Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Příběhy 2014, které si APLAUS rozhodně zaslouží
Středa, 09 Duben 2014 21:58

učitelka

2. ročník soutěže pro lidí a instituce, pro které není autismus jen slovo, ale životní poslání, je za námi. Sošky APLAUS 2014 jsou rozdány. Příběhy lidí, kteří si APLAUS zaslouží však pokračují. Nejde ani tak o hrdinské činy, ale spíše o každodenní mravenčí práci. Výsledky dostavují v malých krůčcích, pro okolí mohou být skoro nepostřehnutelné.

 

Celý článek...
 
Slavnostní otevření knihovny v modrém
Pondělí, 07 Duben 2014 09:26

 

9P3H6758Tak už je to tady – knihovna APLA je otevřena. Slavnostní den zahájení jsme stanovili
na 3. dubna 2014 v rámci oslav Světového dne porozumění autismu. Počasí vypadalo
jako v létě, nádherně svítilo sluníčko. Celou knihovnu jsme vyzdobili do modra, abychom
se připojili k osvětové akci „Rozsviťme se modře“.

 

Celý článek...
 
Ve světě se svítí modře, Češi o tom nic nevědí
Pondělí, 31 Březen 2014 17:16

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. Minulý rok se k mezinárodní akci Light it up blue připojil i Bratislavský hrad. Praha zůstává opět pozadu. Organizace APLA - asociace pomáhající lidem s autismem, se snaží o této akci několik let informovat politiky včetně kanceláře prezidenta, zatím bez výsledku. Změní se to letos? Zapojí se nejen Hrad, ale i další organizace a firmy?

Celý článek...
 
Článek o semináři APLA Praha v Krnově na serveru Novinky.cz (15.3. 2014)
Neděle, 16 Březen 2014 17:11

Rodiče malých dětí diagnózu autismu většinou nechtějí slyšet, bojí se mimo jiné také nálepkování a odsuzování veřejností, která má stále vůči lidem s mentálním postižením předsudky. Přitom ale včasné odhalení poruchy a následná systematická práce mohou výrazně zlepšit život dítěte i jeho rodiny.

Celý článek...
 
Dopis rodičům ohledně zvýšení ceny letních pobytů
Pondělí, 10 Únor 2014 12:02

 

Vážení rodiče,

v roce 2014 připravujeme již dvanáctým rokem letní pobytové tábory „Pro rodiče bez rodičů“. Velice děkujeme za Vaši přízeň, první rok se tábora účastnilo 24 klientů s autismem, v roce 2013 to bylo již přes 140 dětí a dospělých s autismem.

Z jedné strany nás nárůst zájmu o tábory APLA Praha těší, z druhé strany nás dostal do nepříznivé finanční situace, protože několik let jsme tábor prakticky nezdražovali a dotace, které dostáváme z rozpočtů jednotlivých krajů, ministerstev, sponzorských darů a nadací, nejsou vázány na počet klientů. Stejné dotace bychom dostali jak pro tábor pro 50 klientů, tak i pro tábor pro 200 klientů. Výše dotací je určena pro kompenzaci nákladů tábora pro přibližně 70 klientů. Naše tábory jsou finančně náročnější než tábory pro děti bez handicapu, reálná cena za jedno dítě je kolem 10000Kč/týden. Hlavní finanční zátěž plyne z faktu, že na 10 dětí s autismem připadá vždy 8-10 asistentů a objednáváme chaty, které jsou určeny pro 25 osob, ale bydlí tam pouze 10-12 osob, abychom zajistili jednolůžkové až max. dvoulůžkové pokoje. V roce 2013 jsme se dostali v rozpočtu tábora do finančního propadu, který jsme museli následně kompenzovat z jiných zdrojů. Nechceme a ani nebudeme tábory poskytovat kvalitativně horší. Nebudeme snižovat počet personálu ani navyšovat počet klientů na jednom turnusu. Poté, co MPSV vyřadilo realizaci odlehčovacích služeb z nadregionálních programů a nechalo rozhodovat o potřebnosti služby jednotlivé kraje, museli jsme oslovit s žádostí o dotaci všech 13 krajů jednotlivě. Některé kraje své obyvatele podpořily, jiné nikoliv. Na základě toho se i různí cena pro různé regiony.

Vážení rodiče, doufám, že Vás toto navýšení neodradí a zachováte APLA Praha svoji přízeň.

                                                                      

Přeji pěkný den.

 Hynek Jůn

 předseda APLA Praha

 

 
Odborná knihovna APLA Praha
Středa, 05 Únor 2014 15:21

Představujeme Vám nový projekt APLA Praha – založení a otevření odborné knihovny, která bude šířit osvětu o poruchách autistického spektra, pro rodinné příslušníky (rodiče, sourozence, tety, strýce, babičky, dědečky, bratrance a sestřenice atd.), lidi s poruchou autistického spektra (děti, mladé lidi a dospělé s autismem), zaměstnance APLA PRAHA, studenty pedagogických a jiných škol, učitele základních, mateřských, středních a vysokých škol, asistenty, zaměstnavatele lidí s poruchou autistického spektra, odbornou veřejnost, lékaře a všechny, kteří mají zájem o tuto problematiku.

oplzz pasek

Celý článek...
 
Rozhovor s Kateřinou Thorovou pro časopis Moje zdraví
Čtvrtek, 16 Leden 2014 13:07

Autismus je v poslední době hodně diskutované téma, nicméně mnohdy rodiče vlastně ani nevědí, kam se přesně lze obrátit, pokud mají podezření, že s jejich dítětem
není vše, jak má být… Mýty i fakta uvedla na pravou míru v časopise Moje zdraví PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D., ředitelka odborných programů APLA.

Celý článek...
 
Příběhy, které si zaslouží aplaus, aneb APLA opět vyhlašuje ceny "APLAUS"
Čtvrtek, 09 Leden 2014 13:11

23Máte ve svém okolí někoho, kdo se zasadil o osvětu v oblasti porozumění autismu, pomáhá lidem s autismem a nebo cítíte, že jeho příběh, který má něco společného s autismem, stojí za zveřejnění? Nominujte ho na cenu „APLAUS“!

„APLAUS“ je soutěžně - edukativní projekt,  který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s., a jehož 2. ročník právě startuje. 

Celý článek...
 
Námět na vánoční dárky od APLA
Úterý, 26 Listopad 2013 21:27

Přesně za měsíc bude Štěpána a my doufáme, že každý příznivec APLA Praha bude tou dobou v náručí hřát svůj nový diář pro rok 2014. Blížícím se rokem Vás provedou optimistické barvy a také hravé ilustrace, které vytvořily děti s PAS. Kdo diář nenajde pod stromečkem, nemusí být smutný – může si jej koupit pro potěšení, nebo ho může darovat svým blízkým, kamarádům a kolegům.

Ručně vyrobený diář má vše, co správný diář má mít – měsíce v roce zobrazené po jednotlivých týdnech, s dostatečným prostorem pro zápisky a poznámky. Navíc Vás celý příští rok bude provázet dobrý pocit, že jste přispěli na dobrou věc.

Kdo si troufne na větší kousky, může si na zeď pověsit charitativní kalendář APLA. Po celý rok na hrdé majitele budou shlížet lidé, kteří ve své profesi něco znamenají a vyfotografovali se s dětmi, které se s nepřízní osudu statečně potýkají.

Takže neváhejte a potěšte sami sebe či své blízké. Stačí pár kliknutí a dárky budou skoro pod vánočním stromečkem!

 
Jednání u kulatého stolu na téma podporované zaměstnávání přineslo řadu podnětů pro účastníky
Pátek, 08 Listopad 2013 12:57

APLA Praha pozvala u příležitosti Evropských dnů autismu ke kulatému stolu zástupce Úřadu práce ČR, lidi s poruchou autistického spektra a neziskové organizace z ČR i zahraničí

Kulatý stůl proběhl dne 25. 10. 2013 v příjemném prostřední pražského Klubu HUB. Pozvání přijali zástupci Generálního ředitelství Úřadu práce ČR, kolegové z neziskových organizací a lidé s autismem z Polska, Slovenska a Itálie a samozřejmě také zaměstnanci APLA Praha a lidé s autismem z České republiky.

Celý článek...
 
Rok 2014 se blíží! Připravte se na něj s diářem APLA
Úterý, 29 Říjen 2013 22:06

APLA Praha připravila pro Vás a Vaše blízké diář, který Vám bude dělat radost opravdu po celý rok. Jedná se o kvalitně zpracovaný a ručně vázaný kalendář, ve kterém naleznete měsíce v roce zobrazené vždy po jednotlivých týdnech, s dostatečným prostorem pro zápisky a poznámky. Praktická je i papírová kapsa na vizitky v zadní části diáře.

Jistě Vás zaujmou i hravé ilustrace, které namalovaly děti s poruchou autistického spektra. Můžete si vybrat ze dvou barevných variant – stříbrné a růžové, které jsou doplněny o gumičky různých barev.

Cena tohoto ručně zpracovávaného diáře je 295 Kč a Vás jistě bude – vedle každodenního pohledu na něj – těšit i fakt, že peníze získané z jeho prodeje jsou určeny na rozvoj rané péče APLA Praha.

Neváhejte a ihned si jej objednejte, počet diářů je omezený!

 
Nenechte si ujít! Novinky z produkce nakladatelství PASPARTA
Neděle, 20 Říjen 2013 21:23

 

Nakladatelství PASPARTA v minulém týdnu vydalo dvě publikace, které by neměly uniknout Vaší pozornosti - Jak zvládnout problémy dětí se školou? a Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 Další > Konec >>

Strana 11 z 12
Share on Myspace