Přihlásit se
Registrace - Login

DMS banner 21.03.2017

Porozumet autismu 2017 mhmp

Ceny APLAUS byly slavnostně předány již popáté

V průběhu slavnostního večera v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR byly 3. 4. vyhlášeni vítězové již 5. ročníku ceny APLAUS, kterou pořádá NAUTIS v rámci své osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Cena APLAUS je určena pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří ve svém osobním či profesním životě usilují o to, aby se lidem s autismem žilo lépe.  APLAUS se vyhlašuje ve třech kategoriích – Jednotlivci, Organizace a Lidé s autismem.

Celkem jsme obdrželi 28 nominací, 14 nominací v kategorii Jednotlivci, 10 nominací v kategorii Organizace a 4 nominace v kategorii Lidé s autismem.

Cenu APLAUS 2017 v kategorii Jednotlivci získali manželé Třešňákovi, zakladatelé spolku Naděje pro děti úplňku, za jejich snahu o zlepšení dostupnosti a kvality sociálních služeb pro děti a dospělé s poruchou autistického spektra a problémovým chováním.

Za podporu a pomoc rodinám s dětmi s autismem v Plzni a Plzeňském kraji získalo ocenění v kategorii Organizace Občanské sdružení ProCit.

Cenu pro lidi s autismem si letos odnesli herci divadelního souboru Dr.amAS, a to nejen za své herecké výkony, píli a nadšení, ale také za osvětový přesah svých divadelních představení.

Speciální cenu za zásluhy na poli zaměstnávání lidí s poruchou autistického spektra převzal z rukou poslance Víta Kaňkovského SAP Services. SAP se zavázal celosvětově zaměstnat do roku 2020 1 % lidí s autismem. SAP Services v České republice se však podařilo tohoto milníku dosáhnout o 3 roky dříve. Z celkového počtu cca 1 100 zaměstnanců SAP Services nyní zaměstnává na běžných pracovních pozicích 11 osob s poruchou autistického spektra.

APLAUS 2017 - NOMINACE

Předávání cen obohatili o hudební vystoupení Lukáš Sommer a Kateřina Ferlesová, fanfáry vítězům zahráli studenti Konzervatoře Jana Deyla.

Děkujeme panu poslanci Kaňkovskému za podporu a spolupráci. Dále děkujeme paní Hosové, paní Šatalíkové a všem účinkujícím a dobrovolníkům, kteří se na slavnostním večeru podíleli.

APLAUS 3a

 
Share on Myspace