Vaší pozornosti - Jak zvládnout problémy dětí se školou? a Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem

Celý článek...
 
Naši zástupci uspěli v mezinárodní výtvarné soutěži pro lidí s autismem: máme páté místo!
Úterý, 24 Září 2013 20:20

Obraz screenshotŠpanělská organizace Autismo-Burgos pravidelně pořádá výstavu výtvarných děl. Do šestého ročníku prostřednictvím APLA Praha svá díla přihlásili tři účastníci: Ladane Német, Ladislav Svoboda a Jan Klekner. Soutěže se zúčastnilo 230 umělců z celého světa. Jejich díla si v elektronické podobě prohlédlo více než 21 000 lidí z 88 zemí, kteří následně hlasovali o výsledném pořadí.

V silné konkurenci si všichni tři čeští autoři vedli skvěle. Náš nejmladší zástupce, sedmiletý Honzík Klekner obsadil s obrázkem „Má oblíbená pohádka“ fantastické 5. místo. Jen o chloupek mu uniklo pozvání do Budapešti na mezinárodní konferenci organizace Autism-Europe, kde budou předány ceny čtyřem nejlepším.

 

Krásné 15. místo dále obsadil Ladislav Svoboda a jeho portrét pejska. Našeho posledního zástupce Ladane Németa bohužel hned v začátku soutěže připravila nedokonalost hlasovacího systému o získané body. I přesto se jeho komiksový příběh s kocourem Bobem stal jedním z nejnavštěvovanějších děl výstavy.

Celý článek...
 
Týdenní pobytový kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS
Úterý, 17 Září 2013 09:00

OPPA investujeme

 Díky finančním prostředkům získaných z projektů financovaných ESF v rámci programu podporovaného zaměstnávání se v letošním roce poprvé uskutečnil týdenní pobytový kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS v Praze.

Pobytový kurz proběhl v týdnu od 2. 9. do 8. 9. 2013 v Respitním centru APLA Praha, Střední Čechy, o. s v Praze Bohnicích .

Celý článek...
 
Katalog vzdělávacích kurzů podzim / zima 2013
Úterý, 10 Září 2013 14:10

Máte-li chuť se vzdělávat nejen v problematice poruch autistického spektra, prohlédněte si náš nově vytvořený katalog. Naleznete v něm anotace a programy všech kurzů, které proběhnou do konce tohoto roku:

Katalog_vzdělávacích_kurzů_APLA_2013.docx

Na kurzy se můžete hlásit přes naše webové stránky www.vzdelavani.apla.cz.

Těšíme se na viděnou,

Andrea Králová a Renata Andršová.

 

 
POZVÁNKA na kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS
Pátek, 16 Srpen 2013 14:26

Ve dnech 2. - 8. 9. 2013 pořádá APLA Praha týdenní pobytový kurz Přípravy na zaměstnání pro osoby s PAS starší 18ti let. Během týdenního pobytu se účastníci zapojí do řady aktivit, v rámci nichž si budou osvojovat dovednosti potřebné k nalezení a udržení si zaměstnání, případně posílí své pracovní návky. Na pobytu se bude pracovat ve skupině. Používat budeme různé techniky, jako např. modelové přehrávání, vyplňování pracovních listů, apod. O víkendu proběhne řada zájmových, výtvarných a sportovních aktivit. V plánu je také návštěva Botanické zahrady či výstavy podle zájmu účastníků.

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží APLAUS 2013 - výběr z nominací
Středa, 03 Duben 2013 18:22

 

9P3H1014Díky vyhlášení soutěže APLA APLAUS jsme měli možnost seznámit se s řadou příběhů, které spojuje téma: autismus jako životní výzva.

Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 2.4. 2013 v prostorách hlavního partnera APLA Praha, LBBW Bank, a.s. v den, který OSN vyhlásila Světovým dnem porozumění autismu. Rádi bychom i Vám představili nominované, kteří postoupili do užšího kola soutěže. Věříme, že jejich příběhy pro Vás budou stejně silné a inspirujicí, jako byly pro nás.

DĚTI

Magdalena Roubalová - držitelka APLA APLAUS 2013 - nominace

 

Celý článek...
 
Materiální podpora
Úterý, 27 Květen 2008 16:16

NAUTIS pomáhá překonávat překážky. Pomozte stavět k nim schůdnější stezky!

Cílem Národního ústavu pro autismus, z.ú. (ve zkratce NAUTIS) je smysluplně pomáhat nejen všem dětem a dospělým s poruchami autistického spektra, ale podat pomocnou ruku i všem těm, kteří o ně pečují nebo jim poskytují své služby - rodinám, institucím i odborné veřejnosti. Pro jejich naplnění získává organizace finanční podporu především ze zdrojů státní správy a samosprávy, od nadací, firem i individuálních dárců.

Chcete-li podpořit naši činnost, pomáhejte s námi! Můžete nám pomoci nejen financemi, ale též materiální podporou.

Neodmítneme:

  1. Zachovalý automobil pro středisko osobní asistence (služba svozu), dětské autosedačky.
  2. Technika: DVD, CD nosiče; kamera a přenosný DVD přehrávač na pobyty rané péče, iPad nebo tablet do respitního centra, CD  a DVD s pohádkami a písničkami.
  3. Kreslící potřeby: pastelky, tužky, ořezávátka, barvy (vodovky, tempery, na sklo...), bloky.
  4. Rehabilitační pomůcky: míče, gym bally, polohovací vaky, senzorické relaxační a stimulační pomůcky.
  5. Hračky a didaktické pomůcky: nejlépe dřevěné skládačky, vkládačky, stavebnice, dřevěné krabice na strukturované úkoly, puzzle, dětské trampolíny do interiéru.
  6. Potraviny: nápoje, sladkosti a slané pečivo pro děti na respitní víkendy a letní pobyty.
  7.  Lůžkoviny (zapínání na zip), elastická a pogumovaná (nepropustná) prostěradla,  nádobí všeho druhu  (i plastové), encyklopedie a naučné publikace (nejlépe na téma HORY a zeměpis), sportovní a pohodlné oblečení vel. L a XL (může být i starší, ale zachovalé a neroztrhané).
  8. Pro tréninkové pracoviště pro dospělé klienty s AS v současné době sháníme i starší ale plně funkční profi skartovačku a  pracovní notebooky, A3 tiskárnu.
  9. Funkční šicí stroj na opravy oblečení a lůžkovin.
  10. Zachovalý nábytek, spíše masivnější - sedací souprava, jídelní stoly, židle.

Pro dílnu a zahradu:                                                                   

Konev na zalévání, zahradnické nůžky, materiál na výrobu kompostéru, venkovní prodlužovačka 25 – 50 m (role), pájka, sada šroubováků, lazurovací štětce, štětce na akryl. barvy, základní spojovací materiál, drátěný kartáč, truhlářské svorky, odvíječ pásky, vodováha, metr svinovací, metr skládací, AKU  šroubovák, vrtačka příklepová,bruska, sada kleští,sada klíčů, pilka (na dřevo i kov), dláta, pilníky, sponkovačka, tavné pistole.                                                      

Chcete-li nás podpořit finančně a stát se naším dárcem (sponzorem), příznivcem, klikněte prosím zde.

Můžete rovněž kontaktovat Janu Sirotkovou, ředitelku pro rozvoj a vnější vztahy, která Vám ráda odpoví na všechny Vaše dotazy. Kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 774 723 185. Máte-li zájem přispět finančně a zůstat v anonymitě, můžete přispět do naší veřejné sbírky.

 
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 Další > Konec >>

Strana 12 z 12
Share on Myspace