Přihlásit se
Registrace - Login

Sošky APLAUS 2016

Cena APLAUS

kveten-poopr15 zpravodaj-apla5 2 01

Zpravodaj 


 

 

 

                                              

Diagnostika poruch autistického spektra

Nabízíme diagnostiku dětí i dospělých lidí s podezřením na poruchu autistického spektra. Na specializované diagnostické vyšetření se mohou rodiče objednat na základě vlastního rozhodnutí, či na základě doporučení pediatrů, psychiatrů, neurologů či pedagogů. Diagnostické vyšetření mohou absolvovat i dospělí lidé s podezřením na PAS. 

Více...

Sociální služby

Jsme poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence
a sociálního poradenství
jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem
s poruchou autistického spektra
a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života, příp. jim umožnit začlenění do společnosti.

Více...

Vzdělávací kurzy

V rámci programu Vzdělávání
a osvěta pořádáme pravidelně řadu vzdělávacích kurzů, které jsou určeny pro rodiče a odborníky (pedagogy, psychology, psychiatry, pediatry, pracovníky v sociálních službách, personál pobytových zařízení), kteří pečují o osobu
s poruchou autistického spektra.

Více...

Podporují nás

 

logo-expobank
GENERÁLNÍ PARTNER NAUTIS

 
SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU 2017
KAMPAŇ AUTISM-EUROPE

Autism Europe 04.2017
 
 

Doporučené produkty

Průkazka pro rodiče


DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017

Charitativní jamka APLA Praha - Expobank opět na greenu na Karlštejně
Pondělí, 21 Září 2015 23:23

Expobank pravidelně pořádá pro své klienty privátního a korporátního bankovnictví golfové turnaje. Ve čtvrtek 17. září se uskutečnil další, tentokrát na oblíbeném greenu na Karlštejně. Turnaje se opět se svou charitativní jamkou účastnila Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA Praha).

V rámci tzv. „charitativní jamky“ si sportovci zakoupili míčky s logem naší asociace a výtěžek nakonec dosáhl krásných 8 600 Kč.

Děkujeme Expobank za podporu.


Tisková zpráva Expobank
TZ_Expobank_golfový_turnaj_charitativní_jamka.doc

 

 
Ohlédnutí za APLAFESTem 2015
Pondělí, 27 Červenec 2015 10:51

 

APLAFEST

V soboru 27. června se v prostorách PN Bohnice konal již podruhé APLAFEST, multižánrový festival, který se od ostatních malých festivalů liší hlavně zapojením lidí s poruchou autistického spektra (PAS) do průběhu celé akce.

Jsme velmi rádi za to, že se nám podařilo tento 2. ročník uskutečnit a pokračovat tak v příjemné tradici započaté v loňském roce, a umožnit tak propojení světa lidí s PAS se světem okolním.

Letošní ročník přinesl opět nové objevy v podobě kapel JJM Trio, Algorytmus, ReSt band a vystoupení vycházející hvězdy Eriky Fečové, která svým akustickým koncertem odstartovala afterparty v klubu V. kolona.
Na pódiu od agentury FOR DREAMS, zazářily i skupiny, které vystupovaly v loňském roce a nebo jsou již s APLA Praha propojeny dlouhodobě, jako Hrabě Hubert, Lady Merlot, Montace a v neposlední řadě Strange Voice, seskupení tvořené lidmi s PAS, jejich rodinnými příslušníky a zaměstnanci APLA Praha.
Navzdory silnému dešti si všichni užili a nasmáli se u improvizačního představení v podání členů Improligy, kteří předvedli Improshow.

Tradiční domácí občerstvení za skvělé ceny letos doplnily koláče, které napekli zaměstnanci a příznivci APLA Praha, k dostání byla i výborná káva, kterou pro nás zajistila společnost SOGEMA CZ s.r.o. a o to, abychom neumřeli žízní, se postarala společnost Coca Cola, velký dík za to patří především Ondřeji Slabému. Fanoušky piva jsme letos mohli překvapit nealkoholickým pivem Ferdinand, které jsme rovněž dostali jako sponzorský dar.
Radost si mohli návštěvníci APLAFESTu udělat zakoupením knihy z nakladatelství PASPARTA nebo krásných šperků vyráběných japonskou technikou kumihimo. Tvůrčí fantazie měla prostor ve stanu, pod nímž se tvořila společná mandala a další výrobky z papíru a modelíny. Pro ty, kteří umění spíše pozorují, byla instalována výstava fotografií Jana Fencla a obrazů Jakuba Vericha. Došlo také na vyhlášení vítězů O nejlepší fotku v modrém 2015. Ceny předávala paní radní Irena Ropková. Na své si přišli i příznivci aktivní relaxace, neboť kromě hudebního skotačení pro ně byla připravena bojovka s úkoly.

Poděkování patří všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci APLAFESTu, ze kterých se na jeden den stali samostatně a skvěle fungující dobrovolníci. Velký dík směřujeme k lidem s PAS, jak ze sdružení sebeobhájců ASPERGEA tak z divadelního souboru Dr.amAS, kteří festival nejen moderovali, ale zapojili se i do těžké práce, které je na podobných akcích víc, než si i organizátoři dovedou představit.

Výtěžek z celé akce, který činil 16 180,- Kč, bude použit na dofinancování sociálních služeb pro klienty s nízko funkčním autismem. Děkujeme všem za podporu!

Loni jsme se loučili se slovy: „APLA FEST 2014 je za námi. Ať žije APLA FEST 2015!“. Věříme, že to na letošním ročníku opravdu žilo a nezbývá než si přát, aby se nám to v příštím roce podařilo stejně tak, nebo ještě mnohem lépe.


Za organizátory:

Dominika Linhartová, Markéta Těmínová a Jana Sirotková.

 

 
Pozvánka na další rodičovskou skupinu
Úterý, 02 Červen 2015 17:16

Vážení a milí rodiče,

rády bychom vás pozvaly na další - poslední - rodičovskou skupinu, která se bude konat 10.6.2015 od 18.30 v Diagnostickém středisku APLA (Dolanská 23, Praha 6).
Tentokrát se budeme věnovat vzájemnému sdílení a předávání vašich zkušeností ze života s dětmi s PAS. V průběhu předchozích rodičovských skupin bylo otevřeno několik zajímavých témat (např. návštěva lékaře u dítěte s PAS, jak zlepšit sebeobslužné dovednosti dítěte, jak odolat negativním reakcím okolí, problémy ve školce...). Na všechna témata se nedostalo, slíbily jsme, že se k těmto tématům ještě vrátíme. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední skupinu před letními prázdninami, plníme slib a téma poslední skupiny přizpůsobíme Vašim přáním.


Těšíme se na viděnou s vámi, kteří pravidelně na skupiny pravidelně docházíte, i s vámi, kteří byste se chtěli připojit.

Pozvánku na rodičovskou skupinu naleznete zde

 
 
Veletrh Svět knihy 2015 - pozvánka od nakladatelství PASPARTA a APLA Praha
Čtvrtek, 07 Květen 2015 13:22

Nakladatelství PASPARTA, sociální podnik založený APLA Praha, Vás srdečně zve na veletrh Svět knihy ve dnech 14. – 17. 5. 2015.

Celý článek...
 
Letní pobyty 2015
Pondělí, 09 Únor 2015 13:09

 

Vážení rodiče, milé děti,

i v letošním roce se během měsíců červenec a srpen uskuteční letní  pobyty „Pro rodiče bez rodičů“ pořádané APLA Praha, střední Čechy, o.s.

Pobyty budou probíhat na třech místech.

 

Šest týdnů se uskuteční v Křížlicích v Krkonoších, jedná se převážně o pobyty pro osoby s PAS a s těžkým problémovým chováním. Kapacita je 6 - 7 klientů/týden.

Termíny pobytů jsou:

3. 7. – 10. 7. 2015

10. 7. – 17. 7. 2015

17. 7. – 24. 7. 2015

24. 7. – 31. 7. 2015

31. 7. – 7. 8. 2015

7. 8. – 14. 8. 2015

 

Pět týdenních pobytů proběhne v Kalu u Pecky, čtyři pro děti s AS, jeden pro osoby se SFA. Kapacita je 8 klientů/týden.

Termíny pobytů jsou:

3. 7. – 10. 7. 2015

10. 7. – 17. 7. 2015

17. 7. – 24. 7. 2015

24. 7. – 31. 7. 2015

31. 7. – 7. 8. 2015

 

Pro dospělé osoby s AS a AA VF pořádá Terapeutické a sociálně rehabilitační středisko týdenní pobyt se vzdělávacím programem v termínu 8. – 15. 8. 2015. Místem konání je letos poprvé obec Cholín v blízkosti Slapské přehrady.

 

Příhlášení:

V současné době je volná kapacita pouze na pobytu v Cholíně.

Zájemci se mohou hlásit vyplněním přihlášky:  Predbezna_prihlaska_2015.doc

Přihlášku vyplňte elektronicky a zašlete na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

 

V případě pobytů v Křížlicích a Kalu je již kapacita zcela naplněna.

 

Z důvodu hledání vhodného objektu pro pobyty klientů s AS a VFA, došlo k posunu termínu, kdy jsou zájemci vyrozumění o zařazení na jednotlivé turnusy. Stane se tak do 20. 4. 2015. Všem se za tento posun omlouvám. Všichni zájemci budou telefonicky informováni o účasti/neúčasti a touto cestou se i dozvědí konkrétní termín pobytu, na který byli zařazeni.

 

Cena:

V ceně pobytů budou zahrnuty služby asistenta, plná penze a ubytování. Její výši však v tuto chvíli neznáme. Odvíjí se od grantových a dotačních příspěvků, které APLA na tyto účely získá a některá dotační řízení ještě nejsou ukončena.

Předběžně lze ale předpokládat stejnou cenu jako v loňském roce (5.500 – 7.500Kč).

 

Přijímání zájemců: 

O přijetí či nepřijetí zájemců na pobyt a na konkrétní turnus rozhoduje:

1.     čas obdržení předběžné přihlášky

2.     skutečnost, zda účastník svými potřebami a schopnostmi odpovídá skupině daného turnusu

 

Ráda bych Vás upozornila, že během léta máte také možnost přihlásit své děti na pobyt v našem respitním centru v Praze-Bohnicích. Pobyty tam lze domlouvat celoročně.

Kontaktní osobou je Šárka Henychová,  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 774 723 197.

 

Těšíme se na léto a na všechny účastníky táborů.

Za APLA Praha a střední Čechy, o.s.

 

Ing. Renata Němcová, Ph.D.

tel. 774 723 117,  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
 
 

 trojlogo2013ctverec       MZ     MHMP logo

Projekt je spolufinancován v rámci projektu Pomozte dětem organizovaného Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti.

Letní rekondiční pobyty jsou spolufinancovány z rozpočtu hl. města Prahy a Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

 
Pozvánka na víkendový pobyt pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem a VFA
Středa, 04 Únor 2015 11:36

Dovolujeme si vás pozvat na další víkendový pobyt pro rodiče dětí s PAS, který se tentokrát uskuteční v krásném prostředí lázeňského města Poděbrady v termínu 13. - 15. 3. 2015.

Pobyt je určen rodičům dětí s Aspergerovým syndromem nebo vysocefunkčním autismem s trvalým bydlištěm kdekoliv v ČR mimo Prahu.

Celý článek...
 
Křest nové publikace se blíží! Jste srdečně zváni.
Úterý, 20 Leden 2015 15:14

Nakladatelství PASPARTA zve všechny zájemce na křest nové knihy A proč ne?

Jak již sám podtitul napovídá – Nebývale otevřený rozhovor ředitelky školy se svými studenty – jedná se o knihu, která je svým obsahem i pojetím zcela netradiční a ojedinělá.

Celý článek...
 
Výsledky dotazníkového šetření mezi agenturami práce
Pondělí, 22 Září 2014 13:06

Na stránkách TWCM jsme zveřejnili výsledky dotazníkového šetření mezi agenturami práce.

 
Volnočasové aktivity pro dospívající a dospělé
Pátek, 05 Září 2014 15:41

Čas Aktivita Místo Cena
STŘEDA      
15:00 - 16:00 Deskové hry Denní centrum 50 Kč
16:00 - 17:00 (1x za 14 dní) Angličtina Denní centrum 50 Kč
16:00 - 17:00 (1x za 14 dní) Diskuzní klub Denní centrum 50 Kč
17:00 – 18:30 (1x za 14 dní) Počítačový klub Denní centrum 50 Kč
17:00 – 18:30(1x za 14 dní) Výtvarná dílna Denní centrum 50 Kč
ČTVRTEK      
16:00 - 17:00 Kondiční cvičení (každý týden) MŠ Zajíc 30 Kč
PÁTEK      
18:30 - 20:00 Hudební improvizace MŠ Zajíc 80 Kč
       
1 x měsíčně NAUTIS Akademie              Truhlářka zdarma
1 x měsíčně Výlety   dle destinace

Adresy:

Zajíc: MŠ Zajíc - Zenklova 37 180 00, Praha 8 - Libeň (budova libeňské sokolovny, vchod z levého boku budovy)

Denní centrum NAUTIS: Ústavní 102 Praha 8 - Bohnice, 2. patro

Truhlářka: Na Truhlářce 24 Praha 8 - Libeň, konferenční místnost

 

Výlety:

Chystáme v 2017:

25.2. - Hradec Králové (Oceanárium)

V roce 2016 proběhlo: 28.11. - Křivoklát, 24.1. - Techmania Plzeň, 23.3. - IQlandia Liberec, 21.5. - pochod Votice-Prčice, 11.6. - Brdy, 2.7. - ZOO Tábor, 17.9. - Litvínov, 12.11. - Poděbrady

 

 

V případě Vašeho zájmu či jakýchkoli dotazů se obracejte na:

Koordinátor volnočasových aktivit:

Tadeáš Trusina
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mobil: 774 723 186

Adresa:
Ústavní 102, 181 00 Praha 8

 

 

 
Auto pro APLA je na světě, jezdí krásně. Díky všem za podporu.
Pondělí, 23 Červen 2014 10:08

S velkou radostí můžeme informovat všechny příznivce a podporovatele APLA Praha, že do vozového parku přibyla dvě auta, která jsme mohli pořídit jen díky Vaší podpoře.

 

Celý článek...
 
Nakladatelství PASPARTA, APLA Praha a Albert Vás srdečně zvou na veletrh Svět knihy 2014
Středa, 07 Květen 2014 15:05

Neváhejte a přijďte se seznámit s knihami, které vydal sociální podnik Nakladatelství PASPARTA a APLA Praha do stánku L507, Průmyslový palác – Výstaviště Praha ve dnech 15. - 18. 5. 2014.

Celý článek...
 
BDO Audit s.r.o.
Středa, 30 Duben 2014 23:27

Auditorská firma BDO Audit s.r.o. se rozhodla v r. 2014 APLA Praha formou zaměstnancké sbírky konané u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Zaměstnanci přispělí finanční částkou ve výši téměř 8000 Kč a věnovali APLA Praha věcné dary - hračky, puzzle, fotoaparát, DVD přehrávač a řadu dalších užitečných věcí, které putovaly do středisek APLA Praha. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 12
Share on Myspace